Main menu:

Прес-реліз навчання 19 вересня 2013 року

ВСЕУКРАЇНСЬКА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ
«АСОЦІАЦІЯ СПРИЯННЯ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ» 

КИЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ОСЕРЕДОК

ПРОЕКТ
«РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР ЯК ШЛЯХ ЗАЛУЧЕННЯ КИЯН ДО СТВОРЕННЯ ОСН»

____________________________________________________________________________________

Олександр Чунаєв,
е
mail: alexchun@meta.ua,
моб. тел. 097-89-647-20

 

19 вересня 2013 року Ресурсний центр «Лівобережжя» провів навчання з питань міського благоустрою

19 вересня 2013 року в приміщенні Київського міського осередку ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» (далі – КМО Асоціації) за адресою: Русанівська набережна, 18 Ресурсний центр «Лівобережжя» провів навчання керівників та членів органів самоорганізації населення (далі – ОСН) столиці на тему «Участь ОСН у громадському контролі за дотриманням благоустрою міста Києва».

У навчанні взяли участь представники 10 ОСНів столиці: 8 керівників, 2 заступник керівника та 1 секретар, юрист, помічник юриста та голова ОСББ «МАЯК-6». Від департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА був присутній та виступив Владислав Шелоков. У навчанні взяли участь 4 члена правління КМО.

Важливим  фактором у підготовці зазначеного навчання стало налагодження співпраці КМО з департаментом суспільних комунікацій КМДА. Здійснення відділом з питань місцевого самоврядування цього департаменту масової електронної розсилки 30 ОСНам столиці Запрошень керівникам ОСНів та прес-анонсу заходу мало позитивний наслідок і стимулювало певним чином їх участь у нашому заході.

Модератором навчання була секретар правління КМО Алла Солоненко.

На початку навчання директор РЦ «Лівобережжя» Олександр Чунаєв з демонстрацією відповідної слайдової презентації проаналізував акти законодавства з питань забезпечення благоустрою на національному та столичному рівнях і питання нормативно-правового регулювання участі ОСНів у здійсненні контролю за його дотриманням. Переліки цих актів були роздані його учасникам.

Олександр Чунаєв відмітив, що за результатами вказаного аналізу громадській інспектор благоустрою має володіти знаннями щонайменш 71 акту законодавства. Якщо до цього додати ще 60 нормативних документів введеного у дію з 1 вересня 2012 року ДБН «Благоустрій територій», то на виході матимемо фантастичну цифру – понад 130 документів. «І навіть ця цифра не буде остаточною, адже їх перелік постійно оновлюється і доповнюється. А чому ми маємо таку кількість документів для використання у своїй роботі ? Тому що робота у цій сфері потребує володіння документами з інших сфер законодавства відповідно до вимог базового закону України.».

Головний спеціаліст департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА Владислав Шелоков висвітлив його діяльність та співпрацю з громадськими інспекторами благоустрою – членами ОСНів міста. За його словами, департамент планує сформувати до 500 громадських інспекторів, що дозволить створити армію небайдужих киян, які хочуть мати чисте місто. На розгляді Київради знаходиться проект Положення про діяльність громадського інспектора благоустрою і у вересні він має обговорюватися на її пленарному засіданні.

Заступник голови ОСНу «Комітет мікрорайону «Русанівка» Олександр Чунаєв та керівник ОСНу «Комітет мікрорайону «Березняки – Тельбін» Валерій Гуманенко розповіли про досвід роботи громадських інспекторів благоустрою у своїх мікрорайонах столиці.

В рамках навчання було проведено обговорення проблем здійснення ОСНами громадського контролю у сфері благоустрою. Учасниками навчання були задані чисельні запитання до представника департаменту Владислава Шелокова щодо механізму застосування такого контролю.

Алла Солоненко висловилася щодо необхідності вирішення проблеми металевих гаражів як тимчасових споруд, які розміщуються на прибудинкових територіях і викликають нарікання киян. «Як керівник ОСНу, стаю заручником непорозумінь між мешканцями – власниками цих гаражів та мешканцями, у яких їх немає. За такої ситуації маю захищати інтереси і одних і других, знаходити компромісні підходи.».

За його результатами були підведені відповідні підсумки обговорення і узагальнили додаткові пропозиції з сформування механізму зазначеного контролю ОСНів. Олександр Чунаєв запропонував департаменту організувати постійно діючі навчання представників ОСНів знанням про здійснення громадського контролю. Керівник ОСНу «Комітет мікрорайону «Джерело» Олена Черевко оголосила про необхідність залучення ОСНів до погодження розміщення МАФів. Алла Солоненко запропонувала розробити механізм залучення коштів користувачів металевих гаражів (за аналогією до пайового внеску підприємців)  на благоустрій

Навчання засвідчило зацікавленість ОСНів у реальному запровадженні та функціонування такого механізму. На сьогодні 36 членів ОСН стали громадськими інспекторами благоустрою і Департаментом міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА й далі залучатимуться представники ОСНів до складу цих інспекторів. Тому зазначений механізм громадського контролю, на думку учасників навчання, має бути остаточно опрацьований і введений у найближчому часі.

Навчання відбулося в рамках проекту «Ресурсний центр як шлях залучення киян до створення ОСН» за підтримки програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження».