Створено екологічну комісію при Комітеті мікрорайону “Русанівка”
02.12.2010
Екологічні проблеми на Русанівці починають набирають з кожним днем все більше гостроти. На місці колишнього туалету збудовують новий ресторан, на Русанівській протоці нещодавно з’явилися ще два дебаркадера. Відчувається бажання нових нуворишів забудувати Русанівську набережну для отримання прибутків у свої кишені. Про те, що це призводить до знищення зеленої зони та прибережної захисної смуги, вони не замислюються. А русанівці обурені такою ситуацією і звертаються до Комітету мікрорайону “Русанівка” за допомогою у відстоюванні нашої набережної від таких “підприємців”.
Безумовно, ми на стороні русанівців і будемо робити все можливе, що в наших силах. Та життя настійливо вимагає об’єднання зусиль Комітету та активістів у захисті нашого унікального довкілля. З цією метою рішенням Комітету мікрорайону “Русанівка” від 4 листопада 2010 року утворено Комісію з питань екології та природоохоронної діяльності у складі 5 осіб (протокол № 9).
Головою комісії затверджено заступника голови Комітету (на громадських засадах) Міхальченко Ольгу Сергіївну (моб. телефон: 097-283-72-08). Заступником голови цієї Комісії затверджено відому активістку, доцента Національного педагогічного університету ім. Драгоманова Мегалінську Ганну Петрівну (моб. телефон: 050-744-62-37). Членами Комісії затверджено Щедракову Майю Іванівну, Воронцова Олександра Леонідовича та Тимченко Анатолія Івановича.
Зроблено перший крок у такій співпраці. До речі, цього немає у жодному органові самоорганізації населення столиці і ми стаємо, не побоюся високих слів, піонерами у благородній справі захисту навколишнього природного середовища в межах нашого мікрорайону.
Головною перевагою запропонованої структури є те, що її створення спирається на відповідні правові норми.
Частиною 5 статті 19 Закону України “Про органи самоорганізації населення” передбачено, що для забезпечення роботи орган самоорганізації населення може утворювати комісії, робочі групи, інші свої органи в порядку, визначеному Положенням про цей орган.
Підпунктом 5.2 пункту 5 розділу V “Організація діяльності та правовий статус членів Комітету” зазначено, що для забезпечення своєї роботи Комітет може утворювати комісії, сектори, робочі групи, бригади, використовувати інші форми залучення мешканців в порядку, визначеному Положенням про цей орган.
Тому діяльність в рамках вказаної Комісії буде набагато ефективніше у стосунках з владою, ніж здійснення громадської діяльності на засадах громадянської активності.
Шановні русанівці! Закликаємо всіх по можливості залучитися до цієї Комісії. Адже тільки спільними зусиллями ми зможемо зберегти наше середовище проживання від тих, хто хоче його використати в цілях особистого збагачення і злітаються в цих цілях до нас як бджоли на мед.