Main menu:

Боротьба з МАФами на Русанівці чомусь відбувається з перемінним успіхом

 

10.10.2012

На Русанівці продовжується наступ власників МАФів, а протидія їм з боку влади чомусь дуже слабенька.

До Комітету мікрорайону «Русанівка» надійшла відповідь начальника Головного управління контролю за благоустроєм Київської міської державної адміністрації (далі – Головне управління) С. Садового від 27.09.2012 № 043-8134 на наш лист від 04.09.2012 № 68. Як бачимо, відповідь надійшла досить швидко і це, безумовно, добре. Тому інформуємо про її зміст.

Працівниками Головного управління проведено перевірку з виїздом на місці 3-х тимчасових споруд, які належать ФОП Сапуну В.М., і за її результатами йому внесено приписи №№ 1212492, 1212493 та 1212494 з вимогою надати проектно-дозвільну документацію на їх розміщення, а у разі її відсутності – демонтувати власними силами. Матеріали перевірки цих споруд Головним управлінням будуть передані на розгляд Комісії з питань впорядкування розміщення тимчасових споруд (малих архітектурних форм) в установленому порядку для прийняття відповідного рішення.

Інформація про вжиті заходи наведена чудова, але… чомусь у дійсності все виглядає інакше. Власник цих споруд не тільки не збирається їх демонтувати, а навпаки розгорнув активну торгову діяльність у них. У 2-х кіосках, які розташовані на схилах Русанівського каналу напроти житлового масиву Лівобережний здійснюється продаж білизни та одягу і ковбас Українського м’ясокомбінату. У 3-му кіоску навпроти мікрорайону Березняки розміщені  «Дитячий світ Взуття одяг» і, що є ноу-хау, пункт недержавної служби охорони «ТОВ «Експосервісгруп» (тел. 067-658-70-83, 501-2-587). Продавці товарів у вказаних спорудах, зрозуміло, про такі приписи не знають. Власнику споруд ФОП Сапуну В.М. ці рішення нічого не значать ?

Адже він крутий власник – з врахуванням цих споруд йому належать вже 9 таких точок на схилах каналу (в бік Лівобережного житлового масиву: квіти, живе пиво та реставрація подушок та в бік мікрорайону Березняки: квіти, гарячий лаваш та хачапурі, жіноча чоловіча білизна), якщо вірити розвішаним на них його довідкам. Цікаво, що на цих точках копії довідок чомусь з’явилися лише після незаконного встановлення 3-х зазначених вище МАФів.

Діяльність більшості споруд (7 з 9) порушує довідку Головного управління внутрішньої торгівлі та побутового обслуговування населення КМДА (далі – Головне управління внутрішньої торгівлі) про функціональне призначення ТС, згідно з якою в них мали здійснювати продаж квітів та садово-огороднього інвентарю. Виходить, що головне для підприємців отримати зазначену довідку, а потім робити собі бізнес на свій розсуд без уваги на цю довідку. А де ж контроль влади за дотриманням підприємцем довідки в цій частині ?

Здивувала відповідь Головного управління щодо споруди, яка належить ФОП Вдовенко В.В. і розміщена на балансовій території ОСББ «Аскольд» (вул. Русанівська набережна, 24/51). Головне управління … проінформувало нас про те, що ця споруда встановлена на підставки довідки Головного управління внутрішньої торгівлі терміном до 01.01.2013. По суті, Головне управління офіційно відмовляється розглядати незаконність знаходження там цієї споруди і легалізує рейдерство, від чого стає сумно.

І лише щодо тимчасової споруди за адресою : бул. Давидова, 4-6 можна відзначити успіх – споруда була демонтована силами власника.

Наступ власників МАФів розгортається на наших очах. Вночі на 29 вересня було встановлено дві споруди «Єрмолинські напівфабрикати». Один встановлений на розі вул. Ентузіастів та бул. Давидова навпроти будинку № 39. При цьому він розміщений біля переходу на автобусну зупинку. Якщо додати розташований поруч незаконно об’єкт торгівлі овочами та фруктами, який людям доводиться обходити при відповідних переміщеннях, то тут створено потенційну небезпечну ситуацію для можливих дорожньо-транспортних подій. Треба надати належне інспекторам Головного управління – вони майже миттєво виписали і розмістили на цих спорудах припис № 1212567 від 01.10.2012. І знову знайома ситуація – їх власник не звертає на них уваги, хоча й не розпочав у них своєї діяльності.

Як бачимо, один крок вперед, а кілька назад. Тобто, на одну демонтовану і одну «легалізовану» споруди приходиться аж 5 нових МАФів, незаконно встановлених лише протягом одного місяця – вересня !

Протидія такому наступу була б набагато ефективнішою, якби Головне управління розпочало реалізовувати оголошені на конференції органів самоорганізації населення 5 вересня та семінарі «Практика залучення жителів до благоустрою територій» 28 вересня ініціативи у повному обсязі.

На семінарі 28 вересня, який відбувся у КМДА (каб. 1017), начальник Головного управління бідкався про недостатність штатних інспекторів для наведення порядку у цій сфері. Зусиль 45 інспекторів у міському комунальному підприємстві та 4-5 інспекторів у районних відділах райдержадміністрацій вкрай недостатньо. Один такий інспектор має бути на 10 тис. громадян, а потрібно в цілому не менше 300. Тому виходом він вважає масове залучення до цієї справи громадських інспекторів від органів самоорганізації населення, але саме Головне управління виявилося не готовим до такої ініціативи. Не проведен інструктаж таких інспекторів, хоча на це відводився тиждень, не реалізовано до цього часу їх навчання, необхідність організація яких була висловлена керівником ОСН «Комітет мікрорайону Березняки – Тельбін» Валерієм Гуманенком на цьому семінарі.

Лише за власної ініціативи 3-х ОСНів (Комітету мікрорайону «Русанівка», Комітету мікрорайону Березняки – Тельбін» та БК «Бульвар праці, 5») на виконання відповідного доручення начальника Головного управління керівникам районних відділів, оголошеного ним під час семінару, 11 жовтня відбудеться така зустріч у Дніпровській районній в місті Києві державній адміністрації. На ній вперше обговорюватимуться питання взаємодії ОСНів, райвідділу контролю за благоустроєм та громадських інспекторів.

В усіх подіях на Русанівці ми не бачили роботу районних інспекторів благоустрою та відділу в цілому. Тому цю зустріч вважаємо важливим заходом, що має розпочати спільну роботу у наведенні чистоти та протидії незаконному розміщенню МАФів на території Дніпровського району, зокрема на Русанівці.

Встановлення споруд в столиці перетворилося у масштабну бандитсько-корупційну схему збагачення, у якій видання Головним управління внутрішньої торгівлі вказаних довідок  фактично стало її прикриттям або своєрідним дахом. Без об’єднання зусиль Головного управління, районного відділу і ОСНів у її подоланні обійтися неможливо. І тому треба швидше розпочати таку роботу, якщо ми хочемо подолати це ганебне явище і бути сучасною європейською столицею у ХХІ віці.

Олександр Чунаєв,

громадський інспектор благоустрою міста Києва