Main menu:

Як наші юристи безпідставно затягують легалізацію Профспілки

 

18.12.2012

Ми маємо велике профспілкове середовище і створення чергової профспілки мало не викликати, на перший погляд, у наших юристів відповідних заперечень. Але не так сталося, як гадалося.

Мова йде про столичне середовище органів самоорганізації населення. В нинішніх умовах його працівники виявилися чи не єдиною категорією трудящих, які не мають соціально-трудових прав у повному обсязі згідно з чинним законодавством про працю, професійні спілки та соціальний діалог. Це стосується прав на гідну оплату та належні умови праці, соціальний та пенсійний захист, відпустку та відпочинок.

Незабаром буде рік, як триває процедура легалізації Профспілки працівників самоорганізації населення міста Києва у Головному управлінні юстиції у місті Києві (далі – Головне управління). Тому ця ситуація потребує продовження висвітлення у засобах масової інформації. Перші статті від 21 листопада 2011 року були розміщені на ресурсі «Політикантроп» та на сайті «Самоорганизация в громаде». Хронологія подій така.

17 листопада 2011 року в установленому законодавством порядку відбулися зазначені Установчі збори, на яких було затверджено її Статут, обрано керівництво Профспілки і йому доручено провести легалізацію Профспілки з правом внесення змін до Статуту у разі необхідності. Вони були проведені у приміщенні Об’єднання профспілок, організацій профспілок у м. Києві «Київська міська рада профспілок» (зал Президії) за адресою:  вул. Хрещатик, 16. Фотографії проведення Установчих зборів додаються.

19 грудня 2011 року були подані документи до Головного управління для легалізації Профспілки.

І ось вже рік ми ведемо листування з Головним управлінням щодо легалізації нашої Профспілки шляхом її реєстрації. Юристи Реєстраційної служби з Головного управління не лише не захотіли розібратися із специфікою створення Профспілки та врахувати її при легалізації, а й продовжують у своїх листах ігнорувати нашу позицію і бездумно калькувати свої аргументи.

26 січня 2012 року засновниками Профспілки було отримано лист Головного управління від 19.01.2912 № 09-1364 за підписом начальника реєстраційної служби Я.П. Андрієнко про пропозицію привести документи та Статут організації у відповідність до вимог чинного законодавства України для подальшої легалізації Профспілки на відповідність заявленому статусу. Листа отримано чомусь через тиждень після встановленого законодавством терміну розгляду документів.

З урахуванням зауважень цього листа та усних зауважень виконавця пані Івченко 30 січня поточного року мною були письмово підготовлені пропозиції щодо внесення необхідних змін до Статуту Профспілки та трьох Відомостей. Ці зміни та деякі копії документів були вручені їй особисто на зустрічі в приміщенні відділу 6 лютого ц. р.

Як з’ясувалося пізніше, виконавець фактично проігнорував наші пропозиції. 28 квітня 2012 року засновники Профспілки повторно і 16 червня 2012 року втретє отримали листи Головного управління за підписом начальника реєстраційної служби Я.П. Андрієнко про пропозицію привести документи та Статут організації у відповідність до вимог чинного законодавства України для подальшої легалізації Профспілки на відповідність заявленому статусу. При цьому листи чомусь мали однаковий текст і відрізнялися лише датою вихідної реєстрації.

З метою позитивного вирішення питання легалізації нашої Профспілки ми звернулися 18 червня ц.р. до першого заступника начальника Головного управління Н.В. Кравченко з відповідним листом.  Відповідь начальника Реєстраційної служби Головного управління Я.П. Андрієнка від 20.07.2012 на цей лист знову не містила пропозицій щодо вирішення цього питання. Для належного врегулювання процедури зазначеної легалізації ми звернулися 5 вересня ц.р. з відповідним листом до нього, додавши протоколи про проведення відповідних зборів у Дніпровському та Шевченківському районах м. Києва. Проте відповіді так і не отримали. Тому для прискорення завершення легалізації Профспілки ми були вимушені 9 листопада ц.р. письмово звернутися безпосередньо до начальника Головного управління Семерги С.І. 12 грудня поточного року ми отримали відповідь Головного управління за підписом заступника начальника А.І. Адамчука на наш останній лист (виконавець пані Орла).

Маємо прогрес – листа отримано через передбачений законодавством місяць.

Але знову у листі маємо численні проколи. Перший з них полягає у наведенні недостовірної інформації. Виявляється, що начебто відповідь на лист № 2 Профспілки мені була направлена 18.10.2012 за вих. № 23654, але я чомусь її не отримав. Як я розумію, цієї брехнею Головне управління прикриває своє нехлюйство, тобто порушення терміну розгляду та надання відповіді на наш лист. У листі вдруге зроблена помилка у написані прізвища першого заступника Голови Профспілки. Зробило черговий крок в лапках – лист за текстом став механічною калькою тепер вже двох останніх відповідей до мене. А головне, навіть якщо й погодитися з так званими аргументами, зробити легалізацію Профспілки буде неможливо по іншій причині – порушуватиметься вже базовий закон про органи самоорганізації населення. Тобто Головним управління навмисно створено тупикову ситуацію, аби не зробити її легалізацію.

Олександр Чунаєв, голова Профспілки працівників

самоорганізації населення міста Києва