Main menu:

Прес-реліз навчання 22 серпня 2013 року

 

ВСЕУКРАЇНСЬКА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ
«АСОЦІАЦІЯ СПРИЯННЯ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ» 

КИЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ОСЕРЕДОК

ПРОЕКТ
«РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР ЯК ШЛЯХ ЗАЛУЧЕННЯ КИЯН ДО СТВОРЕННЯ ОСН»

____________________________________________________________________________________

Олександр Чунаєв,
е
mail: alexchun@meta.ua,
моб. тел. 097-89-647-20

 

22 серпня 2013 року відбулося чергове навчання Ресурсного центру «Лівобережжя»

22 серпня 2013 року Ресурсний центр (далі – РЦ) «Лівобережжя» Київського міського осередку ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» (далі – КМО Асоціації) у приміщенні за адресою: Русанівська набережна, 18 провів чергове навчання на тему «Питання легалізації ОСН». Модератором навчання виступила заступник директора РЦ «Лівобережжя», член КМО Асоціації Єлизавета Бондаренко.

У заході взяли участь 8 осіб – керівники органів самоорганізації населення столиці (далі – ОСН), керівники правління та РЦ «Лівобережжя» КМО Асоціації, представник ініціативної групи з створення ОСНу мікрорайонного рівня (масив Академмістечко, Святошинський район).

На початку навчання директор РЦ «Лівобережжя» Олександр Чунаєв з демонстрацією відповідної слайдової презентації розповів про алгоритм дій з легалізації ОСНу і висвітлив деякі проблемні питання цієї процедури. Зазвичай вона складається з 8 кроків, а у деяких випадках – з 9 та 12 кроків, оскільки збільшення цих кроків залежить від результатів судового розгляду відмови про реєстрацію і здійснення відповідних дій. Нормативною правовою базою з її регламентації є Закон України «Про органи самоорганізації населення» (стаття 13, частини 1-9) та розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 24.09.2003 № 1781 «Про затвердження Положення про порядок легалізації органів самоорганізації населення у м. Києві» (розділ 2). На даний час 12 ОСНів столиці отримали такі дозволи і керівники 4 з них подали в установленому порядку документи до Київської міської державної адміністрації на реєстрацію.

У своєму виступі заступник директора РЦ «Лівобережжя» Єлизавета Бондаренко висвітлила з демонстрацією відповідної слайдової презентації питання легалізації ОСНу шляхом повідомлення про заснування, зупинилася на порівнянні 2-х шляхів легалізації за 10 показниками і можливості зміни його статусу – від повідомлення до його реєстрації. Зроблене нею зазначене порівняння переконливо засвідчило перевагу створення ОСНу саме шляхом реєстрації. За її словами, зміна статусу раніше створеного таким шляхом ОСНу можлива у будь-який момент за необхідністю і вона має відбуватися саме за рішенням зборів (конференції) жителів за місцем проживання в межах території його діяльності. Нормативною правовою базою з регламентації її проведення є Закон України «Про органи самоорганізації населення» (стаття 13, частина 11) та розпорядження КМДА від 24.09.2003 № 1781 (розділ 3). На даний час 6, які є будинковими комітетами, з 118 ОСНів столиці створені шляхом повідомлення.

Керівник проекту Валерій Гуманенко зупинився на питаннях набуття ОСНом статусу юридичної особи, що здійснюється державним реєстратором відповідних районних в місті Києві державних адміністрацій, відповідно до вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» і включає дії з його реєстрації у відповідних районних органах державної податкової служби, Пенсійного фонду України та Держкомстату України. За його словами, за проведення таких дій потрібно буде викласти з свого карману орієнтовно 800-1000 грн. Як сказав Андрій Нєстєрков «спочатку людина викладає свої гроші, а потім їх компенсує своєю першою зарплатою».

У обговоренні четвертого питання виступив секретар ОСН «Комітет мікрорайону «Каунаський» Сергій Хлопов, якій розповів про такий цікавий факт у його створенні. Протягом 4 років у профільній постійній комісії Київської міської ради знаходилися на розгляді подані ініціативною групою відповідні документи без будь-якого руху при наявності позитивного висновку відділу з питань місцевого самоврядування Секретаріату Київради. Тому ініціативною групою була подана судова позовна заява на Київраду за тяганину у розгляді  поданих документів та вже на другому судовому засіданні було отримано позитивне судове рішення. Таким чином, цей Комітет став поки що єдиним в столиці ОСНом, створеним через застосування судової процедури. Андрій Нєстєрков пригадав про свою зустріч разом з секретарем ОСН «Комітет мікрорайону «Березняки – Тельбін», у якій щодо тривалого ненадання Київрадою відповідних дозволів голова цієї комісії сказав «депутатам це нецікаво». Також відбувся активний діалог з представницею ОСН «Комітет мікрорайону «Воскресенка» Інною Фаранською щодо подальшій дій майбутнього ОСНу у разі отримання ним від Київської міської державної адміністрації позитивного рішення про його реєстрацію.

Навчання відбулося в рамках проекту «Ресурсний центр як шлях залучення киян до створення ОСН» за підтримки програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження».