Орган самоорганізації населення "Комітет мікрорайону "Русанівка" м.Києва
  Проекти - Експертиза використання коштів загальноміських заходів
 
Проекти >>

Проект доповіді

Доповідь на засідання Колегії Дніпровської районної у м. Києві державної адміністрації 27 липня 2010 року

Шановні члені колегії!

Шановні присутні!

Житлово-комунальна сфера визначена законодавством одним з важливих напрямів діяльності органів самоорганізації населення. Тому при проведення громадської експертизи ми не вагалися із визначенням її об'єкту.

Мікрорайон в основному було побудовано протягом 1965-1975 років. Будинки, їх комунікації та мережі потребують значного обсягу ремонтних робіт, але ця проблема фактично ігнорується органами влади. В рамках комплексних загальноміських заходів "Твій дім, твоє подвір'я" відповідні кошти виділялися в цілому на Дніпровський район. Районною держадміністрацією ці кошти використовувалися неефективно і не завжди за цільовим призначенням. Формування, проведення та фінансування цих заходів здійснювалося поза громадським контролем. Стан житлових будинків в мікрорайоні постійно погіршується і викликає справедливе обурення наших мешканців. Тому в рамках громадської експертизи було перевірено використання адміністрацією коштів загальноміських заходів "Твій дім, твоє подвір'я" на відповідні потреби мікрорайону Русанівка протягом 2008 року.

Громадська експертиза діяльності адміністрації розпочалася у липні 2009 року і узагальнення її результатів завершилася у червні 2010 року. Її проведення детально викладено у Висновку і немає необхідності на цьому зупинятися. Громадську експертизу здійснено відповідно до вимог Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.11.2008 № 976 (із змінами) та наданих нам законодавством повноважень у житлово-комунальній сфері.

При проведенні громадської експертизи зіткнулися з такими проблемами:

1. Необхідні інформація та документи надавалася несвоєчасно і не в повному обсязі.

2. Вимоги Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади виконувалися адміністрацією із значним запізненням.

3. Робоча група з проведення громадської експертизи, створена розпорядженням від 02.12.2009 № 612 "Про проведення громадської експертизи", засідала всього один раз. Фактично створення робочої групи було зроблено для проформи, а не для сприяння у проведенні громадської експертизи.

4. Адміністрацією було фактично проігноровано два урядових доручення, які були ініційовані Комітетом мікрорайону "Русанівка" за результатами звернень до Прем'єр-міністра України.

При проведенні громадської експертизи було виявлено зокрема наступні проблеми у формуванні та проведенні ремонтних робіт.

1. Громадськість мікрорайону в особах Комітету мікрорайону "Русанівка", керівників ЖБК та ОСББ не була залучена адміністрацією на протязі формування та виконання у 2008 році цих заходів. Всі рішення щодо визначення та розподілу видів ремонтних робіт, об'єктів їх проведення та відповідного фінансування приймалися без оприлюднення та громадського обговорення.

2. Не на всіх об'єктах робіт вівся постійний технічний контроль з боку управління житлово-комунального господарства.

3. При проведення робіт не завжди було забезпечено виконання підприємствами-підрядниками відповідних гарантійних зобов'язань, що у разі непередбачуваних аварійних ситуацій призводить до необхідності їх ліквідовувати за рахунок власних коштів ЖБК та ОСББ.

4. На жодному об'єкті робіт їх споживач (ЖБК, ОСББ) не мав фінансового контролю за їх проведенням, що не сприяло дотриманню якості та здійсненню робіт у повному обсязі.

5. На всіх об'єктах робіт акти виконаних робіт підписувалися лише керівництвом адміністрації та підприємствами-підрядниками. Керівники ЖБК, ОСББ та ЖРЕО № 420 були усунені від підписання цих документів, що створювало підстави для відповідних зловживань та корупційних дій з боку певних осіб.

Аналіз існуючого механізму формування та виконання ремонтних робіт показав, що він потребує докорінного реформування, в основу якого має бути покладено принципи залучення громадськості, прозорості прийняття відповідних рішень та громадського контролю за проведенням цих робіт. За результатами проведення громадської експертизи нами напрацьовані експертні пропозиції, які викладені у Висновку.

Тому ще раз зверну Вашу увагу на цих пропозиціях.

По-перше, пропонуємо на Колегії прийняти рішення про звернення до Київської міської ради та її виконавчого органу (Київської міської державної адміністрації) з пропозицією не просто відновити ці заходи, а розробити Програму цих заходів на 2011-2015 роки. Прийняття такої пропозиції міською владою дозволить здійснювати ремонтні роботи на стабільній основі і не допустити колапсу у цій сфері.

По-друге, нами розроблено нову процедуру формування і виконання ремонтних робіт і контролю за їх проведенням за участі Комітету мікрорайону "Русанівка" та керівників ЖБК і ОСББ мікрорайону. У Висновку наші пропозиції щодо участі громадськості у цих роботах детально викладені і тому немає необхідності їх повторювати. З метою налагодження ефективної співпраці адміністрації і Комітету мікрорайону "Русанівка" та керівників ЖБК і ОСББ мікрорайону та покращення якості проведення ремонтних робіт пропонуємо на Колегії затвердити на базі пропозицій щодо нової процедури відповідний Порядок.

По-третє, з метою підвищення ефективності роботи підприємств житлово-комунальної сфери Дніпровського району у цьому питанні та забезпечення громадян необхідними та якісними ремонтними роботами пропонуємо адміністрації ініціювати розгляд на найближчій сесії ради питання про делегування нею повноважень Комітету мікрорайону "Русанівка" приймати участь у здійсненні районної комунальної політики в цій частині з одночасним наданням необхідних фінансових та матеріально-технічних ресурсів.

По-четверте, у щорічних Програмах економічного та соціального розвитку та бюджетах Дніпровського району пропонуємо передбачати за участі Комітету мікрорайону "Русанівка" та керівників ЖБК і ОСББ мікрорайону згідно з прийнятим Порядком необхідні заходи та кошти на проведення відповідних ремонтних робіт.

Підтримка цих пропозицій адміністрацією та радою засвідчуватиме про запровадження реальної співпраці органів районної влади з Комітетом мікрорайону "Русанівка", що унеможливлюватиме у подальшому безконтрольне розпорядження відповідними бюджетними коштами та корупційні правопорушення при проведенні ремонтних робіт. Більш того, це дозволить на нових засадах підійти до вирішення цієї проблеми і першими в місті запровадити реформування механізму формування та виконання цих робіт в інтересах мешканців району.

І на останнє. Комітет мікрорайону "Русанівка" завершуватиме проведення громадської експертизи відповідно до вимог Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади і займатиметься цими питаннями й надалі.

У нас з Вами має бути спільне завдання - працювати на русанівців і реалізовувати їх конституційне право на гідне середовище проживання в частині проведення необхідних та якісних ремонтних робіт.

Прошу підтримати наші пропозиції.

Русанівці очікують від районної влади позитивних рішень.

Голова Комітету

мікрорайону "Русанівка" А.Є. Нєстєрков

     Головна       Контакти       Мапа сайту