Main menu:

Повідомлення про презентацію

 

30.04.2013

«25 квітня відбулася презентація громадського Ресурсного центру у сфері самоорганізації населення»

25 квітня 2013 року в приміщенні актового залу Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації за адресою: бул. Праці, 1/1 Київський міський осередок ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» (далі – КМО Асоціації) провів презентацію Ресурсного центру «Лівобережжя» (далі – РЦ).

У заході взяли участь керівники та члени КМО Асоціації, представники органів самоорганізації населення (ОСН), керівники відділів з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю 4 районних державних адміністрацій (Дніпровської, Деснянської, Оболонської, Святошинської), перший заступник голови Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації Сергій Кравченко, директор програми МФВ «Громадянське суспільство та належне врядування», член Конституційної асамблеї України Олексій Орловський, голова ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», член Координаційної ради з питань сприяння розвитку громадянського суспільства Андрій Крупник.

Модератором презентації виступив голова правління КМО Асоціації Андрій Нєстєрков.

Він проінформував присутніх про створення та початок постійної його діяльності. Першим кроком стало створення рішенням правління КМО від 10 жовтня 2011 року Ресурсного центру з питагь ОСН, в рамках якого надавалися консультації членам ініціативних груп та керівникам ОСНів. Наступним кроком було затверджено рішенням правління  КМО від 22 березня 2013 року Положення про Ресурсний центр «Лівобережжя». Згідно з Положенням про РЦ він надає інформаційні, консультативні, правові та Інтернет послуги ініціативним групам та ОСНам столиці.

Андрій Нєстєрков відмітив, що головною метою ОСНів має бути створення сприятливого середовища для життя людей на відповідних територіях їх діяльності і сприяння руху самоорганізації у цьому напрямі є завданням громадського ресурсного центру.

Сергій Кравченко розповів про ефективну співпрацю протягом останніх років з двома ОСНами району – Комітетами мікрорайону (КМ) «Русанівка» та «Березняки-Тельбін». За його словами, співпраця районної адміністрації з ОСН «КМ «Русанівка» розпочалася після проведення мітингу русанівців 16 квітня 2011 року, на якому була прийнята резолюція про зупинення руйнування Русанівської набережної. Мітинг став поштовхом для проведення у стислий термін подальших масштабних реконструкцій – самої Русанівської набережної та Русанівського бульвару, а у 2012 році – бульвару Давидова, які стали окрасою Русанівки та гордістю його мешканців. Під час проведення реконструкції бульвару Давидова Сергій Кравченко навів яскравий приклад взаємодії, коли саме активна участь керівників цього ОСНу у обговоренні з мешканцями прилеглих будинків питання побудови місць для безкоштовної парковки автомобілів дозволило кардинально переломити ситуацію і знайти позитивне рішення. Тепер, за словами керівника адміністрації, мешканці запитують, а чому такі кармани не були встановлені ще й в інших місцях бульвару.

Після Русаніської набережної районна адміністрація перейшла до проведення таких робіт на Дніпровській набережній і з цього приводу провела плідну зустріч з мешканцями мікрорайону Березняки, де було знайдено спільну мову. Зараз за підтримки ОСН «КМ «Березняки-Тельбін» проводяться роботи з реконструкції цієї набережної і прибирання території озера «Тельбін», що дозволить створити для мешканців мікрорайону умови для гарного відпочинку. Незабаром буде завершено реконструкцію та почне працювати розташований поруч з озером легкоатлетичний манеж європейського рівня.

Керівник проекту, член правління КМО Асоціації Валерій Гуманенко виступив з презентацією Ресурсного центру «Лівобережжя».

Він навів інформацією департаменту суспільних комунікацій Київської міської державної адміністрації про стан самоорганізації населення на 1 квітня 2013 року. На цю дату легалізовано 116 органів самоорганізації населення (далі – ОСН), з яких: будинкових – 45, вуличних – 4, квартальних – 7, мікрорайонних – 60, і 76 з них фінансуються з міського бюджету. З 2010 року розпочався його новий етап. Протягом 08.04.2011-19.12.2012 легалізовано 26 ОСНів, а з 26 лютого 2010 року по 21 лютого 2013 року Київрадою було прийнято 21 рішення про надання 66 дозволів на створення таких органів.

Правлінням КМО Асоціації затверджено мету та 14 основних завдань РЦ, визначено його структуру.

Директор РЦ, заступник голови правління КМО Асоціації Олександр Чунаєв відмітив, що передбачається до кінця року провести орієнтовно 6 навчальних занять і не менше 30 прийомів. В процесі їх підготовки відбуватиметься активне спілкування правління КМО Асоціації як з районними відділами, так  і з ОСНами та членами ініціативних груп.

Олексій Орловський відмітив той факт, що «про ОСНи заговорили». Він розповів про ситуацію з розглядом в рамках робочої групи з питань місцевої демократії та самоорганізації населення Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства проектів Законів України «Про загальні збори (конференції) членів територіальної громади за місцем проживання» та «Про органи самоорганізації населення» (нова редакція), які були розроблені фахівцями Асоціації і пройшли широке громадське обговорення. І після того, як ці законопроекти були підтримані на Робочій групі і рекомендовані до розгляду на одному з найближчих засідань Координаційної ради для подальшого їх подання у встановленому порядку вже на розгляд Верховної Ради України, від Мінрегіонбуду України прийшов лист з проектом останнього законопроекту у старій редакції, яка не була раніше підтримана ні ОСНами, ні громадськістю. Асоціація буде наполегливо відстоювати щойно схвалений законопроект про ОСНи і для цього важливо отримати громадську підтримку. Тому він звернувся з проханням до київських ОСНів направити до владних інституцій відповідні листи на його підтримку.

Андрій Крупник відмітив зростання в країні ОСНів і навів такі цифри. Так, за даними Держкомстату України, на початок 2013 року чисельність тільки зареєстрованих ОСНів в країні досягла 1460. При цьому, за його словами, темпи зростання ОСНів виявилися найвищими серед інших видів суб’єктів господарської діяльності, по яких ведеться статистичний облік.

Він наголосив, що подальший розвиток руху самоорганізації має вирішити 3 основні завдання. Необхідно забезпечувати його належною нормативно-правовою базою і, зокрема, опрацювати Методичні рекомендації по роботі ОСНів. Важливо створювати умови, що б місцева влада брала на себе зобов’язання в рамках відповідних програм розвитку громадянського суспільства і здійснювався громадський контроль за їх виконанням. Розвиток локальної демократії потребує самооновлення кадрів, як дещо інакше бачать свою діяльність і готові до активної роботи. Така зміна кадрів має проводитися обережно.

Без підвищення кваліфікації в сучасних умовах неможлива діяльність ОСНів і, за його словами, Асоціація не пожалкує для цього ні сил, ні паперу.

Після завершення презентації у неформальній обстановці відбулося жваве спілкування та обговорення проблем діяльності столичних ОСНів.

* * *

Захід проходив в рамках проекту «Ресурсний центр як шлях залучення киян до створення ОСН», який реалізує КМО Асоціації за підтримки програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження».