Main menu:

Відбулася спільна перевірка МАФів на Русанівці

 

13.08.2013

12 серпня 2013 року відбулася спільна з міським інспектором благоустрою по Дніпровському району під камери тележурналістів каналу «Інтер» перевірка стану розміщення МАФів на Русанівці.

Я розпочав з інформування про останній демонтаж МАФу на перетині бул. Давидова та вул. Ентузіастів навпроти масиву Березняки. І зразу звернув увагу на ажіотаж серед торговців, який розпочався з початком роботи з журналістами. На їх прохання мене попросили показати, як я виконую обов’язки громадського інспектора благоустрою і першим таким об’єктом перевірки стала точка з продажу морозива. Картина виявилася типова – у продавщиці немає необхідних документів і вони знаходяться у власника. Міський інспекторів зразу виписав їй припис про необхідність власнику цієї точки у 3-дений термін з’явитися у департамент міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА. До нас підійшов власник розташованих поруч 4-х МАФів Сапун В.М. і показав нам 2 довідки про функціональне призначення цих структур загальною площею 50 кв. м. За словами міського інспектора з його документами все о-кей, що дещо здивувало. Мене потішило те, що цього власника не можна було раніше  розшукати, а тут він раптово з’явився на цю перевірку. Але тепер він надав мені свій мобільний телефон і пізніше можна буде детальніше продивитися його документи.

За моїм наполяганням ми пішли до розташованого неподалік кафе «Неон», який займає удвічі більше території, ніж це передбачено відповідним розпорядженням КМДА, про що я вже писав раніше на ФБ. На камеру тележурналістів я розказав про цей факт і пояснив, що не заперечую проти використання цим кафе частини тротуару. Справа в іншому – кафе незаконно збільшило свою територію за рахунок звуження проходу для  пішоходів і це викликає скарги русанівців. Під моїм тиском міський інспектор виписав припис власникові вказаного кафе і тим самим я виконав свою обіцянку власникові закладу про те, що у разі невжиття ним відповідних заходів він буде мати справу вже з міським департаментом благоустрою КМДА.

Після цього ми поїхали на інший кінець бульвару навпроти масиву Лівобережний. І тут ми розпочали з точкою з продажу баштанних, де вже була продемонстрована необхідна довідка. При цьому я звернув увагу журналістів на те, що кіоск стоїть на зеленій зоні, хоча і дещо розбитій.

Тоді ми пішли у сторону житлового будинку № 37, де знаходиться значна кількість цих МАФів. Об’єктом перевірки стала частина спареного МАФу з продажу кондитерських виробів, у продавця яких документів на руках не було. Було досить кумедно спостерігати, як міський інспектор виписував припис і на прохання тележурналістів під камеру наклеював його на споруду з боку вулиці. Продавщиця сусіднього відсіку цього МАФу почала терміново зачиняти своє приміщення і цей момент був знятий на камеру. Відповідно це приміщення виявилося не провіреним нами. Трохи відійшовши, я дав останнє інтерв’ю, у якому розказав про проблему з ринком у цій частині масиву. На завершення, як кажуть сеансу, ми пройшли з ним вздовж цих МАФів під зйомку камери і я давав протягом неспішної ходи начебто для нього необхідні коментарі.

Результат рейду – 3 приписи, хоча мало бути більше. Власники вказаних споруд за останній час досить швидко почали оформлювати необхідні довідки і перед нами постала нова проблема, адже вони після цього стають начебто легальними. Будемо напрацьовувати нові підходи щодо їх зняття, хоча це буде нелегко і займатиме багато часу. Зміниться значно ситуація, коли ми як громадські інспектори почнемо виписувати приписи та заповнювати протоколи про адміністративні правопорушення відповідно до законодавство про благоустрій. Є певні зрушення у цьому плані, але це від нас не залежить і треба набратися терпіння.

За словами журналістів, незабаром у інформаційному блоці телеканалу має вийти репортаж. Безумовно, не все зняте протягом цієї перевірки вийде в ефір, адже у часі вона зайняло більше 1.5 години. Було б цікаво його побачити, адже Інтер як канал всеукраїнського рівня чи не вперше зацікавився проблемою МАФів у столиці.

 

Олександр Чунаєв, громадський інспектор благоустрою