Main menu:

Боротьба з МАФами триватиме на Русанівці мабуть доти, поки вони існуватимуть

 

29.07.2013

Знову на Русанівці маємо конфліктну ситуацію через чергове незаконне встановлення МАФу. Здається, що боротьба з ними триватиме безкінечно.

24 липня вночі було встановлено черговий кіоск на місці, де нещодавно стояли «Єрмолинські напівфабрикати» і які були пізніше демонтовані, – на перетині бульвару Давидова та вулиці Ентузіастів навпроти мікрорайону Березняки. Здавалося, що після цього люди зможуть і далі проходити по тротуару без будь-яких перешкод. Але для ненажерливих МАФійників це місце чомусь вважається привабливим для їх бізнесу і ми знову побачили їх оскал. Активістами в цей день був зроблений дзвінок до чергового Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА про незаконне встановлення невідомими особами цієї тимчасової споруди, який був зареєстрований за № 45832.

Наступного дня 25 липня помічником народного депутата України по 214 виборчому округу Андрієм Ювченком ця інформація була доведена до відому відділу контролю за благоустроєм Дніпровської райдержадміністрації м. Києва і на цей кіоск був вивішений відповідний припис. Здавалося, що його власники мають заспокоїтися і зробити відповідні дії на виконання цього припису.

Та не так склалося, як нам цього хотілося, адже гроші не мають запаху і жадоба грошей не знає меж. 28 липня стадія протистояння вперше вийшла на новий рівень. Об 11 год. три працівники розпочали ламати залізну огорожу з боку каналу, до якої був приставлений вказаний МАФ. Їх логіка тут зрозуміла – їх зняття дозволить посунути на частину схилу цей кіоск, як це зроблено поруч, і звільнити певну частину тротуару для проходу людей. Але вони не врахували активну позицію прилеглих до місця конфлікту мешканців – вони викликали по 102 міліцію і спробували затримати цих роботяг до приїзду наряду. Двоє з них зразу розбіглися і лише одного вдалося затримати. Нарядом Дніпровської міліції було складено протокол і нароблені відповідні пояснення. Заява була зареєстрована за № 31216. Зламана огорожа валялася на схилі каналу.

Після цього власники МАФу мали вгамуватися, але вони продовжили свої незаконні дії. За інформацією активістів 29 липня вночі таки було посунуто на зелену зону схилу каналу цей кіоск.

Власникам МАФу таки вдалося тимчасово досягти, як вони вважають успіху, – встановити кіоск. Але ми не дозволимо йому розпочати роботу і примусимо владу демонтувати його. Питання знаходиться на контролі столичного департаменту, нашого ОСНу та народного депутата України В.В. Чумака. Тому власникам МАФу радіти нема чого і врешті-решт ми виженемо їх з цього місця.

 

Олександр Чунаєв, громадський інспектор благоустрою міста Києва