Main menu:

21 січня 2014 року відбулася прес-конференція щодо діяльності Ресурсного центру «Лівобережжя»

ВСЕУКРАЇНСЬКА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ
«АСОЦІАЦІЯ СПРИЯННЯ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ»
КИЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ОСЕРЕДОК
ПРОЕКТ
«РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР ЯК ШЛЯХ ЗАЛУЧЕННЯ КИЯН ДО СТВОРЕННЯ ОСН»

____________________________________________________________________________________

Олександр Чунаєв,
е
mail: alexchun@meta.ua,
моб. тел. 097-89-647-20

 

21 січня 2014 року відбулася прес-конференція щодо діяльності Ресурсного центру «Лівобережжя»

21 січня 2014 року з 10.30 протягом години у приміщенні УНІАН відбулася прес-конференція Київського міського осередку Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення» (далі – КМО Асоціації).

На заході було представлено підсумки року діяльності першого в столиці України громадського ресурсного центру «Лівобережжя» з надання допомоги органам самоорганізації населення (далі – ОСН), ініціативним групам з їх створення та активістам. Спікерами заходу виступили:

Андрій Нєстєрков, член правління Асоціації, голова правління КМО Асоціації, голова ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка»;

Валерій Гуманенко, член правління КМО Асоціації, керівник ГС «Асоціація ОСН міста Києва», керівник ОСН «Комітет мікрорайону «Березняки – Тельбін», керівник проекту;

Олександр Чунаєв, заступник голови правління КМО Асоціації, заступник голови ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка», директор РЦ «Лівобережжя» КМО Асоціації, головний виконавець проекту;

Олексій Орловський, директор програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження» (далі – МФВ).

Відкриваючи прес-конференцію, Андрій Нєстєрков розповів про історію створення та діяльність КМО Асоціації протягом 2010-2014 років. З початку зазначеного періоду громадським ресурсним центром постійно надавалися консультації активістам руху самоорганізації, ініціативним групам з створення ОСНів та існуючим ОСНам. Тому підготовка проекту у рамках зазначеного конкурсу МФВ і його подальша реалізація КМО Асоціації стала як продовженням діяльності, так й таким, що відповідає статутним документам з регламентації його діяльності у сфері локальної демократії. Одним з стратегічних завдань він визнав необхідність створення районного ОСНу, що буде суттєвим кроком у сфері локальної демократії столиці.

Валерій Гуманенко розповів про підготовку та реалізацію осередком зазначеного проекту. Він відмітив. що у столиці був вперше створений і розпочав інтенсивно діяти громадський ресурсний центр. А складність полягала у тому, що з боку Департаменту суспільних комунікацій КМДА не було надано належної підтримки у рамках проекту і це певним чином негативно впливало на здійснення нашим ресурсним центром відповідних заходів. Незважаючи на це, нам вдалося зламати цю ситуацію і зацікавити низку ОСНів до участі у наших навчальних заходах.

Він відмітив. що на початку проекту було отримано 160 дозволів, на підставі яких було створено 110 ОСНів, а інших 50 «було загублено».

У рамках проекту нами було проведено презентацію ресурсного центру «Лівобережжя» і 6 навчальних заходів. Для нас одним з важливих результатів проекту  стало отримання відповідного досвіду з проведення таких заходів, якого ми не мали взагалі раніше.

Валерій Гуманенко розповів і про інші аспекти діяльності ОСНів м. Києва. Русанівка та Березняки першими «отримали право складати адмінпротоколи» і нашими ОСНами накопичений певний досвід роботи у цій сфері. Зараз при Дніпровській райдержадміністрації м. Києва створено Раду з питань сприяння діяльності органів самоорганізації населення Дніпровського району і з метою підвищення ролі ОСНів в управління районними справами опрацьовується нове Положення.

Олександр Чунаєв висвітлив стан самоорганізації населенні в столиці – станом на 22 вересня 2013 року легалізовано 122 ОСНи, з яких 114 створені шляхом реєстрації і 8 – шляхом повідомлення. По показнику легалізованих ОСНів у статусі юридичної особи Київ є лідером серед інших міст України.

На засіданнях правління КМО Асоціації постійно обговорювалися та приймалися питання виконання проекту і на цю дату нами складено вже 11 протоколів цих засідань. На 28 січня нами заплановано проведення підсумкового засідання правління, на якому будуть обговорені результати нашої діяльності і питання продовження подальшої діяльності осередку.

На початку проекту нами було підготовлено буклет про КМО Асоціації, який став своєрідною візитною карткою осередку і поширювався нами на всіх його заходах. Зараз на виконання умов проекту підготовлено нормативно-методичний тематичний посібник з питань створення органу самоорганізації населення столиці, його легалізації та реалізації ним власних повноважень обсягом на 83 сторінки. До посібника увійшло, зокрема, 10 тематичних лекцій, які будуть нами використовуватися у подальшій діяльності, та 7 документів як додатки до цієї брошури.

Орловський О.С. зупинився на аналізі стану самоорганізації населення в масштабах країнизараз «українські ОСНи мають свій статус на рівні Конституції». На цей час легалізовано в Україні понад 1500 ОСНів з правом юридичної особи, а їх загальна кількість більша цієї цифри у десятки разів. Якщо у 2012 році було створено мережу з 8 регіональних ресурсних центрів за результатами конкурсу «Розвиток системи ресурсних центрів для органів самоорганізації населення», то у цьому році «будуть діяти 9 регіональних ресурсних центрів». За його словами маємо непросту ситуацію щодо підготовки громадськістю законопроекту про внесення відповідних змін до Закону України «Про органи самоорганізацію населення». У Верховній Раді України зареєстровано два законопроекти про ОСНи за номерами 3704 від влади та 3704-1 як депутатський альтернативний, який був підтриманий провладною більшістю і опозиційними депутатами. У першому законопроекті «спостерігаємо суттєве обмеження потенціалу ОСНів», а у другому – розширення їх повноважень.

Спікери заходу відповіли на запитання зацікавленої громадськості.

Член осередку Віталій Комов у своїх зауваженнях наголосив, що реформування міського самоврядування має здійснюватися на рівні територіальних громад мікрорайонів, а об’єднання вже ОСНів стане реальною альтернативою районному депутатському корпусу.

У прес-конференції участь взяли працівники 4 ЗМІ – газет «Хрещатик» та «Слово і діло», інтернет-видання «NovostiUA.net» та інформагентства «НАЦІЯ». Від громадськості були присутніми 6 громадян і від київської влади – представник відділу з питань місцевого самоврядування Департаменту суспільних комунікацій КМДА.

Захід був проведений в рамках проекту «Ресурсний центр як шлях залучення киян до створення ОСН» за підтримки МФВ.