Main menu:

У грудні 2015 року відбулося третє засідання Робочої групи проекту КМО № 49444

 

28.12.2015

25 жовтня 2015 року у приміщенні НСК «Олімпійський» відбулося третє за рахунком і останнє у цьому році засідання Робочої групи проекту КМО № 49444 з розгляду його виконання.

У засіданні взяли участь 5 з 8 членів Робочої групи – керівник правління КМО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» Андрій Нєстєрков,  заступник голови правління КМО, заступник керівника проекту Олександр Чунаєв, секретар правління КМО Алла Солоненко, керівник проекту, член правління столичного осередку Валерій Гуманенко та секретар групи Оксана Коваленко.

До порядку денного засідання були включені 4 питання і були запропоновані 9 рішень, які були попередньо розміщенні на цьому сайті. За результатами обговорення цих питань були прийняті такі рішення.

1. Секретар Робочої групи Оксана Коваленко проінформувала присутніх про завершення роботи над підготовкою другої частини навчального відеокурсу «Питання створення, легалізації та діяльності органів самоорганізації населення» щодо громадських експертиз і відмітила, що виникла необхідність його доопрацювання за пропозиціями заступника керівника проекту Олександра Чунаєва з подальшим його розміщенням в остаточній редакції на сайті продукту компанії Google «YouTube». Присутні погодилися з необхідністю його доопрацювання і за пропозицією голови правління осередку Андрія Нєстєркова зазначений матеріал за відповідним посиланням буде розміщений і в соціальних мережах. Члени Робочої групи взяли до відома цю інформацію і висловили Оксані Коваленко вдячність за проведену роботу.

2. Заступник керівника проекту Олександр Чунаєв проінформував членів робочої групи про завершення роботи з підготовки проекту Статуту територіальної громади міста Києва (в новій редакції) на виконання рішення 2-го засідання групи 8 жовтня поточного року і опрацювання за власною ініціативою Головних тез (підходів) до визначенні відмінностей цього проекту від чинного з 205 року Статуту територіальної громади міста Києва. Було відмічено, що така праця стала можливим завдяки підготовленому Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація сприяння самоорганізації населення» Статуту територіальної громади міста (модульного). Він за своїм обсягом вийшов надзвичайно значним у порівнянні з існуючим Статутом, але має одну принципову перевагу над ним – документ спрямований саме на міську громаду, а не на столичну бюрократію, і участь киян в управління місцевими справами. Члени Робочої групи взяли до відома проведену ним роботу.

3. Після цього члени Робочої групи розглянули третій пункт порядку денного засідання і прийняли з його виконання кілька рішень.

Спочатку було за пропозицією заступника керівника проекту Олександра Чунаєва було схвалено проект Статуту територіальної громади міста Києва (в новій редакції) і запропоновано КМО вжити дії щодо його подальшого громадського обговорення та проведення лобістської компанії з прийняття депутатами Київради нового Статуту територіальної громади міста.

При обговоренні наступної пропозиції з визначення таких дій керівником проекту Валерієм Гуманенком було запропоновано звернутися від КМО до нього як депутата Київської міської ради для ініціювання розгляду цього проекту та його  обговорення серед міських депутатів.

Відповідно до Угоди про співпрацю та солідарну публічну відповідальність від 09 листопада 2015 року депутату Київради, члену правління КМО Валерію Гуманенку спільно з керівництвом осередку доручено провести лобіювання зазначеного документа. У рамках адвокасі – компанії ними будуть проведені відповідні зустрічі з депутатськими фракціями та постійними комісіями Київради.

Заступнику голови Комітету з питань місцевого самоврядування, зв’язків з громадськістю, преси та інформації Громадської ради при Київській міській державній адміністрації Олександру Чунаєву доручено провести роботу з включенням до плану роботи Комітету питання ініціювання прийняття Київською міською радою нового Статуту міста і обговорення його проекту у новій редакції. Правління КМО разом з партнерськими організаціями та зацікавленими організаціями громадянського суспільства протягом І кварталу 2016 року візьме участь у його проведенні.

