КМО ініціювало співпрацю з Київрадою
22.02.2013
Початок проекту став приводом для активізації діяльності Київського міського осередку Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення» (далі – КМО).
Нашими колегами з м. Луганська накопичений цікавий досвід з створення та річної діяльності Ресурсного центру для органів самоорганізації населення міста. Ними вперше було ініційовано та укладено в Україні 13.02.2012 Меморандум між Луганською міською радою, Луганською обласною громадською організацією «Громадська ініціатива Луганщини» та Луганським міським осередком Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення». Новизна документу полягає у тому що зазначений Меморандум визнаний угодою про спільну діяльність вказаних партнерів і його головною метою є об’єднання зусиль щодо забезпечення розвитку системи органів самоорганізації населення в місті Луганську. Цей документ, що дуже важливо, працює і у місті маємо співпрацю громадськості та влади.
Ми вирішили скористатися цим досвідом і підготувати свій документ з врахуванням столичних особливостей. 4 лютого 2013 року голова правління Андрій Нєстєрков, заступник голови правління Олександр Чунаєв, секретар правління Алла Солоненко та член правління Валерій Гуманенко зустрілися з головою постійної комісії Київради з питань місцевого самоврядування, регіональних, міжнародних зв’язків та інформаційної політики Качканом О.В. і обговорили можливість започаткування такої співпраці на рівні КМО та Київради у формі подібного Меморандуму. Він підтримав цю ініціативу і запропонував підготувати зазначений Меморандум на розгляд постійної комісії, на якій він буде обговорюватися за участі членів правління КМО.
При підготовці цього Меморандуму запропонована дещо інша схема співпраці громадської організації та представницького органу столиці. Київрада на його виконання уповноважує співпрацювати з КМО постійну комісію Київради з питань місцевого самоврядування, регіональних, міжнародних зв’язків та інформаційної політики (далі – постійну комісію Київради), управління правового забезпечення Секретаріату (далі – управління) та відділ з питань місцевого самоврядування Секретаріату (далі – відділ). Відповідно КМО на виконання Меморандуму співпрацює з управлінням і відділом Секретаріату та постійною комісією Київради через Ресурсний центр «Лівобережжя» (далі – РЦ «Лівобережжя»). Проект Меморандуму додається.
Меморандум передбачає низьку зазначених узгоджень, але це лише частина айсбергу. Складність нашої ситуації полягає у тому, що органи столичної влади та ОСНи мають своє місце у визначеному правовому полі і традиційно діють згідно з ним. Департамент суспільних комунікацій Київської міської державної адміністрації взяв на себе з 2010 року значний обсяг роботи з сприяння руху самоорганізації населення, а ось діяльність інших громадських організацій у Києві у цій сфері фактично не помітно. Ця ситуація має досить усталений характер і прийняття запропонованого документу дозволить позитивно змінити цю ситуацію у цій сфері. 8 лютого поточного року проект Меморандуму про співпрацю у сфері самоорганізації населення міста Києва був відвезений до Київради і його копія передана безпосередньо до постійної комісії Київради для прискорення роботи з його розгляду.
Документ очікує серйозна робота і час покаже, наскільки Київрада в особах постійної комісії, управління та відділу готова до неї. Він має рамочний характер, а його практичне наповнення залежатиме від зусиль партнерів. Ми готові до такої роботи з Меморандумом і здійснення передбаченою ним тісної співпраці у разі його прийняття.
Підтримка Київською міською радою цього Меморандуму вперше дозволить започаткувати спільну діяльність партнерів у сфері локальної демократії та надасть новий імпульс до подальшого розвитку у столиці руху самоорганізації населення.
Олександр Чунаєв, заступник голови правління КМО,
головний виконавець проекту