Main menu:

Про плани ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка» на 2013 рік

 

28.01.2013

За 2011-2012 роки наша Русанівка пережила низку позитивних реконструкцій, яких не було з часу її побудови, і змінилася на найкраще. По її набережній та бульварах можна залюбки прогулятися, посидіти на лавах, послухати у теплу пору на вихідних музику, з дітьми провести час на майданчиках, яких не було раніше. З набережної вперше відкрилися чудові краєвиди на протоку та дніпровські острови. Виникло таке відчуття, що дихати стало якось по-іншому і у повітрі відчувається запах води та зелені. І ці зрушення, що відбулися, стали можливим лише завдяки нашим спільним зусиллям. Тому закликаємо і владу і русанівців не зупинятися на досягнутому.

1. Після проведення реконструкцій для Комітету важливим напрямком роботи стає контроль за дотриманням благоустрою та чистоти на наших набережній та бульварах. А з цим є проблема, зокрема на Русанівській набережній, бо ми маємо вже розмальовані та дещо деформовані лави, покошені урни для сміття, розхитану огорожу ротонди. На жаль, при проведенні поспіхом реконструкції не завжди роботи проводилися якісно і ці недоробки стали досить швидко виявлятися. Тому тепер виникла необхідність у проведенні ремонтних робіт на Русанівській набережній для приведення їх у належний стан. Але хочемо нагадати – зусиль влади в утриманні парку недостатньо і без прояву культури з нашої сторони це неможливо робити.

2. Міською владою не вирішено питання щодо відчалювання з неї останнього дебаркадеру, який чомусь продовжує стояти з 2011 року. Ми збираємося нагадати про це міським керівникам і добиватимемося від них вжиття заходів з остаточного звільнення Русанівської набережної у цьому році. Зрозуміло, це можна буде зробити лише після відкриття навігації.

 

3. Псує вигляд набережній і стан будівлі колишньої водонасосної станції. Завішування її сіткою було зроблено як тимчасове явище, яке явно затягнулося у часі. До речі, потребує вивчення незрозуміла історія з зміною її статусу, коли у 2000-х роках начебто за борги вона була продана державним податковим органом і потім новим власником робилися спроби як її продати, так і здати в оренду. Ми порушимо питання перед міською владою про приведення  в належний стан будівлі колишньої водонасосної станції.

 

4. Поруч з нею знаходиться цегляна будівля, з якою пов’язано низьку трансформацій її правового статусу. Вона була незаконно побудована понад 12 років і на її будівництво не було отримано дозвільних документів. Але це не завадило у подальшому спритним ділкам з ТОВ «Супермаркет «Славутич» (адреса товариства – вул. Русанівська набережна, 4, Київ, 02154, директор Жуйкова Христина Володимирівна) цю будівлю легалізувати і, головне, її зареєструвати за цим товариством у Київському міському бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна.

 

У минулому році на базі цього будиночку незаконно протягом квітня-серпня минулого року функціонувало кафе «Панорама». Ми звернулися до низки владних органів і на нашу підтримку Дніпровська районна санепідемстанція прийняла постанову про заборону діяльності цього кафе саме на підставі порушення цим кафе санітарно-епідеміологічного середовища. Чому товариство там розгорнуло свою діяльність – всім зрозуміло. І по цій же причині невідомі особи вже приїжджали на оглядини щодо можливості розгортання у поточному році підприємницької діяльності. Комітет вживе всіх можливих заходів щодо як недопущення відновлення діяльності кафе «Панорама», так і з’ясування законності будівництва та реєстрації цього будинку.

5. На виконання власних повноважень у сфері ремонтних робіт ми провели відповідну роботу з керівниками низки житлово-будівельних кооперативів та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, які знаходяться в межах нашого мікрорайону. За результатами цієї роботи нами складені переліки, обсяги та вартість необхідних ремонтних робіт. Зазначена інформація була направлена у грудні 2012 року першому заступнику голови Київської міської державної адміністрації та начальнику управління житлово-комунального господарства Дніпровської райдержадміністрації. Ці показники потім увійшли до загальнорайонної заявки і після отримання з Київської міської державної адміністрації затверджених цифр розглянемо стан урахування наших пропозицій та визначимо свої дії щодо здійснення контролю за проведенням вказаних робіт. У 2013 році ми плануємо продовжити таку співпрацю у сфері ремонтних робіт і закликаємо керівників ЖБК та ОСББ спільно з нами залучитися до запровадження механізму громадського контролю за якістю їх проведення.

