Main menu:

29 березня 2013 року спільними зусиллями русанівців, Комітету, районної влади та народного депутата України Чумака В.В. зірвано спробу незаконної забудови

 

31.03.2013

Русанівська набережна після своєї реконструкції стала об’єктом зазіхань з боку різних підприємців для облаштування на ній свого бізнесу. І однією з таких точок виявилася територія оглядового майданчика з чудовими краєвидами Дніпра та дніпровських островів. А джерелом цих проблем для всіх нас став невеликий будиночок з надписом «Панорама», з орендарем якого фізичною особою – підприємцем Горбачовою Н.С. у минулому році ми вели непримиренну боротьбу. Після цього вона пішла з Русанівки і на згадок від неї залишилася на будиночку ця назва. А у цьому році тут з’явився новий суб’єкт підприємництва – ТОВ «Єва-Тур» і нам знову довелося боротися за збереження цієї частини нашої Русанівської набережної. Вкотре наголошуємо, що набережна як гідротехнічна споруда не призначена для ведення на ній господарської діяльності.

З 22 по 29 березня 2013 року відбулася спроба здійснення новоявленими підприємцями незаконної забудови на цій території літнього майданчику і фактично всього за тиждень вдалося не допустити такого розвитку подій. Хронологія подій така.

В хуртовину, коли Київ був паралізований через сніг, 22 березня невідомими на той час особами були завезені на його територію будівельні матеріали. Наше звернення до департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Київської міської державної адміністрації за № 45440 було зареєстровано цього дня.

Обстеження 23 березня виявило, що ними розпочато будівництво дерев’яного каркасу в межах вказаного майданчика.

На 24 березня цими людьми вже було збудовано орієнтовно не менше половини каркасу, що вдалося відзняти на фотокамеру і викликало у нас серйозне занепокоєння.

25 березня вдень голова Комітету мікрорайону «Русанівка» Нєстєрков А.Є., заступники голови Чунаєв О.Е. та Міхальченко О.С. як громадські інспектори благоустрою міста Києва зайшли на територію незаконного будівництва для з’ясування ситуації. Як ми і очікували, бригадир будівельників не зміг показати на наші вимоги необхідні документи. Відповідно після цього ми викликали наряд міліції і її співробітники, треба їм віддати належне, досить оперативно прибули на місце. Ними були викликані слідча група та представники УБОПа. Ми надалі їм необхідні пояснення і були складені відповідні протоколи. Ми звернули увагу міліціонерів, зокрема, на такий факт, як відсутність на місці будівництва документа про тимчасове порушення благоустрою, без чого взагалі не можна починати будь-які роботи. Заява про правопорушення була зареєстрована за № 11482 і внесена до відповідного реєстру МВС України. Будівельні роботи в цей день були призупинені і здавалося, що хід робіт незабаром буде зупинено остаточно.

Але будівельниками наступного дня було незаконно продовжено виконання відповідних робіт. Хід подій почав відбуватися за знайомим сценарієм – поки  ми будемо боротися, вони доберуть необхідні документи і зроблять це будівництво … вже легальним і законним. Тому ми були вимушені вдатися до рішучих дій, які і дозволили врешті-решт зламати цей сценарій.

26 березня Комітетом було терміново направлено до народного депутата України Чумака В.В. листа з проханням посприяти демонтажу зазначеної незаконної будівлі і домовлено про необхідну співпрацю.

Комітетом мікрорайону «Русанівка» напрацьовано механізм співпраці з керівництвом Дніпровської райдержадміністрації у вирішенні гарячих питань і особисте звернення 27 березня голови Комітету Нєстєркова А.Є. до першого заступника голови районної адміністрації Кравченка С.О. з проханням розібратися у цій ситуації та допомогти зупинити незаконне будівництво надало позитивний результат. Він того ж дня негайно звернувся до начальника департаменту та збереження природного середовища Київської міської державної адміністрації Садового С.М. з проханням скасувати видану його першим заступником Роменським С.Я. відповідну контрольну картку і питання було вирішено протягом … одного дня.

28 березня департаментом за його підписом як першого заступника директора на дві адреси було направлено листа за № ОСМ/3816 по пошті та факсом про те, що анулюється контрольна картка № 13040011-Дн на тимчасове порушення благоустрою та його відновлення у зв’язку з встановленням літнього майданчику за адресою Русанівська набережна, 7-Б. Як бачимо, коли події набувають широкого громадського розголосу, то за бажанням необхідні принципові рішення можуть прийматися надзвичайно швидко. Саме цей лист і став початком розвороту подій у бік русанівців.

