Main menu:

Одні тимчасові споруди демонтуються, а інші встановлюються. Коли тут буде владою наведено належний порядок?

 

24.09.2012

На конференції «Роль органів самоорганізації населення у розвитку столиці», яка відбулася 5 вересня 2012 року у Київському міському будинку вчителя, головою Київської міської державної адміністрації Олександром Поповим була оголошені досить цікава інформація про ситуацію у місті з так званими МАФами або тимчасовими спорудами.

Їх загальна кількість склала на цей час 14 тис. споруд, з яких 8 тисяч вже легалізовано шляхом внесення пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою м. Києва. За його словами, залишається проблема з’ясування законності встановлення інших 6 тисяч таких споруд і ним було запропоновано органам самоорганізації населення підключитися до вирішення цієї кричущої проблеми столиці. Для цього їм будуть надані дані про те, власники яких споруд сплатили таку участь. Та ще більше – члени органів самоорганізації населення зможуть за своїм бажанням долучиться до складу комісій з об’їзду районів і брати участь у них. Таку ініціативу міського очільника не може не вітати, але головне не лише проголосити, а реалізувати все це на практиці.

Тепер скрізь призму цієї ініціативи подивимося на ситуацію з МАФами на Русанівці.

Вже четвертий місяць законно-незаконно встановлено кіоск на 30 кв. м його власником та орендарем на балансовій території ОСББ «Аскольд» за адресою: вул. Русанівська набережна, 24/51. У серпні невідомими особами було встановлено кіоск за адресою: бул. Давидова, 6.

Вночі з 2 на 3 вересня поточного року було незаконно встановлено вже 3 тимчасові споруди (павільйони) – на 10 кв. м. по обидві сторони мосту через Русанівський канал на Лівобережний житловий масив за адресою розташування:   бул. Давидова, 20 і третій площею 30 кв. м. на схилах каналу мосту на житловий масив Березняки за адресою розташування: бул. Давидова, 2/7. Фізичній особі – підприємцю Салуну Віталію Михайловичу було видано Головним управління внутрішньої торгівлі та побутового обслуговування населення довідки про функціональне розміщення тимчасових споруд (серія ТС № 47, бланк довідки 000069 та серія ТС № 277, бланк довідки 000296). Функціональне призначення павільйонів згідно з довідками – продаж квітів та садово-огороднього інвентарю.

Тепер на схилах каналу мосту, який спрямований на мікрорайон «Лівобережний», знаходяться аж 6 таких споруд. На одну споруду менше розташовано на схилах мосту, спрямованого на мікрорайон «Березняки». Русанівський канал є гідротехнічною спорудою і на ньому, зрозуміло, не передбачалося встановлення таких споруд. Відповідно їх скупченість на зазначених схилах каналу створює аварійну ситуацію з непередбачуваними наслідками.

Комітет мікрорайону «Русанівка» вважає таку ситуацію неприпустимою, коли протягом червня-вересня цього року у нашому мікрорайоні відбулося встановлення 5 таких споруд.

Тому Комітет мікрорайону «Русанівка» підготував до голови КМДА Олександра Попова відповідного листа і його було вручено безпосередньо йому на цій конференції (від 04.09.2012 № 68).

Вже отримано перший результат – кіоск на бул. Давидова, 6 у вересні демонтовано. Також завдяки активній позиції Комітету в середині вересня нарешті припинено незаконну діяльність кафе «Панорама».

Але поки залишається без змін ситуація із зазначеними вище 4 спорудами.

Комітет мікрорайону «Русанівка» виступає за негайне наведення порядку у цій сфері і і залучення нас до цього. А перший крок міською владою вже зроблено – 5-ти членам Комітету в особах голови Андрія Нєстєркова, секретаря Алли Поплавської, заступників голови по напрямках Ольги Міхайліченко, Олександра Чунаєва та Леоніда Вересюка на конференції 5 вересня було вручено посвідчення громадських інспекторів благоустрою міста Києва. До речі, надання таких посвідчень відбулося вперше в столиці серед органів самоорганізації столиці і Комітет фактично став ініціатором у розбудові цього напряму роботи. Безумовно, потрібно пройти всі передбачені законодавством процедури, зокрема підписати відповідну посадову інструкцію, і це потребуватиме певного часу. Головне полягає у тому, що нами отримано серйозний владний важіль у боротьбі із незаконним встановленням цих МАФів і ми маємо намір скористатися ним у максимально повному обсязі.

Комітет мікрорайону «Русанівка» контролюватиме виконання нашого листа про ситуацію з незаконним встановлення тимчасових споруд у мікрорайоні і про отримані результати буде повідомлено  додатково.

Олександра Чунаєв,

заступник голови Комітету на громадських засадах