Main menu:

На Русанівці з’явилася нова гаряча точка

 

29.09.2013

Нещодавно у вересні поточного року розпочалися будівельні роботи з реконструкції нежилого приміщення під молодіжно-культурний центр по роботі з молоддю, малозабезпеченими та багатодітними сім’ями за адресою:  Русанівський бул., 9 /1. За цією адресою знаходиться приміщення Незалежної помісної церкви євангельських християн «Альфа та Омега» (пресвітер Скорейко Олександр Васильович, тел../факс 295-56-71, код ЄДРПОУ 22868682) і вона виступила замовником будівництвом. На цей час територія будівництва огороджена металевим забором і проведені земельні роботи з викопування котловану під будівництво.

Цікава інформація щодо цієї церкви розміщена на сайті Дніпровської райдержадміністрації – вона входить до переліку релігійних організацій євангельських християн Дніпровського району і зареєстрована за такою адресою: вул. Кибальчича, 3-б, кв.123. Тобто сам пресвітер проживає за цією адресою, а свою діяльність розгорнув у нашому мікрорайоні.

Будівництво розпочинається поруч з житловими будинками, дитячим садком та школою № 182, що створюватиме незручності для функціонування цих закладів та мешканців цих будинків. Пресвітер цієї церкви не проінформував ні мешканців прилеглих до об’єкту будівництва житлових будинків, ні Комітет мікрорайону «Русанівка» про початок будівельних робіт. Відповідно громадського обговорення початку будівництва у мікрорайоні не відбулося і, зрозуміло, початок цих робіт став для Комітету мікрорайону «Русанівка» несподіванкою. Як буде проводитися зазначена робота в у цьому центрі і хто це буде  робити, ми не знаємо. Вказаним будівництвом відбудеться зміна середовища проживання русанівців і це може призвести до конфліктної ситуації на Русанівці.

Один з членів Комітету отримав від представників забудовника копію Декларацію про початок виконання будівельних робіт від 29 липня 2013 року. Інших документів вони не надали, але стверджували при цьому про їх начебто наявність.

Вивчення отриманого документу нас вразило. Згідно з ним загальна площа нежитлових приміщень об’єкту будівництва складатиме до 758 кв. метрів. Тобто передбачається досить значний обсяг будівництва на досить маленькій території. Можлива поверховість об’єкту будівництва у Декларації не зазначена. Його планується будувати поруч з наявним приміщенням, з якого буде вхід до нього. Експертиза проекту цього будівництва не проводилася. Після завершення будівництва металева огорожа буде відповідно знята, але частина території буде вже зайнята під майбутнім центром.

Проектна документація на розгляд Інспекції ДАБК у м. Києві готувалася дуже швидко. Головним архітектором проекту фізичною особою – підприємцем Зотовою Т.Т  був виданий наказ СПД № 5 від 16 липня, пресвітером церкви як замовником була затверджена проектна документація наказом № 1 від 24 липня і вже 29 липня поточного року ця документація була зареєстрована у зазначеній Інспекції за № КВ 083132100690.

Як бачимо, ці дії були зроблені протягом 2 тижнів і через майже півтора місяця після отримання Декларації розпочалися будівельні роботи.

Комітет мікрорайону «Русанівка» на своєму засіданні 24 вересня поточного року розглянув факт початку цих робіт і стурбований такою ситуацією.

З метою захисту середовища проживання русанівців та недопущення загострення ситуації ми звернулися до голови Дніпровської райдержадміністрації Кравченка С.О., голови Київської міської державної адміністрації Попова О.П. та народного депутата України по 214 виборчому округу Чумака В.В. щодо надання відповідної допомоги у з’ясуванні законності дій з будівництва та їх припинення.

Ми отримали нову гарячу точку, а підстави для цього були закладені набагато раніше – після отримання приміщення колишнього овочевого магазину вказаною церквою. Нами зроблені перші кроки з вирішення ситуації. Про свої подальші дії у цьому напрямі ми будемо інформувати через наш веб-сайт.

 

Олександр Чунаєв, заступник голови Комітету