Орган самоорганізації населення "Комітет мікрорайону "Русанівка" м.Києва
 
Новини >>

Про гарячі точки у мікрорайоні

30-07-2010 Олександр Чунаєв

До Комітету мікрорайону "Русанівка" постійно звертаються мешканці мікрорайону з питаннями його розвитку. За результатами роботи з русанівцями нами визначено перелік найбільш гарячих точок, які потребують відповідного вирішення.

1. Частина таких точок пов'язана з спробами незаконної забудови частини території мікрорайону, які були викликані прийняттям Київською міською радою відповідних рішень за адресами: вул. Русанівська набережна, 10б; вул. Ентузіастів, 49 та вул. Русанівська набережна.

Завдяки активній позиції громадськості Русанівки будівництво по вул. Русанівська набережна, 10б фактично призупинено. Разом з тим на громадських слуханнях замість цієї забудови нашими мешканцями було запропоновано створити сквер матері та дитини і ця пропозиція до цього часу залишається без уваги з боку влади.

Комітету мікрорайону "Русанівка" вдалося не допустити незаконної забудови території існуючої автостоянки навпроти поліклініки сімейного лікаря "Русанівка" по вул. Ентузіастів, 49. На цей час питання Комітет мікрорайону "Русанівка" задіяний як третя сторона у відповідному судовому розгляду без висування самостійних вимог. Позов був ініційований Прокуратурою м. Києва за результатами звернення на їх адресу громадян, які раніше тримали там свої автомашини.

Комітетом мікрорайону "Русанівка" з метою недопущення можливої незаконної забудови частини вул. Русанівська набережна та прилеглої до неї Русанівської коси вжито відповідних заходів і нещодавно наші дії були позитивно підтримані на засіданні постійної комісії Київради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури.

2. У лютому 2010 року комунальне підприємство по утриманню зелених насаджень Дніпровського району м. Києва під приводом проведення його реконструкції спробувало фактично знищити бульвар Давидова, але завдяки рішучим протестам мешканців з оточуючих будинків процес вирубки зелених насаджень був припинений. Внаслідок вжиття Комітетом мікрорайону "Русанівка" оперативних дій бульвар збережено.

3. На Русанівській косі поруч з палаткою-кафе невідомими підозрілими особами з кримінальним виглядом вкотре встановлена палатка, у якій вони постійно проживають з початку теплого сезону. Така ситуація триває вже п'ятий рік і колишнім керівництвом Дніпровського РУ ГУ МВС України в м. Києві на наші звернення не вживалося відповідних заходів щодо її знесення та недопущення її подальшого встановлення.

4. Викликає численні нарікання функціонування стихійних ринків по бульвару Давидова за такими адресами: поблизу транспортної зупинки біля вул. Ентузіастів, 37 та по бульвару за № 2. В цих місцях торгівлі знищуються зелені насадження, руйнується верхній земельний шар, створюються незручності для проживання та відпочинку мешканців прилеглих до них житлових будинків, порушується санітарний стан прибудинкових територій у зв'язку з неможливістю забезпечення відповідних умов (наприклад туалетів). Після завершення роботи цих ринків залишаються гнилі овочі та фрукти, які не прибираються двірниками, що призводить до щоденного засмічування цих територій. Тим самим порушуються конституційні права мешканців відповідних житлових будинків на гідне середовище свого проживання та навколишнє природне середовище.

5. Біля пішохідного мосту на Русанівському каналі з боку масиву "Лівобережний" напроти пішохідної доріжки та будинку № 37 по вул. Ентузіастів незаконно встановлено два кіоски, які зокрема заважають переходу громадянам на протилежну сторону тротуару і створюють небезпеку для їх життя.

6. Кожного року наші мешканці стикаються з проблемою гучного шуму на території КП "Парк культури і відпочинку "Гідропарк", що заважає їх відпочинку. Відповідними розважальними закладами не дотримуються вимоги Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму" та рішення Київради "Про встановлення Правил благоустрою території, паркування транспортних засобів, тиші в громадських місцях, торгівлі на ринках у м. Києві" №47/207 від 26.09.2002 щодо забезпечення ними тиші під час роботи у нічний час. Керівництвом Дніпровського районного управління (далі - Дніпровське РУ) ГУ МВС України в м. Києві на наші звернення до цього часу не було вжито ефективних дій з остаточного вирішення цієї ситуації.

7. Гострими точками стали на Русанівці місця паркування автомобілів, що порушує конституційні права мешканців житлових будинків на гідне життєве та природне середовище.

Дніпровською райрадою в цій частині прийнято низку незаконних рішень, зокрема № 397 та № 398 від 29.09.2009. Згідно з першим рішенням Комунальному підприємству "Дніпро - парксервіс" (адреса - вул. Генерала Жмаченка, 10, директор - І. Олійник) надано можливість залучати до співпраці на договірних засадах підприємства різних форм власності та підприємців для надання послуг з організації паркування, а другим - затверджено єдиний реєстр місць нічного тимчасового відстою транспортних засобів на територіях, адміністративно-територіально віднесених до Дніпровського району. Завдяки цим рішенням фактично увесь Русанівський бульвар за №№ 1-11 та 2-12 перетворений у суцільну нічну платну парковку автомашин. У зв'язку з постійними скаргами мешканців мікрорайону договір з приватним підприємцем Фоміним О.С. з надання послуг з паркування та зберігання транспортних засобів був розірваний на підставі рішення постійної комісії райради 20.05.2010, але радою рішення не скасовано до цього часу. На наше звернення з вказаного питання Дніпровське РУ ГУ МВС України в м. Києві у червні 2010 року надало відписку і фактично ухилилося від позитивного вирішення цього питання.

Натомість нещодавно Дніпровською райрадою було вкотре прийнято незаконне рішення від 27.05.2010 № 465 щодо затвердження Переліку паркувальних об'єктів, що мають функціонувати в якості майданчиків для нічного відстою автотранспорту, до якого увійшли ще три місця за адресами: бульвар Давидова 4-6, 7 та Русанівський бульвар 9/1.

Біля будинку колишнього кінотеатру "Краків", у якому зараз знаходиться муніципальний театр "Київ", за адресою вул. Русанівська набережна, 12 безпосередньо на зеленій зоні знаходиться автостоянка відповідно до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 18.07.2006 № 1082. Внаслідок цього фактично знищено зазначену зелену зону і створюються незручності для функціонування вказаного театру та його відвідування.

Розміщення автостоянки по обидві сторони бульвару Давидова згідно з цим розпорядженням призвело до того, що автомобілі фактично перемістилися на зелену зону поблизу житлових будинків і цим завдається значна екологічна шкода мікрорайону в цілому.

Тому проблема визначення місць паркування автомобілів має вирішуватися з врахуванням громадської думки і за узгодженням з Комітетом мікрорайону "Русанівка" в установленому законодавством порядку.

Комітетом мікрорайону "Русанівка" у липні 2010 року направлено відповідні лист до начальника ГУ МВС України в м. Києві, генерал-лейтенанта міліції Крикуна О.О. та до начальника Дніпровського РУ ГУ МВС України в м. Києві полковника міліції Чайки В.М. Про результати їх розгляду міською міліцією ми проінформуємо русанівців через наш веб-сайт. Станом на 5 вересня поточного року відповідей від них до Комітету мікрорайону "Русанівка" не надходило. Дії міліції щодо вирішення зазначених у листах гарячих точок залишаються на нашому контролі.

     Головна       Контакти       Мапа сайту