Main menu:

Прес-реліз навчання 31 жовтня 2013 року

ВСЕУКРАЇНСЬКА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ
«АСОЦІАЦІЯ СПРИЯННЯ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ»КИЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ОСЕРЕДОКПРОЕКТ
«РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР ЯК ШЛЯХ ЗАЛУЧЕННЯ КИЯН ДО СТВОРЕННЯ ОСН»

____________________________________________________________________________________

Олександр Чунаєв,
е-
mail: alexchun@meta.ua,
тел. 097-89-647-20

31 жовтня 2013 року Ресурсний центр «Лівобережжя» провівнавчання з питань житлово-комунальних послуг та ремонтних робіт

31 жовтня 2013 року в приміщенні Київського міського осередку ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» (далі – КМО Асоціації) за адресою: Русанівська набережна, 18 Ресурсний центр «Лівобережжя» провів навчання керівників та членів органів самоорганізації населення (далі – ОСН) столиці на тему «Контроль ОСНів за якістю наданих мешканцям житлово-комунальних послуг та проведених у житлових будинках ремонтних робіт».

У навчанні взяли участь представники 7 ОСНів столиці: 5 керівників, 1 заступник керівника та 1 секретар. Від департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА був присутній та виступив Ігор Будай. У навчанні взяли участь 3 члена правління КМО.

Модератором навчання був керівник проекту, член правління КМО Валерій Гуманенко.

На початку навчання директор РЦ «Лівобережжя» Олександр Чунаєв з демонстрацією відповідної слайдової презентації коротко проаналізував акти законодавства з питань участі ОСНів у житлово-комунальній сфері і виділив 2 етапи нормотворчої роботи. За його словами на першому етапі нормотворчої роботи з цих питань було підготовлено проект рішення Київради «Про здійснення громадського контролю за проведенням поточного та капітального ремонтів в житлових будинках міста Києва», який був розроблений Комітетом мікрорайону «Русанівка» у минулому році в рамках проекту «Житлово-комунальні послуги – під контроль громадськості». На міській конференції органів самоорганізації населення 17 липня 2013 року було порушено питання про прийняття документу столичної влади у сфері ремонтних робіт. Протягом  серпня – жовтня 2013 року було підготовлено відповідний проект розпорядження КМДА і зараз він оприлюднений на сайті КМДА як регуляторний акт.

Головний спеціаліст департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Ігор Будай виступив в продовження цієї теми і докладно прокоментував цей документ. У своєму виступі він наголосив, що вказаним проектом розпорядження встановлюватися новий механізм взаємовідносин ОСН та виконавця при проведенні ремонтних робіт. Згідно з ним до усунення виявлених ОСНом недоліків  з виконавцем не буде підписуватися Акт виконаних робіт. За його словами, у кінці листопаду буде підписано цей документ і відбудеться чергова зустріч департаменту житлово-комунальної інфраструктури з найбільш підготовленими ОСНами у цій сфері житлово-комунального господарства.

Керівник проекту, член правління КМО Валерій Гуманенко виступив з проблеми взаємодії з природними монополістами як Київенерго Київводоканал та Київгаз, які найбільш ефективно вирішуються на рівні колективних замовників послуг. «Якщо об’єднати кілька колективних замовників, то можна буде сильніше впливати на монополіста». На його погляд як керівника ОСББ, перехід на індивідуальні договори між природними монополістами та мешканцями ніяк не покращує якість частини надаваних їм комунальних послуг (теплопостачання, підігрів холодної води тощо) і тому доцільно укладати договори з колективними замовниками в особі ОСББ щодо їх отримання.

Голова правління КМО Андрій Нєстєрков відмітив, що у Києві вже багато років відсутній  постачальник житлово-комунальних послуг. У сфері теплопостачання не працює так званий температурний графік подачі теплоносія – «графік існує, а відповідність не існує».

Навчання відбулося в рамках проекту «Ресурсний центр як шлях залучення киян до створення ОСН» за підтримки програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження».