Main menu:

Кафе «Панорама» продовжує працювати, незважаючи на численні правопорушення. А де влада?

 

4.09.2012

Комітетом мікрорайону «Русанівка» з метою захисту конституційних прав русанівців на гідне середовище проживання, довкілля та дозвілля були направлені відповідні звернення до органів влади щодо незаконної діяльності кафе «Панорама» на Русанівській набережній і за результатами отриманих відповідей нам вдалося з’ясувати наступне.

За інформацією Дніпровського районного управління ГУ МВС України в місті Києві фізична особа – підприємець Горбачова Наталія Сергіївна отримала у користування приміщення цегляного будиночку для розміщення у ньому зазначеного кафе на підставі відповідного договору № 03 від 01 квітня 2012 року з ТОВ «Супермаркет «Славутич» (адреса товариства – вул. Русанівська набережна, 4, Київ, 02154, директор Жуйкова Христина Володимирівна). Ця інформація вперше засвітила господарку кафе, але зразу виникло запитання – а хто був господарем самого приміщення вже досить тривалий час.

Вказана будівля зареєстрована за цим товариством у Київському міському бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна на підставі витягу № 30497387 від 4 липня 2011 року. Начебто виглядає пристойно, але пошук відповідної інформації в Інтернеті виявив дещо інше.

Першим кроком у ланцюгу перетворень стала реорганізація магазину № 801 «Славутич» (Русанівська набережна, 4) щонайменш до грудня 1998 року у закрите акціонерне товариство «Супермаркет «Славутич». Арбітражний суд м. Києва (м. Київ,      вул. Б. Хмельницького, 44-в) порушив 1 грудня 1998 року справу № 15/492 про банкрутство закритого акціонерного товариства “Супермаркет “Славутич” (м. Київ, Русанівська набережна, 4; р/р 26003200002437 в Дарницькому відділенні Укрсоцбанку м. Києва, МФО 322023, код ЗКПО 13689747). Згідно з оголошенням у газеті «Урядовий кур’єр» від 06.01.1999 №2-3 претензії приймалися протягом місяця з дня його публікації. А майже через рік 6 грудня 1999 року Дарницька РДА зареєструвала ТОВ «Супермаркет «Славутич» внаслідок зміни організаційно-правової форми і реорганізації зазначеного товариства, яке існує й до цього часу.

Далі ще цікавіше можна знайти у офіційному роз’ясненні Головного управління контролю за благоустроєм від 13 липня 2011 року. У листі Дніпровської РДА від 24.06.2011 до цього Головного управління зокрема зазначалось, що капітальна споруда з цегли, яка знаходиться за адресою: вул. Русанівська набережна, 7-Б понад 10 років, не має дозвільних документів на розміщення. Тобто, вказаний будинок … був незаконно побудований ділками з Славутича і ними незаконно здавався у орендне користування. Як незаконну будівлю можна було зареєструвати у Київському БТІ, доводиться лише дивуватися.

Приготування їжі, продаж готових блюд (наприклад, шашликів) та напоїв (у тому числі розливного пива) здійснюється у непристосованому для цього приміщенні і за відсутності доступу до води. Нам невідомо, чи мають працівники цього кафе передбачені законодавством санітарні картки, а також чи пройшли вони необхідний медогляд. Обслуговування відвідувачів здійснюється на оглядовому балконі, де розміщені 43 невеличкі столики і 86 стільців до них. Цей балкон побудований за архітектурними нормами для огляду з нього краєвидів Русанівської протоки і відповідно не передбачався для такого використання.

Русанівська набережна є гідротехнічною спорудою і тому не передбачає ні каналізаційних систем, ні туалету у цьому місці. Тобто фізичною особою – підприємцем Горбачовою Н.С. брутально порушені відповідні норми санітарного та епідеміологічного благополуччя русанівців.

За результатами перевірки головним державним санітарним лікарем Дніпровського району винесено постанову «Про заборону функціонування кафе «Панорама» по Русанівській набережній, 7-б». Через неможливість її вручення цьому підприємцю санепідемслужба Дніпровського району направила відповідного листа до Дніпровського РУ ГУ МВС України в місті Києві для прийняття дійових заходів, але відповіді від них не отримала.

Державне управління охорони навколишнього природного середовища в місті Києві встановило факти порушення підприємцем Горбачовою Н.С. природоохоронного законодавства і відповідну інформацію направило до Державної екологічної інспекції в місті Києві для вжиття заходів відповідного реагування згідно з його вимогами. На цей час Комітет немає інформації про вжиття інспекцією таких заходів.

За результатами перевірки працівниками Дніпровського РУ ГУ МВС України в місті Києві складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого част. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, який направлено на розгляд до Дніпровського районного суду м. Києва. Результат його судового розгляду Комітету невідомий.

За інформацією Головного управління внутрішньої торгівлі та побутового обслуговування населення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) підприємцю Горбачовій Н.С. не було видано на цей рік довідку про функціональне призначення сезонної тимчасової споруди. Дніпровська районна в місті Києві державна адміністрація не погоджувала розміщення об’єктів сезонної торгівлі на території паркової та берегової зон Русанівської набережної. Таким чином, підприємець Горбачова Н.С. не має передбачених столичними нормативно-правовими актами документів на здійснення своєї діяльності і така діяльність кафе є незаконною.

Зазначене Головне управління направило до Головного управління контролю за благоустроєм листа щодо вжиття заходів відповідного реагування та можливого демонтажу цієї тимчасової споруди. До цього часу ним не отримано відповіді від останнього Головного управління, а Комітет немає відповідної інформації про такі заходи.

Комітет мікрорайону «Русанівка» отримав відповіді від усіх органів влади, до яких звернувся, про порушення зазначеним підприємцем санітарного та епідеміологічного і прироохоронного законодавства, екологічних прав русанівців, здійснення підприємницької та торгової діяльності. Натомість нею продовжується до цього часу здійснюватися така діяльність, що засвідчує її повну зневагу до вимог владних органів столиці.

Тому Комітет мікрорайону «Русанівка» був вимушений у серпні 2012 року звернутися до Прокуратури міста Києва з проханням вжити заходи прокурорського реагування щодо припинення незаконної діяльності кафе «Панорама» та притягнення фізичної особи – підприємця Горбачова Наталія Сергіївна до передбаченої законодавством відповідальності.

Тепер ми очікуємо реакції Прокуратури міста Києва на наше звернення і побачимо чи готова вона дійсно покласти край цинізму та безкарності з боку цього підприємця.

 

Олександр Чунаєв,

заступник голови Комітет мікрорайону «Русанівка» (на громадських засадах)