6. Комітет активно зайнявся у 2012 році питаннями контролю за дотриманням благоустрою в мікрорайоні і однією з причин цієї активності стало значне зростання встановлення  МАФів у мікрорайоні – щонайменше на 8 споруд – саме у 2012 році. Однім із засобів впливу на цю ситуацію є отримання членами органів самоорганізації населення статусу громадських інспекторів благоустрою міста Києва. Тому вперше серед ОСНів Комітет ініціював перед відповідним колишнім Головним управлінням Київської міської державної адміністрації надання його членам цього статусу. 9 вересня минулого року 5 його членів – голова Комітету А.Є. Нєстєрков, секретар Комітету А.М. Поплавська, заступники голови Комітету О.Е. Чунаєв, Л.О. Вересюк та О.С. Міхальченко – отримали відповідні посвідчення.

Ми плануємо у 2013 році продовжити свою роботу у сфері благоустрою і налагодити плідну співпрацю з інспекторами відділу контролю за благоустроєм району Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації і департаменту міського благоустрою та охорони природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) для вжиття відповідних дієвих заходів. Перший крок ми для цього вже зробили – у грудні 2012 року направили свої пропозиції до Дніпровської райдержадміністрації і будемо їх реалізовувати.

Членами Комітету здійснюється обстеження розташованих на території мікрорайону  МАФів з надання послуг та продажі товарів і за нашими даними їх нараховується більше 60 одиниць. Зокрема на території безпосередньої діяльності Комітету розташовано 30 таких споруд. Своєрідним «лідером-рекордсменом» у їх встановленні став фізична особа – підприємець Віталій Михайлович Салун, який володіє 9 точками.

 

У І кварталі зусиллями Комітету буде завершено інвентаризацію цих споруд і ця інформація дозволить нам, зокрема, ініціювати проведення спільних з інспекторами вказаних органів влади перевірок законності їх встановлення та функціонування за участі громадських інспекторів благоустрою міста Києва – членів Комітету. На цей час проведення такої діяльності стримується внаслідок реорганізації профільного департаменту Київської міської державної адміністрації, адже лише після її завершення ми зможемо отримати посвідчення громадських інспекторів нового зразку і продовжити свою діяльність. Незважаючи на певні правові неузгодженості, ми будемо активно діяти у цьому напрямку.

Поки що маємо маленькі успіхи. На наш лист від 28 листопада 2012 року щодо демонтажу тимчасових споруд (МАФів), які розташовані на вул. Давидова, 19, вул. Ентузіастів, 5/1, Русанівській набережній, 4 отримана від колишнього Головного управління контролю за благоустроєм позитивна відповідь про те, що питання їх демонтажу буде вирішено у встановленому порядку. Зрозуміло, ми будемо тримати під своїм контролем це питання і зробимо все можливе для прискорення їх демонтажу.

7. Комітет  ініціював свого часу створення спеціалізованого загону у складі Київського міського громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону (далі – загін) відповідно до Законів України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» та «Про органи самоорганізації населення» і Положення про орган самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Русанівка». З незалежних від нас причин загін не зміг здійснювати свою діяльність і у цьому році ми плануємо розпочати роботу нашого загону. Його відновлення має стати серйозним кроком до подолання злочинності у мікрорайону і тут свій вагомий вклад мають внести саме русанівці. Взявшись до справи гуртом, ми станемо сильніше у її подоланні.

Комітет звертається до всіх небайдужих мешканців залучитися до діяльності цього загону. В першу чергу ми запрошуємо колишніх військовослужбовців та працівників правоохоронних органів, які знаходяться на пенсії і мають певний досвід та відповідні навики. Ми будемо щиро вдячні всім за підтримку нашої пропозиції.

8. Злободенною темою для всіх нас є проблема відновлення стадіону «Русанівець». Таке спортивне місце вкрай необхідне в інтересах дітей та молоді мікрорайону, без чого Русанівка не матиме майбутнього.

Ми спільно з активістами збираємося посприяти вжиттю владою заходів з проведення реконструкції стадіону «Русанівець». Одним з таких заходів може стати проведення мікрорайонних громадських слухань із збиранням відповідних підписів русанівців. Комітет докладе усіх необхідних для цього зусиль.

Комітет  буде працювати і по іншим напрямкам реалізації своїх власних повноважень. Головним для нас було і залишається гідне представлення інтересів русанівців у стосунках з районною та міською владою. Підтримка нашої діяльності з боку русанівців буде для нас вагомим стимулом у подальшій роботі.

 

Олександр Чунаєв,

заступник керівника ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка»