Main menu:

Судовий марафон вдруге вийшов на апеляційний рівень

 

01.10.2013

На виконання рішення Вищого адміністративного суду України від 2 квітня 2013 року у справі К/9991/23153/11 знову довелося повернутися до першої судової інстанції – Шевченківського райсуду м. Києва.

11 червня 2013 року відбувся розгляд нашої справи, який проходив досить дивовижно. Його знову відкрив суддя Савицький О.А. Для початку всі учасники судового підтримали рішення про відновлення судового розгляду і після прийняття такого рішення перейшли до розгляду справи по суті. І тут суддя діяв майже блискавично – обговорення було нетривалим і рішення було офіційно прийнято на користь ТОВ «Сіті- Інвестгруп» за таким формулюванням – відмовити заступнику прокурора м. Києва у задоволенні позову до Київської міської ради про визнання протиправним та скасування її  рішення від 26.07.2007 № 73/1907.

Міська Прокуратура. зрозуміло, не погодилася з таким рішення  і 1 липня 2013 року подала до Київського апеляційного адміністративного суду України через Шевченківський райсуд відповідну апеляційну скаргу. Суддя Шелест С.Б. цього суду за результатами перевірки матеріалів апеляційної скарги 26 липня 2013 року прийняла ухвалу про відкриття апеляційного провадження.

17 вересня 2013 року відбулося засідання з розгляду апеляційної скарги Прокуратури м. Києва за участі сторін та громадськості. Ми застосували новій хід – вперше вирішили прийти хоча б невеликою групою громадськості для того, що б судді відчували моральний тиск стурбованих діями забудовника киян. І хоча це було лише 6 осіб – Андрій Нєстєрков, Андрій Юваченко, Петро та Ольга Корогодови, Володимр Вировцев та Ірина Малихіна, це справило враження на суддів.

Я вкотре представляв інтереси Комітету у цій справі і отримав процесуальні права –  задавати запитання сторонам справи і виступити від третьої особи. Мабуть чи не вперше суд приступив до розгляду питання по суті. Якщо мені судді спочатку пробували корегувати мої запитання до представників Секретаріату Київради та ТОВ «Сіті-Інвестгруп» щодо лаконічності, то по ходу розгляду я вже спокійно це робив. Через такий підхід я примусив суддів уважно вислуховувати ці запитання, після яких відповіді цих представників. на мою думку, не були переконливими. Під кінець розгляду мені здалося, що нам вдалося донести до суддів стурбованість Комітету та русанівців прийняттям Київрадою цього незаконного рішення.

По завершенню засідання судді оголосили перерву і назначили друге засідання на 10 жовтня 2013 року, що стало для нас певною несподіванкою. Безумовно. ми були задоволені таким поворотом подій, адже вдалося уникнути направлення справи знову на рівень першої судової інстанції. Тепер будемо готуватися до другого судового засідання, яке дійсно може стати останнім.

Комітет мікрорайону “Русанівка” буде продовжувати відстоювати інтереси русанівців у цьому суді і інформуватиме про прийняте ним рішення.

 

Олександр Чунаєв, заступник голови Комітете,

представник інтересів Комітету у зазначених судових органах