Орган самоорганізації населення "Комітет мікрорайону "Русанівка" м.Києва
  Участь у роботі громадських організацій
 
Діяльність Kомітету >>  Участь у роботі громадських організацій >>  

ЗАРЕЄСТРОВАНО
Міністерством юстиції України
від "15" травня 2010 р.
Свідоцтво № _2473__
Заступник Міністра юстиції України
_____________________Л.М. Горбунова
ЗАТВЕРДЖЕНО
Установчою конференцією ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІ "АСОЦІАЦІЯ СПРИЯННЯ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ" Протокол № 1 від 20.11.2005 р.

СТАТУТ

ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ

ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ

"АСОЦІАЦІЯ СПРИЯННЯ

САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ"

Одеса - 2005

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. ВСЕУКРАЇНСЬКА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "АСОЦІАЦІЯ СПРИЯННЯ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ" (далі - Асоціація) є всеукраїнською громадською організацією, створеною на основі єдності інтересів її членів для спільної реалізації своїх конституційних прав, свобод та завдань передбачених цим Статутом.

1.2. Асоціація здійснює свою діяльність на основі принципів добровільності, рівноправності своїх членів, самоврядування, законності та гласності, і діє відповідно до Конституції України, Закону України "Про об'єднання громадян", чинного законодавства України та цього Статуту.

1.3. Асоціація поширює свою діяльність на всю територію України.

1.4. З моменту державної реєстрації у встановленому законодавством порядку Асоціація набуває статусу юридичної особи, володіє відокремленим майном, має самостійний баланс, рахунки в банку, печатку із своїм найменуванням, штампи, бланки, та власну символіку. Символіка Асоціації реєструється в установленому чинним законодавством порядку.

1.5. Асоціація виконує покладені на неї Статутом обов'язки i користується наданими їй правами, зокрема, має право від власного імені набувати майнових i немайнових прав та обов'язків, бути позивачем та відповідачем в суді, господарському та третейському судах.

1.6. Асоціація в порядку, передбаченому чинним законодавством, може засновувати або вступати в міжнародні громадські (неурядові) організації, підтримувати прямі міжнародні контакти та зв'язки, укладати відповідні угоди, а також брати участь у здійсненні заходів, що не суперечать міжнародним зобов'язанням України.

1.7.Повна назва Асоціації: ВСЕУКРАЇНСЬКА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "АСОЦІАЦІЯ СПРИЯННЯ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ";

Скорочена назва Асоціації: ВГО "АСОЦІАЦІЯ СПРИЯННЯ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ".

1.8. Юридична адреса Асоціації: 65014, Україна, м. Одеса, вул. Маразліївська, 38.

2.МЕТА ТА ЗАВДАННЯ АСОЦІАЦІЇ

2.1.Головною метою Асоціації є задоволення соціальних, економічних, творчих та інших спільних інтересів своїх членів шляхом підтримки місцевої демократії та сприяння розвитку в Україні руху самоорганізації населення.

2.2.Головними завданнями Асоціації є:

-сприяння розвитку локальної демократії, розповсюдженню ідей самоврядування та становлення громадянського суспільства;

-сприяння реалізації у суспільстві принципів соціальної справедливості та соціального партнерства;

-сприяння створенню ефективної законодавчої та нормативної бази місцевого самоврядування, локальної демократії у всіх її проявах;

-сприяння гармонійному розвитку міжнаціональних, міжконфесійних відносин;

-сприяння розвитку міжнародного співробітництва, спрямованого на прискорення інтеграції України у світове співтовариство та формуванню в Україні громадянського суспільства;

-надання правової, інформаційної та інших видів допомоги членам Асоціації;

-сприяння створенню умов, необхідних для самореалізації молоді та активізації участі молодіжних об'єднань громадян у державотворчому процесі та розвитку локальної демократії;

-сприяння активному довголіттю людей похилого віку, стимулюванню їхньої активної участі у суспільно-корисній діяльності;

-сприяння підвищенню професійного та інтелектуального рівня громадян у питаннях самоорганізації населення, участі в управлінні місцевими справами та в інших аспектах локальної демократії;

-сприяння підвищенню рівня професійної підготовки штатних працівників та волонтерів, які працюють у сфері безпосередньої та представницької демократії на локальному рівні;

-співпраця з організаціями та іншими юридичними особами України та зарубіжних країн для реалізації мети Асоціації.

3.

3.ЧЛЕНИ АСОЦІАЦІЇ, ЇХ ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ

3.1.Членство в Асоціації є фіксованим - індивідуальним та може бути колективним.

3.2.Індивідуальними членами Асоціації можуть бути громадяни України, громадяни інших держав, особи без громадянства, які постійно на законних засадах перебувають на території Україні, досягли 18-річного віку, підтримують мету і завдання Асоціації та беруть безпосередню участь у її діяльності.

