Main menu:

МАФи отримали можливість нового наступу на Русанівську косу та Русанівку завдяки розпорядженням КМДА

 

20.06.2013

Керівництво столиці веде себе непослідовно у питанні боротьби з незаконним встановленням та функціонуванням тимчасових споруд або МАФів. Протягом квітня головою КМДА підписані два розпорядження, у яких зокрема згадується наш мікрорайон, – № 572 від 18 квітня «Про заходи щодо організації дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві в 2013 році» (http://kievcity.gov.ua/done_img/f/РКМДА-572-18042013.pdf) та № 668 від 30 квітня 2013 року «Про заходи щодо розміщення сезонних засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві в 2013 році» (http://kievcity.gov.ua/done_img/f/РКМДА-668-30042013.pdf). Тепер МАФи отримали можливість змінювати свій правовий статус і діяти начебто вже легально, тобто отримали нову лазівку у формах сезонної та пересувної торгівлі. І як тоді розцінювати риторику голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова про оголошення безкомпромісної боротьби з ними ?

Натомість ми отримали можливість їх нового наступу на території Русанівської коси та мікрорайону.

Першим розпорядженням затверджено зокрема список адресного розміщення об’єктів дрібнороздрібної торговельної мережі комунальних підприємств, згідно з яким КП «Плесо» отримало 7 торгових місць з продажу безалкогольних напоїв та морозива за такими адресами: канал Русанівський (вул. Ентузіастів, 1) – 2 од., протока Русанівська (зона відпочинку «Веселка») – 2 од., протока Русанівська (Русанівська набережна, зона відпочинку «Русанівська коса») – 3 од.

Надання такої кількості торгових місць на Русанівскій косі згідно з цим розпорядженням означає лише одне – заради сумнівних грошей до бюджету міська влада готова знищити нашу косу, адже реально на ній немає територій на їх відведення і її буде потрібно просто розкотати для їх встановлення та створення відповідної інфраструктури. Тобто, замість коси як куточка живої природи і зелених легенів маємо можливість отримати вже біля себе новий гідропарк з відповідними проблемами. А поява вже двох зон відпочинку на місці коси – це сумнівне ноу-хау з боку КП «Плесо» для їх розміщення, адже всі знають, що наша коса є суцільною зоною масового відпочинку громадян.

Другим розпорядженням затверджено список адресного розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торгової мережі, згідно з яким передбачено 2 такі адреси: вул. Ентузіастів, 39 – 1 шт. та набережна Русанівська – 1 шт. Пропозиція влади щодо розміщення за першою адресою вражає – вона може бути або на зеленій зоні або на тротуарах, що перешкоджатиме пересуванню на них пішоходів. Друга адреса не менш сильна в лапках – набережна є пішохідною зоною і на ній пропонується розмістити ще й пересувний засіб.

Чесно кажучи, такі рішення навіть важко прокоментувати – вони не вкладаються у голові. Виходить, реконструкцію Русанівської набережної проводили і навіть урочисто відкривали 7 липня 2011 року … для її господарського використання ? А як же право русанівців на гідне довкілля та збереження унікального статусу середовища проживання, яке фактично буде спаплюжене такою турботою влади ?

Комітет мікрорайону «Русанівка», зрозуміло, не можемо бути осторонь цих подій і ми вирішили ініціювати збір підписів під відповідними вимогами. Нами підготовлені підписні листи з таким текстом:

«Ми, представники територіальної громади міста Києва з метою забезпечення сталого розвитку мікрорайону та участі громадян у вирішенні питань місцевого значення:

1) виступаємо за заборону розміщення у паркові зоні і на Русанівській косі тимчасових споруд, торгових місць та засобів пересувної дрібнороздрібної торгівлі;

2) вимагаємо вилучення з списку адресного розміщення об’єктів дрібнороздрібної торговельної мережі комунальних підприємств, затвердженого розпорядженням КМДА № 572 від 18 квітня 2013 року, торгових точок КП «Плесо» з продажу безалкогольних напоїв та морозива за такими адресами: канал Русанівський (вул. Ентузіастів, 1) – 2 од., протока Русанівська (зона відпочинку «Веселка») – 2 од., протока Русанівська (Русанівська набережна, зона відпочинку «Русанівська коса») – 3 од.;

3) вимагаємо вилучення з списку адресного розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торгової мережі, затвердженого розпорядженням КМДА № 668 від 30 квітня 2013 року, таких адрес: вул. Ентузіастів, 39 – 1 шт. та набережна Русанівська – 1 шт.».

Ми розпочали такий збір підписів і хочемо показати владі позиції небайдужих мешканців Русанівки та інших громадян щодо неприпустимості таких її дій. Сподіваємося, що русанівці покажуть себе єдиною командою, як це й було раніше, і ми зберемо достатню кількість підписів для цього. Про хід та результати своїх дій із захисту зазначених конституційних прав русанівців інформуватимемо на нашому сайті.

 

Олександр Чунаєв, заступник голови

Комітету мікрорайону «Русанівка»