Main menu:

Досягнуто новий статус самоорганізаційної частини Ради

 

10.02.2014

Коли 15 січня ц.р. на засіданні Ради з питань сприяння діяльності органів самоорганізації населення Дніпровського району ми дізналися про прийняття Дніпровською райдержадміністрації розпорядження від 31 грудня 2013 року, це викликало обурення у ОСНів району. Адже справа була не у внесенні змін до Положення, частина яких сприймається позитивно, а в зміні балансу інтересів 7-ма системними поправками у бік адміністрації.

Тому було прийнято пропозиція Валерія Гуманенка зібратися у нього для опрацювання нових пропозицій до цього документу, у якому пропонувалася тепер вже підняти рівень самоорганізаційної частини Ради. Я підготував свої пропозиції для їх спільного розгляду. У засіданні взяли участь 5 членів робочої групи (члени Ради Валерій Гуманеко, Олександр Чунаєв, Зінаїда Кравченко, Светлана Літвінова та Вячеслав Себба ) та секретар ОСН “КМ “Березняки – Тельбін” Ігор Мамула.

Обговорення 22 січня було активним і, головне, результативним. Нами було внесено 25 змін до вказаного Положення. Принциповим стало зміна статусу представника ОСНів у складі Ради – з заступника голови до співголови Ради. Саме на нього покладається представницька функція. Також він матиме певну організаційну функцію – у разі відсутності Голови вестиме засідання Ради. Другою новацією став перехід виключно на щомісячні засідання Ради, що дозволятиме запровадити її постійну діяльність. Третьої новацією стало відновлення 2-х норм про громадський контроль і у такий спосіб реалізувати відповідні норми Стратегії .

5 лютого ми розглянули наші пропозиції вже на офіційному засіданні робочої групи під головуванням заступника голови та начальника відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Дніпровської райдержадміністрації. Спільна позиція ОСНів врешті-решт принесла успіх. Наш принциповій підхід був прийнятий і на засіданні було внесено лише 2 редакційні правки. яки нами були спільно узгоджені.

Хід подій показав, що спільне бачення ОСНами статусу Ради дає свої результати. Нам вдалося підняти планку цієї Ради саме як органу ОСНів району при районному органі виконавчої влади. Тепер на черзі має бути прийняття райдержадміністрацією відповідного розпорядження і після цього підготовка нового документу – Регламенту Ради, у якому буде розписано організаційний механізм її роботи.

Ось так поступово і сформується необхідний для ОСНів району майданчик для вирішення як актуальних питань своєї діяльності, так і гарячих проблем їх мешканців.

 

Олександр Чунаєв, головний редактор веб-сайту, член Ради