Main menu:

Комітетом мікрорайону «Русанівка» отримана важлива судова перемога

 

9.04.2013

Досить довгий час у нас не було можливості надати інформацію про ситуацію з судовим розглядом позову заступника Прокурора м. Києва до Київської міської ради щодо визнання протиправним та скасування актуального для русанівців рішення Київської міської ради від 26 липня 2007 року №73/1907 «Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю «Сіті – Інвестгруп» земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельно-офісного центру з закладами культурно-розважального призначення та паркінгами загального користування на вул. Ентузіастів, 49 у Дніпровському районі м. Києва»і ось нарешті є приємна підстава це зробити.

Вищий адміністративний суд України у складі суддів: Чалого С.Я., Бим М.Є. та Харченка В.В. 2 квітня 2013 року прийняв по справі № К/9991/23153\11 судову ухвалу, яка має фактично доленосне значення. Враховуючи важливість цього судового рішення і з метою інформування громадськості надаємо витяг з неї мовою оригіналу:

«Керуючись статтею 222, 223, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів

ухвалила :

касаційне провадження за касаційною скаргою ТОВ «СІТІ-ІНВЕСТГРУП» на ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 12 квітня 2011 року – закрити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає крім, як в строки, з підстав та в порядку, передбаченому главою 3 розділу IV КАС України.».

Нагадаю, що суддею Вищого адміністративного суду України Чалим С.Я. була прийнята ухвала 1 серпня 2011 року про відкриття зазначеного касаційного провадження на вказану ухвалу «за позовом заступника Прокурора м. Києва до Київської міської ради … про визнання протиправним та скасування рішення органу місцевого самоврядування». Цим рішенням було ухвалено витребувати з Шевченківського районного суду м. Києва відповідну адміністративну справу і зазначене витребування зайняло певний час.

Як бачимо, для прийняття цього рішення ВАС України знадобилося аж 20 місяців, але  воно того варто.

Цим рішенням розгляд справи повертається на базовий судовий рівень і формально за його рішенням має бути поставлена остання фінальна крапка. Завдання залишається для нас таким, як і на початку судового марафону – спробувати з другої спроби рішенням Шевченківського районного суду м. Києва визнати протиправним і скасувати незаконне рішення Київради від 26 липня 2007 року №73/1907, незважаючи на завершення строку його дії. Для нас та всіх русанівців було б важливо, що б суддя першої судової інстанції все ж таки прийняв це рішення і забудовник отримав належне. Воно стало б уроком і для інших аферистів у їх спробах зайти на наш мікрорайон для здійснення своїх оборудок.

Вказаний судовий марафон зробив свою справу – він зайняв у часі дію сумнівного рішення Київради і у такий спосіб не надав товариству з обмеженою відповідальністю «Сіті – Інвестгруп» реалізувати свої руйнівні плани. І більш того, їм буде важко і навіть неможливо  відновити його дію через, на ще раз звертаю увагу, завершення строку дії цього рішення Київради. Так і хочеться сказати – як іноді може бути позитивною для громадськості судова тяганина, але її наслідки не завжди бувають такими корисними.

Безумовно, Комітет мікрорайону «Русанівка» задоволений зазначеним перебігом судового розгляду і буде й далі тримати під контролем цю ситуацію. Ми інформуватимемо про подальший розвиток подій і не дамо агресору в особі вказаного товариства жодних шансів стати над русанівцями. Русанівка є нашим спільним домом і їм тут нічого робити.

 

Олександр Чунаєв,  заступник голови Комітету