3.3. Колективними членами Асоціації можуть бути колективи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, які підтримують мету і завдання Асоціації та беруть безпосередню участь у її діяльності.

3.4.Прийом колективних членів здійснює Правління Асоціації на підставі письмової заяви, поданої на ім'я Голови Асоціації, та рішення зборів колектива підприємства, установи, організації.

Колективні члени реалізують свої права та обов'язки через своїх представників.

3.5.Прийом індивідуальних членів здійснює Правління місцевого осередку Асоціації на підставі письмової заяви кандидата, поданої на ім'я голови місцевого осередку. У разі відсутності у населеному пункті місцевого осередку Асоціації, прийом індивідуальних членів здійснює Правління регіонального осередку або Правління Асоціації на підставі письмової заяви кандидата, поданої на ім'я відповідно голови регіонального осередку Асоціації або Голови Асоціації.

3.6.Члени Асоціації мають право:

-обирати та бути обраними до статутних органів Асоціації;

-вносити на розгляд статутних органів Асоціації будь-які питання, пов'язані з діяльністю Асоціації, та вживати заходи щодо їхнього вирішення;

-одержувати інформацію про діяльність Асоціації, знайомитися зі звітами та протоколами засідань органів управління на місцевому та загальноукраїнському рівнях;

-брати участь у будь-яких громадських, культурних, спортивних та інших заходах, що проводяться під егідою Асоціації;

-вільно виходити зі складу Асоціації за письмовою заявою;

-бути членом інших об'єднань громадян.

3.7.Члени Асоціації зобов'язані:

-додержуватись вимог цього Статуту та рішень органів управління Асоціації;

-брати активну участь у досягненні цілей та виконанні завдань Асоціації;

-своєчасно і в повному обсязі сплачувати членські внески.

3.8. Вибуття з Асоціації здійснюється на підставі:

-заяви, поданої на ім'я голови місцевого осередку або Голови Асоціації;

-рішення Правління місцевого осередку або Правління Асоціації - у випадках невиконання рішень керівних органів та порушення вимог цього Статуту.

4.СТАТУТНІ ОРГАНИ АСОЦІАЦІЇ ТА ПОРЯДОК ЇХ УТВОРЕННЯ І ДІЯЛЬНОСТІ

4.1. Вищими статутними органами Асоціації є Загальні збори членів (надалі - Загальні збори), які скликаються Правлінням не менше одного разу на рік. Про дату, час, місце проведення та порядок денний Загальних зборів, Правління повідомляє не пізніше, ніж за 20 днів до початку їх роботи. Загальні збори можуть приймати рішення з будь-яких питань діяльності Асоціації.

Норму представництва на Загальні збори визначає Правління Асоціації.

Позачергові Загальні збори можуть бути скликані на вимогу Правління, Голови Асоціації або за вимогою не менше ніж третини місцевих осередків Асоціації.

Загальні збори правомочні, якщо в їх роботі бере участь більше половини членів Асоціації (обраних делегатів). Рішення приймаються простою більшістю голосів присутніх відкритим або таємним голосуванням, крім питань про внесення змін та доповнень до статуту (прийняття статуту у новій редакції), ліквідацію Асоціації, які приймаються більшістю у три четвертих голосів учасників Загальних зборів.

4.2. До виключної компетенції Загальних зборів належить:

-визначення основних напрямків діяльності Асоціації, затвердження планів роботи та звітів про їх виконання, затвердження довгострокової програми діяльності Асоціації;

-внесення змін та доповнень до Статуту Асоціації;

-обрання та відкликання Голови, Заступника (Заступників) голови, членів Правління, Ревізійної комісії Асоціації та її голови;

-затвердження звітів Правління та Ревізійної комісії Асоціації;

-прийняття рішення про реорганізацію та ліквідацію Асоціації;

-прийняття рішення про вступ Асоціації до всеукраїнських та міжнародних організацій та вихід з них;

-встановлення розмірів членських внесків для індивідуальних та колективних членів Асоціації;

-реалізація права власності на майно Асоціації.

Загальні збори можуть розглядати та приймати рішення і з інших питань, у тому числі віднесених до відома інших органів управління Асоціації.

4.3.У період між Загальними зборами керівництво Асоціацією здійснює Правління Асоціації. До складу Правління входять за посадою Голова, Заступник (Заступники) голови та інші члени Правління Асоціації. Персональний склад Правління обирається Загальними зборами терміном на чотири роки у кількості не менше 12 осіб з урахуванням представництва місцевих осередків.

