Main menu:

В місті продовжуються роботи з демонтажу кіосків, але це чомусь не стосується структури Черновецького

 

9.03.2012

В столиці продовжуються масштабні роботи з демонтажу кіосків і це, безумовно, позитивний крок у цьому напрямі. Але ми зіткнулися на Русанівці дещо з дивною ситуацією, яку потребує висвітлення і вжиття необхідних заходів.

Місто виділило кошти Дніпровській райдержадміністрації на демонтаж 24 кіосків на території району. Цифра начебто серйозна та на Русанівці передбачається демонтувати … аж 1 з них.

І тут виникає дивна ситуація. В кінці минулого року колишнє Головне управління контролю за благоустроєм (зараз Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища) Київської міської державної адміністрації включило 3 кіоски «Єрмолинські напівфабрикати» до об’єктів демонтажу і питання щодо його проведення має бути ним вирішено в установленому порядку. Чомусь протягом більш ніж 2 місяця цього не відбувається і виникає запитання, чому так трапилося.

Інформація відділу контролю за благоустроєм Дніпровській райдержадміністрації вразила – власник цих кіосків уклав договори на їх розміщення з комунальним підприємством «Київські ринки» і це виявляється індульгенцією від демонтажу, незважаючи на незаконність їх встановлення. Діяльність цього підприємства у Дніпровському районі масштабна – 118 кіосків за інформацію райвідділу.

Ця інформація примусила мене подивитися архів рішень Київради і з’ясувати наступне. 22 січня 2009 року Київрада прийняла рішення за № 17/1072 «Про створення комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Київські ринки» і до нього по цей час не внесено жодних змін. А після ознайомлення з ним стає зрозумілим ця ситуація – зазначене комунальне підприємство засновано на комунальній власності територіальної громади м. Києва та входить до сфери управління колишнього Головного управління з питань торгівлі та побуту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Згідно з іншим рішенням Київради від 26 січня 2012 року № 2/7339 «Про деякі питання здійснення підприємницької діяльності в тимчасових спорудах» була призупинення видача колишнім Головним управлінням містобудування та архітектури документів дозвільного характеру на розміщення тимчасових споруд або ТС, а колишнє Головне управління внутрішньої торгівлі та побутового обслуговування населення  КМДА отримало право видавати довідки про функціональне призначення ТС. Тобто, фактично відбулася зміна одного виду дозвільних документів на інший, яким дещо спрощувався механізм їх отримання і відповідно створювалися можливості для більш швидкого початку підприємницької діяльності. Насправді все вийшло інакше – цієї довідкою фактично визначалася адреса розміщення відповідної споруди і вона стала корупційною складовою.

Тепер укладання договору з КП «Київські ринки» стає офіційним шляхом уникнення демонтажу відповідних ТС, адже воно віднесено до компетенції зазначеного торгового управління. Розгляд статуту цього підприємства показує, що ним така схема роботи не передбачена. І як тоді це можливо робити, залишається не зрозумілим. Є широке поле діяльності для правоохоронних органів, але вони цього не помічають.

Пошук в Інтернеті інформації про вказане комунальне підприємство виявив цікаву інформацію як про це підприємство, так і про її керівника – Іскрака Леоніда Олексійовича.

Воно зареєстровано 10 лютого 2009 року Святошинською райдержадміністрацією м. Києва за адресою: проспект Перемоги, № 135.

Іскрак Л.О. зазначений як керівник 4-х господарюючих суб’єктів – ТОВ «Рубіж» (зареєстровано Ленінградською РДА м. Києва за адресою: вул. Рубежівська, 8), ТОВ «Верховина» (має 2 адреси – просп. Перемоги, № 135 і вул. Петропавлівська, 24, Києво- Святошинський район Київської обл.),  ТОВ «Ілліс» (зареєстровано Святошинською РДА також за адресою: просп. Перемоги, № 135) і Дочірнього підприємства «Ілліс» (зареєстровано Києво-Святошинською РДА Київської обл. за адресою: вул. Сонячна, 42, Києво-Святошинський район Київської обл.). Крім того, він отримав за рішенням Київради від 30 листопада 2000 року № 88-4/1065 у приватну власність земельну ділянку для обслуговування житлового будинку і господарських будівель площею 0,0691 га за адресою: вул. Маршака, 42 (Ленінградський район). Іскрак Л.О. за цими даними є успішним бізнесменом і, що цікаво, КП «Київські ринки» зареєстровано за адресою його 2-х структур: ТОВ «Верховина» та ТОВ «Ілліс».

Як бачимо, боротьба з демонтажу розгортається міським департаментом благоустрою масштабна, але при цьому проблема законності діяльності вказаного підприємства у МАФійній сфері ігнорується.

 

Олександр Чунаєв,

громадський інспектор благоустрою міста Києва