Main menu:

Київрада вперше прийняла рішення у сфері МАФів, яке примушує замислитися у визначенні своїх подальших дій

 

22.03.2012

19 березня в Інтернеті нарешті вдалося ознайомитися з рішенням Київської міської ради № 97/9154 від 28 лютого ц.р. з досить довгою назвою «Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності у м. Києві». Самого рішення Київради в її архіві знайти не вдається.

Згідно з ним 5723 власники (користувачі) ТС, з якими у 2012 році, відповідно до рішення Київської міської ради від 26.01.2012 № 2/7339 «Про деякі питання здійснення підприємницької діяльності в тимчасових спорудах» (із змінами та доповненнями), були укладені договори про сплату пайової участі (внеску), отримали право на оформлення таких договорів на 2013 рік для продовження своєї господарської діяльності. За інформацією голови Дніпровської райдержадміністрації Олександра Шевчука кількість МАФів вдалося зменшити за кілька років з 1800 до 1300 споруд. Згідно з Переліком у Дніпровському районі таке право отримали 468 особи. Тобто кількість незаконних навіть за столичними мірками тимчасових споруд на порядок вище так званих законних і становить 832 МАФи або 64%.

Цікаво, що на Русанівці ми маємо подібну ситуацію. За результатами проведеної ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка» інвентаризації кількість ТС станом на березень 2013 року становить 67, а згідно з Переліком – 29. Начебто остання цифра маленька, бо становить понад 6 відсотків від їх відповідної районної чисельності.

Але ще більше таких об’єктів у мікрорайоні – 38 або понад 56% є незаконними і мають бути демонтованими. Але з цим ми маємо численні проблеми, оскільки існують різноманітні способи уникнення їх власниками від застосування владою до них такої процедури. А про один з таких способів висвітлено у попередній статті – через КП «Київські ринки».

Як вестиметься реальна боротьба, показує вказаний на сайті департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА графік проведення демонтажу незаконних МАФів та ТС. Дніпровській районній в місті Києві державній адміністрації виділили коштів на демонтаж … аж 1 споруди за адресою: вул. Русанівська набережна, 12. Фото споруди взята з цього сайту. Він у цьому місці біля стіни будівлі колишнього кінотеатру «Краків» стоїть досить давно, не працює і лише зараз начебто до нього дійшла черга з демонтажу. Вражає інше – за ж за цією адресою у зазначеному вище Переліку записано іншого власника – Остапця А.М. за адресою: просп. Тичини, 9, кв. 167, м. Київ, 02152, який з’явився тут нещодавно – 13 березня. Він має набагато масивніший кіоск, який поставлений навпроти цієї будівлі поруч з проїзною частиною набережної.

Та й це ще не все. Згідно з Переліком функціональним призначенням цієї споруди є продаж квітів та садово-городнього інвентарю. У довідці, яка вивішена власником на склі кіоску, зазначається інше – продаж інших товарів широкого вжитку та непродовольчих товарів. Яка ж інформація відповідає дійсності ?

Ось і маємо на перший погляд анекдотичну ситуацію, та чомусь не смішно.

Київрада вперше у такий спосіб надала інформацію про цих власників (користувачів). Тому для нас стає важливим впровадження системної роботи у цій сфері для захисту русанівців від недобросовісних мафійників. Саме над цим і працює Комітет мікрорайону «Русанівка».

Олександр Чунаєв,

громадський інспектор благоустрою міста Києва