Main menu:

У Києві 25 липня відбулося загальноміське громадське обговорення проектів локальних нормативно-правових актів

 

ПРЕС-РЕЛІЗ

У м. Києві в рамках київського регіонального проекту 25 липня 2012 року з 11 по 14 год. у приміщенні готелю «Козацький» (ІІ поверх, конференц-зал № 1) відбувся круглий стіл «Загальноміське громадське обговорення локальних нормативно-правових актів». На розгляд учасників заходу були надані підготовлені органом самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Русанівка» м. Києва проекти 5 локальних нормативно-правових актів, а саме:

●   рішення Київради «Про внесення змін до ст. 14 Статуту територіальної громади міста Києва»;

●    рішення Київради «Про внесення змін до деяких рішень Київради»;

● рішення Київради «Про здійснення громадського контролю за проведенням поточного та капітального ремонтів в житлових будинках міста Києва»;

● розпорядження виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Про внесення змін та доповнень до Порядку проведення громадських слухань щодо тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в м. Києві»

● розпорядження виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Про затвердження Порядку здійснення контролю ОСН в межах територій їх діяльності за якістю подачі ПАТ «Київенерго» теплової енергії споживачам цієї енергії».

Зазначені проекти стосуються різноманітних питань реалізації органами самоорганізації населення власних повноважень у представницькій та контрольній сферах своєї діяльності.

У обговоренні взяли участь 35 осіб – представників 4-х профільних структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), громадських організацій, керівників ОСН, ЖБК та ОСББ міста.

Столичні органи влади були представлені представниками низки структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) – Головним управлінням житлового господарства (Козерецька О.В.), управлінням цінової політики (Савченко С.М.), Головним управлінням енергетики, енергоефективності та енергозбереження (Швець К.О.) та Головним управлінням з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю (Демиденко Д.М.). У обговоренні взяв участь помічник-консультант народного депутата України А.П. Яценюка (Гордін В.Н.).

Громадські організації були представлені такими представниками – Бондаренко Є.С. та Рудницький Б.О. (Київський міський осередок ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»), Скубченко О.В. (віце-президент ГО «Київський центр сприяння розвитку ОСББ», голова Громадської ради при Мінрегіонбуді України), Дєдов С.М. (Спілка власників житла Києва), Комов В.В. (Громадська рада самоврядування), Славов В.О. («Гора»).

Палітра органів самоорганізації населення (далі – ОСН), ініціативних груп з їх створення, житлово-комунальних послуг (далі – ЖБК) та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (далі – ОСББ) була представлена 23 учасниками заходу.

Фотозйомки обговорення здійснювалася представником Незалежного Бюро Новин. Крім того, хід обговорення знімали від організаторів заходу Алла Поплавська та Олександр Чунаєв. Фотозйомки обговорення додаються.

Ведучим круглого столу був координатор проекту Андрій Нєстєрков.

Виконавець проекту Олександр Чунаєв презентував перші два проекти рішення Київради, які спрямовані на реалізацію у повній мірі ОСНами власних повноважень у представницькій та контрольній сферах. Такі повноваження задекларовані вже понад 11 років, але за цей час так і за не розроблено механізму їх реалізації. У першому документі зміни спрямовані на принципову зміну правового статусу ОСНів, які у такій спосіб реалізують Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні. Другим проектом передбачається внесення відповідних змін до 9 нормативно-правових актів Київради, якими, зокрема, пропонується надання ОСНам статусу суб’єкта подання проектів рішень Київради, їхня участь у громадських слуханнях Київради, розширення власних повноважень ОСНів, участь у громадському контролі за ходом виконання 5 міських програм.

Член робочої групи Єлизавета Бондаренко презентувала проекти третього рішення Київради та пропозицій до Порядку проведення громадських слухань щодо тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в     м. Києві. Необхідність обговорення зазначених пропозицій полягала у тому, що розпорядженням КМДА у травні поточного року був скасований Порядок проведення громадських слухань щодо тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в м. Києві і тепер запроваджений інший порядок. Згідно з ним інформація про зміну тарифів на житлово-комунальні послуги оприлюднюється виконавцем цих послуг у будь-який спосіб і доводиться ним до їх споживачів для відповідної оплати. Тобто споживачі понад 2 місяці фактично усунені від впливу на формування зазначених тарифів і у результаті цього ми маємо диктат виконавця (надавача) послуг. На рівні ЖБК та ОСББ така ситуація вирішується у зазначений у їх статутних документах спосіб і вимагання житлово-експлуатаційними організаціями щодо проведення цих громадських слухань були по суті незаконними.

Член робочої групи Валерій Гуманенко представив проект у сфері постачання споживачам теплової енергії, який спрямований на запровадження відповідного контролю ОСН.

Керівник проекту Алла Поплавська відповідала за організаційні питання проведення заходу і провела реєстрацію його учасників.

Учасники заходу підтримали нормотворчі ініціативи Комітету мікрорайону «Русанівка». У ході їх обговорення ними були висловлені до них зауваження та пропозиції.

На думку Комітету мікрорайону «Русанівка», відновлення проведення громадських слухань відповідатиме як вимогам закону України «Про житлово-комунальні послуги», так й інтересам їх споживачів у житлових будинках саме комунальної форми власності. Присутні підтримали пропозицію повернутися до відновлення зазначеного Порядку, але вже з включенням до нього відповідних пропозицій за результатами проведеного обговорення.

Захід пройшов за активної участі його учасників, а представники управлінь КМДА надали відповіді на їх запитання в межах своєї компетенції. На думку багатьох, впровадження контролю якості надання житлово-комунальних послуг потребує опрацювання конкретних механізмів залучення ОСН і надані проекти вирішують це питання. Крім того, учасниками було визнано необхідним принципово підняти правовий статус ОСН на виконання їх представницьких функцій відповідно до законодавства.

На заході було домовлено про співпрацю у нормотворчій роботі з цими проектами. Протягом наступних двох тижнів його учасники зможуть надати Комітету свої зауваження та пропозиції до них для подальшого узагальнення і підготовці проектів зазначених нормативно-правових актів в остаточній редакції.

Комітетом за підтримки зацікавлених учасників обговорення буде проведена необхідна лобістська компанія.

Після завершення круглого столу відбулося неформальне спілкування.

 

Олександр Чунаєв, виконавець проекту


 

Проект «Житлово-комунальні послуги – під контроль громадськості» реалізується ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка» в межах спільної ініціативи Pact Inc., Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Східна Європа. Реалізація компоненту «Підтримка місцевих ініціатив» програми «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що виконується Pact Inc., стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), та фінансовій підтримці Міжнародного фонду «Відродження».  Думки висвітлені на цій сторінці, є винятковою відповідальністю ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка» та не обов’язково відображають точку зору USAID, уряду США, Pact Inc., Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Східна Європа.