Правління Асоціації:

-здійснює керівництво поточною роботою Асоціації, забезпечує виконання статутних завдань та рішень Загальних зборів;

-розпоряджається коштами та майном Асоціації згідно із порядком, встановленим Загальними зборами;

-затверджує щорічні кошториси доходів та видатків Асоціації, звіти про їх виконання;

-затверджує внутрішні документи Асоціації у межах своєї компетенції;

-розробляє проекти річних та довгострокових планів роботи Асоціації;

-затверджує зразки печатки, штампів та символіки Асоціації;

-приймає рішення про створення підприємств, установ та організацій, заснування засобів масової інформації, затверджує статути або положення про них;

-встановлює норми представництва на Загальні збори;

-організує скликання Загальних зборів, визначає їхній порядок денний i місце проведення;

-приймає рішення про створення нових та ліквідацію місцевих осередків, затверджує положення про їхню діяльність;

-затверджує бюджет, структуру та штатний розклад Асоціації;

-визначає умови оплати праці та заохочення штатних працівників;

-готує проект змін та доповнень до Статуту;

-погоджує кошторис витрат Асоціації;

-вирішує інші питання діяльності Асоціації, крім тих, що належать до виключної компетенції Загальних зборів.

4.4. Засідання Правління Асоціації проводяться не рідше одного разу в шість місяців та є правомочними за умови участі більше половини його членів. Рішення Правління приймаються простою більшістю голосів присутніх членів.

4.5. Голова Асоціації:

-очолює роботу Правління;

-забезпечує виконання рішень вищих органів управління Асоціації;

-представляє Асоціацію в органах державної влади, місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян, органах самоорганізації населення, міжнародних організаціях;

-відкриває рахунки в установах банків, розпоряджається майном Асоціації у межах, встановлених законодавством i Статутом Асоціації;

-підписує фінансові та інші документи, погоджує видання доручень;

-за погодженням із Правлінням призначає Виконавчого директора Асоціації;

-укладає від імені Асоціації угоди, забезпечує їх виконання;

-звітує про діяльність Правління Асоціації перед Загальними зборами;

-видає накази, розпорядження, приймає на роботу та звільняє штатних працівників Асоціації;

-здійснює інші функції відповідно до цього Статуту.

4.6.Заступник (Заступники) Голови Асоціації обираються Загальними зборами Асоціації за поданням Голови Асоціації. Заступник (заступники) Асоціації виконує функції, покладені на нього Правлінням та розпорядженням Голови Асоціації.

4.7.У разі відсутності Голови Асоціації або неможливості виконувати ним свої обов'язки його повноваження виконує Заступник (або за рішенням Правління - один із Заступників) Голови Асоціації. У виняткових випадках Правління може покласти виконання функцій Голови Асоціації на одного з членів Правління із одночасним визначенням переліку повноважень, що віднесені до його тимчасової компетенції.

4.8.Виконавчий директор (у разі його призначення Правлінням) Асоціації виконує переважно організаційно-господарські функції і керує діяльністю штатних працівників згідно штатам, затвердженим Правлінням.

4.9. Повноваження Виконавчого директора визначає Голова Асоціації за погодженням із Правлінням.

4.10.Контрольні функції в Асоціації здійснює Ревізійна комісія, яка обирається Загальними зборами у кількості не менше трьох осіб терміном на чотири роки у складі Голови та інших членів Ревізійної комісії. Ревізійна комісія діє на підставі окремого Положення, затвердженого Загальними зборами. До складу Ревізійної комісії не можуть входити члени Правління Асоціації. Голова Ревізійної комісії може брати участь у засіданнях Правління Асоціації з правом дорадчого голосу.

4.11. Ревізійна комісія:

-контролює фінансову діяльність Асоціації та її місцевих осередків;

-контролює дотримання вимог цього Статуту, рішень Загальних зборів, виконання бюджету Асоціації;

-звітує про результати перевірок перед Загальними зборами;

-перевіряє правильність ведення бухгалтерського і статистичного обліку та звітності відповідно до правил i порядку ведення фінансової звітності та бухгалтерського обліку, встановлених чинним законодавством.

Ревізійна комісія вправі залучати до проведення перевірок експертів з числа членів Асоціації, які не є членами Ревізійної комісії.

Засідання Ревізійної комісії проводяться не рідше одного разу на рік та є правомочним, якщо в ньому бере участь більшість її членів. Рішення Ревізійної комісії приймаються більшістю голосів її членів.

4.12.Основою Асоціації є її місцеві осередки.

Місцеві осередки створюються у більшості областей України за територіальним принципом за місцем роботи, навчання чи проживання за наявності не менше трьох індивідуальних або колективних членів.

4.13. Місцеві осередки у своїй діяльності керуються цим Статутом та своїми Положеннями, прийнятими їхніми вищими керівними органами та затвердженими Правлінням Асоціації.

4.14.Для набуття прав юридичної особи місцеві осередки реєструються у встановленому законом порядку. У цьому разі вони отримують право володіти відокремленим майном, мати самостійний баланс, рахунки в банку, печатку із своїм найменуванням та найменуванням Асоціації, штампи, бланки, та власну символіку, погоджену із Правлінням Асоціації.

