Орган самоорганізації населення "Комітет мікрорайону "Русанівка" м.Києва
 
Новини >>

Здійснено новий напад на Русанівку з метою незаконного встановлення стоянки для паркування автомашин

12.06.2010 Олександр Чунаєв

Русанівці спільно з Комітетом мікрорайону "Русанівка" відбили рейдерську атаку, і цього разу з боку районного комунального підприємства "Дніпро-парксервіс".

Рейдерство стає не лише справою зацікавлених в економічному плані юридичних осіб, а й способом прийняття управлінських рішень. Про те, що такій підхід чітко окреслився у вирішенні проблем в Дніпровському районі, нещодавно зайвий раз пересвідчилися наші мешканці. Ось які події відбулися у вихідний день 12 червня поточного року у мікрорайоні біля середньої школи № 182.

О 10 год. ранку на огородженому високою сіткою спортивному майданчику між двома домами за адресами вул. Ентузіастів 43 та 41/1 з'явилася вантажна та легкова машини. З вантажівки невідомі особи вивантажили будку та ворота на території цього майданчика, щоб зробити неможливим вхід на нього простих громадян. Можливо, такі гангстерські методи пройшли б, якби цього не помітили мешканці навколишніх будинків. Невідомі на вимогу русанівців відмовлялися представитися та пред'явити документацію, на підставі якої вони діють.

На прохання мешканців для з'ясування ситуації були викликані представники Комітету мікрорайону "Русанівка" та наряд міліції. Разом з нарядом міліції на місце подій прибула відповідна слідча група Дніпровського районного управління ГУ МВС України в м. Києві. З їхнім прибуттям розмова миттєво стала конкретною, адже за їх допомогою виявилося, що невідомі є ...працівниками КП "Дніпро-парксервіс" Дніпровського району. Свої дії вони пояснювали тим, що саме тут хочуть поставити стоянку для паркування автомашин.

Оскільки паркувальники не могли ані показати необхідні документи, ані самостійно прийняти рішення, представники Комітету мікрорайону "Русанівка" терміново зв'язалися з керівництвом Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації щодо отримання необхідний пояснень у правомірності та необхідності вказаних дій комунального підприємства.

Така оперативність дій мешканців та Комітету мікрорайону "Русанівка" справили належне враження на "доблесне" керівництво Дніпровського району і ситуація почала розгортатися вже у протилежному напрямі. Працівники підприємства почали виправдовуватися перед присутніми за свої дії, бо начебто помилково заїхали на цю територію і не будуть встановлювати тут злощасний паркінг. Адже подітися їм не було де, бо, як з'ясувалося, документів у них немає. Незважаючи на це, люди оформили відповідні заяви і надали їх представникам слідчої групи. Думається, сам факт "розборів польотів" у міліції дещо вгамує бажання діяти рейдерським шляхом при вирішенні питань встановлення місць парковок. Відповідно міліція прийняла рішення про вивезення самими паркувальниками привезеного ними відповідного обладнання.

Весь цей час мешканці, незважаючи на сильну спеку, знаходилися на гарячій точці і безкомпромісно відстоювали свої право на цю територію. Спільні дії русанівців та Комітету мікрорайону "Русанівка" ще раз яскраво продемонстрували свою ефективність вже у протидії рейдерській атаці, і цього разу з боку структур, безпосередньо підпорядкованих районній владі.

Довідково: рішенням Дніпровської районної у м. Києві ради № 189 від 16.11.2007 КП "Дніпро-парксервіс" визнано єдиним оператором з паркування транспортних засобів, відстою автотранспорту та стягнення паркувального збору у Дніпровському районі столиці.

Дії підприємства є порушенням конституційних прав наших мешканців на гідне середовище проживання, збереження навколишнього природного середовища та збалансований розвиток житлового масиву, що є порушенням прав людини і громадянина (ст. 22 Конституції України). Прийняття рішення відбулося без громадського обговорення, що порушує право громадян брати участь в управлінні державними справами (ст. 38 Конституції України).

До обговорення цього рішення не був залучений Комітет мікрорайону "Русанівка" в порушення Закону України "Про органи самоорганізації населення", рішення IV сесії Київської міської ради V скликання № 367/1028 від 15.03.2007 "Про дозвіл на створення органу самоорганізації населення "Комітет мікрорайону "Русанівка" та Положення про орган самоорганізації населення "Комітет мікрорайону "Русанівка" м. Києва. Згідно з цими актами законодавства, Комітету мікрорайону "Русанівка" у межах території його діяльності надані Київрадою, зокрема, повноваження представляти разом з депутатами Київської міської ради, Дніпровської районної у місті Києві ради інтереси жителів мікрорайону у Київській міській раді, Дніпровській районній у місті Києві раді, місцевих органах виконавчої влади.

Крім того, такі дії порушують вимоги Конвенції про дорожній рух, Закону України "Про дорожній рух" та Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001 (із змінами). Переобладнання спортивного майданчика у нове місце паркування відповідно до вимог цих актів законодавства неможливо, оскільки мова йде про територію між двома житловими будинками та середньою школою, до якої ці споруди досить щільно прилягають і яка знаходиться у міждомовій зеленій зоні.

Тому, на наш погляд, паркувальники діяли за принципом - якщо вдасться, то встановимо, а далі через адміністративні важелі не дамо паркінг ліквідувати. Та не вдалося, і вкотре наголошую, що буде й далі не вдаватися будь-яким рейдерам, навіть під прикриттям влади. Проти сили громади вони завжди будуть безсилі, і цей постулат їм треба гарно засвоїти.

     Головна       Контакти       Мапа сайту