Голові правління КМО Андрію Нєстєркову, заступнику голови правління КМО Олександру Чунаєву та члену правління, депутату Київської міської ради Валерію Гуманенку доручено зустрітися з директором Департаменту суспільних комунікацій Київської міської державної адміністрації щодо ініціювання громадського обговорення зазначеного документу серед органів самоорганізації населення та підготовки проведення протягом І кварталу2016 року за допомоги ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» загальноміської конференції ОСНів. За словами керівника органу самоорганізації населення (ОСН) «Комітет мікрорайону «Береняки – Тельбін» Валерія Гуманенка накопилося дуже багато питань щодо здійснення ними ОСНами діяльності з виконання власних повноважень і на цій конференції буде можливість їх обговорити.

Здійснення цього комплексу дій, за словами керівника проекту Валерія Гуманенка, призведе до тривалого розгляду цього питання у Київраді майже на увесь наступний рік. У свою чергу заступник керівника проекту Олександр Чунаєв відмітив, що це є нормальною ситуацією та дозволить проводити цю роботу і після завершення проекту № 49444.

4. На засіданні членами Робочої групи ще раз була обговорена ситуація з прийняттям Київською міською радою минулого скликання 4 рішень з порушенням вимог відповідних законів України та інших актів законодавства (від 09 жовтня 2014 року № 284/284 «Про уповноважену особу багатоквартирного будинку з питань житлово-комунального господарства», від 11 червня 2015 року № 624/1488 «Про повноваження окремих органів самоорганізації населення (пілотний проект)», від 08 жовтня 2015 року № 120/2023 «Про затвердження Порядку організації громадських слухань в місті Києві» та 8 жовтня 2015 року № 121/2024 «Про затвердження Порядку внесення місцевої ініціативи в місті Києві»). Оскільки КМО має свого представника у складі міського депутатського корпуса, члени Робочої групи визначили доцільним зайнятися нормотворчою ініціативою.

У рамках узагальненої аналітичної записки був зроблений ґрунтовний аналіз останніх 3-х рішень і тому заступнику керівника проекту Олександру Чунаєву за його згодою було доручено підгодовувати 3 проекти рішень Київради щодо скасування другого рішення і внесення змін до 2-х останніх рішень протягом січня – квітня 2016 року. Секретар правління осередку Алла Солоненко відмітила, що перше рішення також потребує окремого вивчення і відповідного перегляду. Тому за пропозицією заступника керівника проекту Олександра Чунаєва секретарю правління КМО за її згодою було доручено опрацювати це питання і надати відповідні пропозиції на розгляд Робочої групи проекту № 49444 протягом зазначеного часу.

За згодою присутніх заступником керівника проекту, головним редактором веб-сайту КМО Олександром Чунаєвим інформація про засідання Робочої групи буде розміщено на сайтах КМО, ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка» та секретарем групи Оксаною Коваленко на шпальтах Київської газети «Дніпровець».

Згідно з Планом реалізації проекту нами було виконано проведення Робочої групи за формальною ознакою і ми тепер маємо у 2016 році розпочати проведення серії громадських заходів. Певне затягування у часі з проведенням другого та третього засідання Робочої групи пов’язано з одного боку з активною участю її членів у місцевих виборах 25 жовтня 2015 року, про що було зазначено у проміжному змістовному звіті до міжнародного фонду «Відродження, і з кропіткою роботою з підготовки другої частини зазначеного навчального відео курсу.  Роботи буде багато у 2016 році і члени Робочої групи будуть й далі братимуть активну участь у реалізації проекту та у сприянні подальшому розвитку руху самоорганізації та місцевої демократії.

Фото проведення засідання Робочої групи проекту додаються.

Проект № 49444 здійснюється за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

Олександр Чунаєв,
заступник керівника проекту, головний редактор сайту КМО