Main menu:

Члени КМО Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення взяли участь у низці нарад під керівництвом голови Шевченківській райдержадміністрації

 

21.06.2014

18 червня 2014 року у приміщенні Шевченківській районній у місті Києві державної адміністрації відбулася серія нарад, у якій взяли участь я як заступник голови правління Київського міського осередку Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації (далі – КМО Всеукраїнської асоціації) та його секретар Алла Солоненко.

На першій нараді за участі керівників ОСНів та житлово-експлуатаційних організацій Шевченківського району обговорювалися питання житлово-комунального господарства, на якій голова райдержадміністрації Петро Пантелеєв виступив з ініціативою залучення ОСНів до контролю якості проведених у житлових будинках робіт. За його словами, до 90 відсотків скарг мешканців району як раз й стосуються якості житлово-комунальних послуг. Ці пропозиції базуються на спільних напрацюваннях у минулому році робочої групи представників ОСНів міста та тоді ще начальника управління департаменту житлово-комунальної інфраструктури Київської міської державної адміністрації Петра Пантелєєва.

Він проінформував присутніх про прийняття ним окремого доручення, за яким ці пропозиції будуть реалізовуватися вперше у столиці на рівні його району на ініціативних засадах. Враховуючи важливість впровадження цього механізму в цілому по місту, голова Шевченківської РДА Петро Пантелеєв пообіцяв сприяння у його розгляді новообраною Київрадою. З метою інформування присутніх про суть свого окремого доручення він зачитав 7 головних кроків і запропонував обговорити впровадження цього механізму на окремій зустрічі з ОСНами району орієнтовно наступного тижня. Не приховую, мені було приємно бачити таку ініціативність керівника районного рівня, який готовий реалізовувати спільні домовленості. Голова райдержадміністрації пообіцяв надати нам копію такого доручення і у нас з’явиться можливість спробувати впровадити у такий спосіб цю ініціативу і в інших районах столиці.

Після завершення зазначеної зустрічі зразу розпочався другий захід – розширене засідання круглого столу з обговорення змін до Конституції України (щодо децентралізації державної влади), участь у якій взяли вже присутні керівники ОСНів та члени Громадської ради при Шевченківській райдержадміністрації. Він відкрив це засідання та виступив з вступним коротким словом. З доповідями на цю тему виступили головні спеціалісти Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Манько Оксана Євгеніївна та Жуган Олександр Миколайович. основну доповідь зробила Оксана Манько. у якій вона зупинилася на прийнятій Урядом Концепції реформування місцевого самоврядування і коротко проінформувала про законопроекти, які з цих питань знаходяться на розгляді у Верховній Раді України. так, у парламенті з 2012 року знаходиться законопроект «Про засади державної регіональної політики» (реєстр. № 6462-д від 25.08.2012) і внесений буквально на днях від Уряду законопроект «Про добровільне об’єднання територіальних громад» ((реєстр. № 4070а від 13.06.2014). Також у Верховній Раді України знаходяться ще 6 депутатських законопроектів з питання столичного самоврядування, два з яких не було підтримані парламентаріями.

Обговорення змін до Конституції України проходило активно і присутніми задавалося багато запитань та пропозицій до зазначених фахівців Адміністрації Президента України. Багато виступаючих чомусь піднімали питання відновленні районної територіальної громади і її представницьких органів – райради. але для себе я не почув переконливих аргументів стосовно користі від їх відновлення.  Я також виступив виключно за темою круглого столу – щодо підготовлених нами пропозицій до Основного закону країни. Я зробив наголос на 3-х позиціях – замість державних представництв записати норми щодо представників Президента України, замість «громад» у якості суб’єкта адміністративно-територіального устрою записати «населені пункти» та «райони у містах» і запровадити у змінах принцип здійснення місцевого самоврядування саме мешканцями населених пунктів, які безпосередньо або через відповідні органи влади вирішують питання місцевого значення. Безумовно. не варто сподіватися на їх врахування вищими посадовими особами таких пропозицій, але важливо звернути їх увагу на альтернативні підходи в цій частині. На прохання вказаних фахівців наступного дня пропозиції 3-х членів КМО Всеукраїнської асоціації були направлені до Оксани Манько на її електронну пошту.

Ось так досить несподівано мені замість одного заходу спільно з секретарем нашого осередку, керівником ОСН «Квартальний комітет «Шулявка» Аллою Солоненко вдалося взяти участь ще й в іншому зібранні.

 

Олександр Чунаєв, заступник голови правління КМО Всеукраїнської асоціації