Main menu:

На всеукраїнській конференції в Горлівці відзначили 80-річчя руху самоорганізації населення

 

15-16 листопада 2013 року у місті Горлівці Донецької області відбулася Восьма Всеукраїнська науково-практична конференція з питань самоорганізації населення на тему «Посилення соціальної функції органів самоорганізації населення».

У конференції узяли участь більше60 представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, органів самоорганізації населення, громадських організацій, науковців з 22 регіонів України.

Організаторами конференції виступили Всеукраїнська асоціація сприяння самоорганізації населення, Горлівська міська рада та Асоціація горлівскої громади «Відродження та розвиток» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Від імені організаторів учасників конференції привітали Горлівський міській голова Євген Клеп, голова Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населенняАндрій Крупник, директор програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження» Олексій Орловський і фундатор Громадської організації «Асоціація Горлівської громади «Відродження та розвиток», заступник Артемівського міського голови Олена Головкіна.

У цьому році саме Горлівка була обрана для проведення такого форуму, оскільки рівно 80 років тому, у 1933 році саме тут з’явилися перші на території України(тоді Української РСР) органи самоорганізації населення − об’єднання громадян за місцем проживання. Про історію цього руху розповіли Олексій Орловський і старший науковий співробітник музею історії міста Горлівки Лариса Урванцева.

На конференції були розглянуті питання розширення участі громадськості у наданні соціальної допомоги, шляхи удосконалення нормативно-правової бази, кращі практики залучення громадськості до вирішення питань соціального захисту та соціальної допомоги населенню, механізми співпраці органів самоорганізації населення з місцевими соціальними службами, налагодження системи само- та взаємодопомоги в територіальних громадах та інші.

Директор Інституту місцевої демократії Валерій Рубцов (м. Київ) розповів про можливості участі органів самоорганізації населення у конкурсах проектів, які організовує Фонд сприяння місцевому самоврядування України. Заступник Вінницького міського голови Андрій Рева поділився досвідом впровадження механізмів соціального захисту населення на основі відкритості влади та залучення громадськості. Голова правління Агентства сільського розвитку автономної республіки Крим Айдер Сейтосманов (м. Сімферополь) розповів про те, як на основі самоорганізації можна вирішувати соціальні проблеми мешканців сільських територій.

А Директор департаменту соціальної політики Одеської міської ради Олена Китайська розповіла про можливості підвищення ефективності міської системи соціальної допомоги через участь громадськості. Значний інтерес викликав виступ директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики Луганської міської ради Оксани Терещенко.

Своїм досвідом діяльності регіональних ресурсних центрів для органів самоорганізації населення з учасниками конференції поділилися представники регіональних ресурсних центрів Петро Лавринюк (м. Луцьк), Михайло Золотухін (м. Миколаїв), Петро Лазарчук (м. Львів), Олександр Чунаєв (м. Київ), Ельнур Алієв (АРК), Тетяна Барашкова (м. Дніпропетровськ), Олександр Мошнягул (Херсон), Тетяна Кіріллова (Луганськ).

Учасники конференції за допомогою технології колективної роботи в динамічній мережі спільно виробили рішення щодо удосконалення умов участі організованої громадськості у розв’язанні соціальних проблем і презентували свої напрацювання експертам, в якості яких виступили Горлівський міський голова Євген Клеп та міський голова міста Димитрова Донецької області  Руслан Требушкин.

В ході конференції було також обговорено ситуацію з підготовкою та просуваннямнової редакції Закону України «Про органи самоорганізації населення».Учасники схвалили Звернення до Кабінету Міністрів України, в якому висловили занепокоєння спробами чиновників Мінрегіону подати в обхід громадськості на розгляд Верховної Ради України проект нового Закону України «Про органи самоорганізації населення» і звернулися до уряду з проханням не підтримувати цей законопроект.

Учасники конференції підготували та ухвалили Резолюцію, яка містить оцінку сучасного стану руху самоорганізації населення, виявляє основні проблеми у сфері соціального захисту і  ставить завдання перед органами влади і громадськістю щодо підвищення ефективності соціальної допомоги  шляхом залучення громадськості. Ця Резолюція має стати  дороговказом щодо подальшого розвитку руху самоорганізації населення та вирішення за його допомогою найбільш актуальних проблем населення.

Андрій Крупник подякував керівництву міста Горлівки за щире відношення і значну допомогу в організації конференції, яку було надано мером та його командою.  Євген Клеп зі свого боку відмітив надзвичайно високий творчий і прикладний рівень конференції і пообіцяв активно впроваджувати у місті нові соціальні технології підтримки населення, про які він дізнався на конференції, у тісній співпраці із Всеукраїнською асоціацією сприяння самоорганізації населення.