Для посилення тиску на непроханих забудовників Комітет терміново вжив заходів з організації 29 березня мітингу мешканців Русанівки з вимогою негайного припинення будівництва так званого літнього майданчика.

І ось 29 березня відбулася головна подія – о 14 год. на місце незаконного будівництва розпочалася масова акція русанівців за участю народного депутата України Чумака В.В. Тут нам нарешті вдалося побачити скандальну контрольну картку. Згідно з нею замовником та виконавцем робіт виявилося ТОВ «ЄВА – ТУР» (директор Забаренко О.В.). Картка містила термін виконання робіт: 27 березня – 27 квітня. Вона була отримана вже після нашого відвідування 25 березня, яке і примусило зазначене товариство терміново її отримати для уникнення, на їх думку, можливих звинувачень у незаконності своїх дій.

Прихід народного депутата України Чумака В.В. перетворився у апофеоз події. На місце разом з ним прибули працівники районного відділу контролю за благоустроєм району під керівництвом заступника начальника відділу Онашка В.І. та наряд від Дніпровського районного управління міської міліції. Привернуло увагу те, що спочатку робітники поховалися від натовпу людей і не було навіть їх бригадира. Але побудований ними каркас охоплював вже всю територію оглядового майданчику від балкону до трави, що є очевидним правопорушенням. Головним спеціалістом райвідділу Губою В.В. на місці було складено припис цьому товариству усунути правопорушення шляхом припинення будь-яких робіт у зв’язку з анулюванням контрольної картки № 13040011-Дн, демонтажу каркасу літнього майданчика та відновлення благоустрою до 02.04.2013.  Тоді народний обранець продемонстрував присутнім робітникам факс лист Департаменту КМДА про анулювання контрольної картки. Довелося викликати як бригадира, так і представника структури забудовника для ознайомлення їх та вручення під підпис цього припису.

Лише приблизно через годину після цього вдалося дочекатися бригадира робітників та ресторатора Мелешка Олександра Миколайовича. Весь цей час народний обранець разом з усіма знаходився на майданчику. Після їх прибуття бригадиром був підписаний зазначений припис для його передачі відповідним керівникам і йому було вручено копію факса листа департаменту про анулювання контрольної картки.

Ресторатор не очікував такого ходу подій і спробував на місці умовити людей не бути проти цього будівництва. Йому зразу було пояснено народним депутатом України, що питання вирішено і йому треба лише організувати роботу з демонтажу побудованого каркасу протягом вказаного у приписі часу. Якщо цього не буде їм зроблено, то, за його словами, русанівці можуть на свій розсуд зробити цю роботу, але тоді постраждають будівельні матеріали. У свою чергу голова Комітету Нєстєрков А.Є. оголосив про те, що ми залишаємо за собою право у середу 3 квітня прийти сюди для проведення демонтажу, якщо його не буде зроблено силами ТОВ «ЄВА – ТУР». А на завершення заходу Чумак В.В. наказав передати Кравченку та Чайці його вимогу у вівторок надати йому інформацію про стан виконання припису і вирішення ситуації в цілому.

Було приємно бачити на мітингу, як чи не вперше за останні роки парламентарій та мешканці спільно виступили проти цього будівництва. І у такому єднанні сила та воля небайдужих людей неодмінно переможуть будь-кого з його планами освоєння цієї території, як підкреслювалося цим ресторатором, … в наших же інтересах.

Дійство підійшло до кінця і люді із задоволенням залишали місце події. А ресторатор Мелешко на всяк випадок вирішив спробувати окремо поспілкуватися з головою Комітету Нєстєрковим А.Є. Зустріч на його прохання відбулася, але ще за участі 2-х членів Комітету – Вересюка Л.О. та Чунаєва О.Е.

Ми всі утрьох вкотре наголосили, що Русанівська набережна має бути такою, якою є після своєї реконструкції. Набережна набула привабливого вигляду і стала для всіх місцем відпочинку та прогулянок. Наша позиція незмінна і не залежить від особистості бажаючого зайти на набережну для ведення свого бізнесу.

Спільними зусиллями русанівців, Комітету, районної влади та народного депутата України Чумака В.В. за надзвичайно короткий термін досягнуто значного успіху, але заспокоюватися ще рано. Комітет контролюватиме ситуацію і докладе усіх зусиль для її позитивного вирішення на нашу з Вами користь. Ця ситуація також на особистому контролі у нашого народного обранця. А такий громадсько-депутатський контроль горе-підприємці, впевнений, не очікували і тепер їм доведеться визначатися.

 

Олександр Чунаєв, заступник голови Комітету,

головний редактор веб-сайту Комітету