4.15. Місцеві осередки без права юридичної особи легалізуються шляхом повідомлення у встановленому законодавством порядку.

4.16.Вищим органом управління місцевих осередків є загальні збори, які скликаються за необхідністю, але не рідше одного разу на рік.

4.17.У період між загальними зборами місцевих осередків управління діяльністю цих осередків здійснює правління місцевого осередку, до складу якого входять за посадою голова та заступник (заступники) правління, а також інші члени.

4.18. Контрольно-наглядові функції у місцевих осередках здійснює ревізор, який обирається загальними зборами (конференцією) осередку.

4.19.Керівники органів управління місцевих осередків та їх органів обираються строком на чотири роки і діють на підставі Статуту Асоціації та Положення про місцевий осередок (типового положення про місцевий осередок).

4.20. Керівники місцевих осередків можуть виконувати юридичні дії від імені Асоціації виключно на підставі довіреності, виданої Правлінням Асоціації. Повноваження місцевих осередків визначаються положенням, що затверджується Правлінням Асоціації.

5.ПРАВА АСОЦІАЦІЇ

5.1. З метою здійснення цілей та завдань, передбачених цим Статутом, Асоціація відповідно до чинного законодавства може:

-виступати учасником цивільно-правових відносин, набувати майнових та немайнових прав;

-представляти та захищати власні законні інтереси та законні інтереси своїх членів в державних та громадських установах та організаціях;

-отримувати від органів державної влади та органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для реалізації своїх цілей та завдань;

-поширювати інформацію i пропагувати свої ідеї та цiлi;

-брати участь у громадському житті суспільства, у масових заходах, зборах, семінарах, конференціях;

-вносити пропозиції до органів державної влади та місцевого самоврядування;

-створювати установи та організації;

-бути засновником підприємств, установ та організацій, діяльність яких спрямована на реалізацію статутних цілей та завдань Асоціації;

-засновувати засоби масової інформації;

-об'єднуватися у спілки, асоціації та iншi об'єднання з громадськими організаціями, що створюються на добровільній основі i сприяють виконанню статутних завдань Асоціації;

-користуватися іншими правами, передбаченими законодавством України.

6.КОШТИ ТА МАЙНО АСОЦІАЦІЇ

6.1.Асоціація може мати у власності кошти та інше майно, необхідне для здійснення її статутної діяльності.

6.2.Асоціація набуває права власності на:

-кошти та майно, передане їй засновниками, членами Асоціації та державою у встановленому Законом порядку;

-кошти та майно, набуті за рахунок внесків членів Асоціації, пожертв громадян, підприємств, установ та організацій незалежно від їхньої форми власності;

-кошти та майно від міжнародних благодійних та інших організацій;

-кошти та майно, отримане у вигляді грантів, процентів, дивідендів, страхових виплат та відшкодувань, роялті та інших пасивних доходів;

-кошти та майно, придбані в результаті діяльності, створених Асоціацією госпрозрахункових підприємств, установ та організацій;

-майно, придбане за рахунок власних коштів, а також інших надходжень, не заборонених чинним законодавством.

7.ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

7.1. З метою виконання статутних завдань і цілей Асоціцація можє здійснювати необхідну господарську та іншу комерційну діяльність шляхом створення госпрозрахункових установ і організацій із статусом юридичної особи, заснування підприємств в порядку, встановленому законодавством.

7.2.Асоціація, створені нею установи та організації зобов'язані вести оперативний та бухгалтерський облік, статистичну звітність, зареєструватись в органах державної податкової інспекції та вносити до бюджету платежі у порядку і розмірах, передбачених законодавством.

8.ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ АСОЦІАЦІЇ

8.1. Припинення діяльності Асоціації відбувається шляхом реорганізації або ліквідації за рішенням Загальних зборів.

8.2.Загальні збори формують ліквідаційну комісію та затверджують ліквідаційний баланс.

8.3.Асоціацію може бути ліквідовано за рішенням суду у випадках, передбачених чинним законодавством.

8.4.Кошти та інше майно Асоціації, у тому числі у випадку її ліквідації, не можуть перерозподілятись між членами і передаються іншій неприбутковій організації відповідного виду, а у випадках, передбачених законодавством, за рішенням суду спрямовується в доход держави.

9.ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ ДО СТАТУТУ

9.1.Внесення змін та доповнень до цього Статуту здійснюється за рішенням Загальних зборів.

9.2. Рішення про внесення змін та доповнень вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більш ніж три четвертих від загальної кількості присутніх членів Асоціації.

Зміни до статутних документів Асоціації реєструються Міністерством юстиції України в обов'язковому порядку.

     Головна       Контакти       Мапа сайту