Main menu:

Прес-реліз навчання 28 листопада 2013 року

ВСЕУКРАЇНСЬКА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ
«АСОЦІАЦІЯ СПРИЯННЯ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ»КИЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ОСЕРЕДОКПРОЕКТ
«РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР ЯК ШЛЯХ ЗАЛУЧЕННЯ КИЯН ДО СТВОРЕННЯ ОСН»

____________________________________________________________________________________

Олександр Чунаєв,
е-mail: alexchun@meta.ua,
тел. 097-89-647-20

28 листопада 2013 року відбулося навчання щодо застосування інституту громадської експертизи як інструменту контролю органів самоорганізації населення (далі – ОСН) за діяльністю виконавчої влади

 

28 листопада 2013 року в приміщенні Київського міського осередку ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» (далі – КМО Асоціації) за адресою: Русанівська набережна, 18 відбулося навчання на тему «Громадська експертиза як інструмент контролю органів самоорганізації населення за діяльністю виконавчої влади».

Навчання провів Ресурсний центр (далі – РЦ) «Лівобережжя» КМО Асоціації з 12 год. до 14 год.

У навчанні взяли участь представники 4 ОСНів столиці: 3 керівника та 1 секретар. У навчанні взяли участь 4 члена правління та 2 члени КМО.

Модератором навчання був головний виконавець проекту, директор РЦ  «Лівобережжя» КМО Асоціації Олександр Чунаєв.

На початку навчання Олександр Чунаєв з демонстрацією відповідної слайдової презентації висвітлив у своєму виступі наявність нормативно-правової бази та видів громадських експертиз, які відображені у 3-х законах України та у 2-х постановах Кабінету Міністрів України. Впровадження громадської експертизи діяльності  органів виконавчої влади розпочалося на виконання Указу Президента України від 15.09.2005 № 1276 із змінами «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» і завершилося затвердженням Кабінетом Міністрів України постановою 5 листопада 2088 року відповідного Порядку, тобто зайняло у часі понад 37 місяців. При проведенні громадської експертизи важливо дотримуватися її 8 засад.

Голова правління КМО Андрій Нєстєрков відмітив важливість чіткого формулювання мети (цілі) проведення громадської експертизи і на її основі – предмету цієї експертизи, адже від цього залежіть визначення  алгоритму відповідних покрокових дій.

Заступник директора з правових питань РЦ «Лівобережжя» КМО Асоціації  Елизавета Бондаренко детально прокоментувала процедуру проведення громадської експертизи. Зокрема вона звернула увагу на те, що у разі оскарження дій або бездіяльності відповідного органу виконавчої влади ОСНу «у суді треба буде необхідно представити свої дії». Тому подання таких звернень до вищого органу влади та/або органу прокуратури має бути обов’язковим перед судовим розглядом.

Андрій Нєстєрков як голова ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка» розповів про успішне у підсумку проведення протягом 2009-2010 років громадської експертизи Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації, незважаючи на певні непорозуміння, перепони та проблеми під час її здійснення. Завдяки її проведенню, наголосив він, вдалося, хоча і після офіційного проведення ремонтних робіт у 2008 році, «зробити людям добру справу» – провести у 2010 році передбачені кошторисом ремонтні роботи.

Керівник проекту, член правління КМО Валерій Гуманенко як керівник ОСН «Комітет мікрорайону «Березняки – Тельбін» розповів про хід проведення громадської експертизи використання бюджетних коштів на проведення очисних робіт на о. Тельбін та його благоустрою у 2012 -2013 роках. За його словами, у рамках першого етапу вдалося отримати пакет необхідних документів і знову, як це і було на Русанівці, терміново проводилися роботи з очистки озеру.

Навчання пройшло активно і його учасники отримали відповідну інформацію.

Навчання відбулося в рамках проекту «Ресурсний центр як шлях залучення киян до створення ОСН» за підтримки програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження».