Main menu:

На Русанівській косі відбувся традиційний суботник з її прибирання

 

24.04.2013

20 квітня 2013 року Комітет мікрорайону «Русанівка» разом з активними русанівцями провів суботник з прибирання Русаніської косию. Він розпочався з 12 год. з очистки дитячого пляжу і поступово було охоплено вже всю територію коси. Суботник пройшов при гарній погоді завершився до 15 год. Напередодні в інтернет-групі «Русанівка» було розміщено відповідне звернення і відбулося активне обговорення його учасниками проведення майбутнього суботника, яке викликало значний інтерес і сприяло масовості заходу.

Комітет вперше вийшов на суботник із своїм інвентарем, що дозволило активно проводити це прибирання.

Учасникам прибирання були роздані КП УЗН Дніпровського району досить цікаві накидки і такий творчий підхід добавив весняного настрою.

Не обійшлося без проблем, зокрема з вивезенням мішків із зібраним сміттям. Але важливо інше – у суботнику взяло багато русанівців у порівнянні з минулими роками.

Під час завершення суботника члени Комітету Андрій Нєстєрков, Олександр Чунаєв та помічник народного депутата України Андрій Ювченко встигли повоювати з власниками автомашин, які масово в’їзджали на територію набережної для відпочинку на косі через чомусь постійно відкритий шлагбаум. На одного з них (АА 1597 ЕТ), який частково заїхав на наших очах на частину зеленої зони поблизу ресторану «Смородина», за настійливим зверненням Андрія Ювченка до міліції було викликано наряд ДАІ, складено протокол і надано відповідні пояснення. Обурливим при цьому було те, що водій та його пасажири не реагували на зауваження про заборону в’їзду автомашин на територію нашого Парку відпочинку. А одна з них аргументувала свої дії . . . нормами Правил дорожнього руху, які, зрозуміло, не діють у паркової зоні.

Ще одного власника авто ми попросили виїхати з території коси, що ним і було зроблено. А кав’ярню на колесах довелося зупиняти гуртом, водій якої пояснював нам свої дії начебто розташуванням на цій частині набережній то ресторану, то необхідністю заїхати до ротонди. Після активних перемовин машина залишила нашу територію. Лише пізніше ми зрозуміли таку наполегливість, коли один з мешканців зняв наступного дня на фото подібну кав’ярню саме навпроти цієї ротонди. І знову вона заїхала через відкритий шлагбаум.

Суботник продемонстрував зростання громадської свідомості і бажання бачити Русаніваку чистою та красивою. Люди починають підтримувати такі прибирання і це згуртовує нас у Русанівську громаду, чого так не вистачало у останні роки.

А ось із масовими заїздами автомашин ми будемо боротися, адже їм тут не місце.

І ще одно – після масового відпочинку часом на косі залишаються численні місця розкиданого сміття і цю проблему суботником не вирішити. Для цього потрібні рішучі заходи і створення та діяльність загону охорони громадського порядку при Комітеті, на нашу думку, може бути одним з них.

 

Олександр Чунаєв, заступник голови Комітету