Main menu:

За результатами перевірки кафе «Неон» виявилося порушником розпорядження КМДА від 18 квітня 2013 року № 572

 

8.07.2013

Сьогодні 8 липня 2013 року на прохання громадського активіста Вадима Сташука мною як громадським інспектором благоустрою спільно з ним було зроблено перевірку дотримання ТОВ «Рест – клуб» кафе «Неон» норм розпорядження КМДА від 18 квітня 2013 року № 572 «Про заходи щодо організації сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві в 2013 році» в частині розташованого поруч літнього відкритого майданчику. Підпунктом 2.3 цього розпорядження затверджено Адресне розміщення відкритих майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства і пунктом 21 по Дніпровському району це товариство отримало право на розміщення такого майданчика площею 25 кв. м.

О 11 год. ми удвох провели вимірювання фактичної площі розміщення вказаного майданчику і ось які результати ми отримали : ширина загорожі – 4,75 м, проходу між нею та міні-стінкою – 90 см і сама площа склала щонайменш 47,5 кв. м. Як бачимо, факт порушення очевидний – більше майже у 2 рази і порушено право громадян на вільне переміщення по цьому тротуару, бо через нього може пройти лише одна людина.

На моє звернення викликати відповідальну особу вийшов адміністратор кафе Андрій Астанков, якому я повідомив про факт порушення ними зазначеного розпорядження і попросив негайно вжити заходи для приведення займаної площі до вимог цього розпорядження. Одночасно це дозволить вирішити питання збільшення проходу громадян по цій частині бульвару. А питання, як на мене, вирішується до банальності просто – одна частина огорожі знімається і прив’язується до стійки кафе, а столики цього кафе розміщуються в один ряд біля його стінки. Але вийшло за звичним сценарієм – спочатку нам розказували чому ми прийшли, навіщо це роботи, коли залишилося 2 місяці, а в наступному році у кафе є плани облаштувати цей майданчик. Я подякував за виявлення інших фактів порушення благоустрою і ще раз підкреслив, ми прийшли по факту порушення законодавства і вимагаємо його негайного усунення. Якщо це не буде зроблено у найближчий час, я залишаю право на вжиття передбачених законодавством заходів, зокрема на звернення до Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА.

А ось далі події почали розгортатися у більш бурхливому тоні з боку керівництва кафе. Коли ми підійшли до куточку споживача і нам принесли оригінали документів, раптово підійшов директор кафе Євген Васильович Білоног і почав розмовляти з нами на підвищених тонах. На його вимогу я показав своє посвідчення громадського інспектора, але не дав його йому в руки, що директора розлютило і документи нам за його вказівкою не були показані та не надані їх копії. По цій же причині я не отримав книгу скарг або папір для написання їм відповідної скарги, хоча за даних обставин це не було принциповим і це не вплине на мої подальші відповідні дії. Я був вимушений вдруге йому пояснити, що ми прийшли у зв’язку порушенням ним зазначеного розпорядження щодо займаної площі і що він має привести її до визначених у розпорядженні КМДА від 18 квітня 2013 року № 572 параметрів.

Директор весь цей час вів себе нервово і наголошував, що ми для нього невідомо хто, про таких інспекторів вперше чує і корочка куплена у переході. Врешті-решт він записав мої дані з посвідчення і сказав, що їх перевірить. Довелося звернути його увагу на те, що незнання законодавства не звільняє від його виконання. Складалася дивна ситуація – я був вимушений кілька разів просити його вести себе спокійно при спілкуванні. Але це так і не спрацювало – нетривала за часом розмова (протягом години) завершилася грюканням дверей з його боку.

На жаль, вже не вперше я бачу таку поведінку бізнесменів – так званих господарів життя. Гроші понад усе, а люди … ніщо. Така поведінка не припустима і ми будемо робити й далі все для того, щоб подібні підприємці спустилися з своїх грошових орбіт на землю і враховували громадські інтереси мешканців мікрорайону при веденні тут свого бізнесу.

 

Олександр Чунаєв, громадський інспектор благоустрою міста Києва