Main menu:

Питання автостоянки підходить до свого логічного завершення

 

29.03.2014

Діяльність Комітету з 2007 року щодо недопущення забудови товариством з обмеженою відповідальністю «Сіті-Інвестгруп» території автостоянки навпроти колишньої поліклініки (вул. Ентузіастів, 49) під будівництво торговельно-офісного центру з закладами культурно-розважального призначення та паркінгами загального користування може незабаром отримати позитивне логічне завершення на користь русанівців. Але для цього зроблю певний історичний ракурс стосовно історії нашої боротьби проти незваного забудовника.

З вересня 2007 року ми почали звертатися до посадовців та самостійно розпочали з’ясувати законність прийняття Київрадою відповідного рішення. Успіху це не мало, але ми протягом певного часу отримали факт незаконного порушення процедури підготовки прийняття Київрадою цього ганебного рішення.

З 2009 року питання перейшло на багато років у площину судових баталій. У зазначених судових розглядах Комітет виступає третьою особою на стороні Прокуратури міста Києва.

Спочатку воно розглядалося у Господарському суді міста Києва і фактично одночасно у Шевченківському районному суді міста Києва. Питання у останньому суді почало розглядатися з дати подання адміністративного позову Прокуратури міста Києва 12.08.2009. На цей час судовий марафон вдруге вийшов на рівень Вищого адміністративного суду України і ним 23 грудня 2013 року відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою цього товариства на позитивне для нас рішення Київського апеляційного адміністративного суду (постанови від 10 жовтня 2013 року). Зазначене провадження відбулося у буремні для України часи і коли може бути прийнято відповідне рішення – не відомо. але ми досить скептично відносимося до його прийняття на користь незаконного забудовника. Адже на наших очах змінюється ситуація у суддівському середовищі і зараз у столиці судді навряд чи підуть проти легітимного у представницькій системі міського самоврядування органу самоорганізації русанівців.

За нашим наполяганням та співпраці з народним депутатом України по виборчому округу № 241 Чумаком В.В. Прокуратура міста Києва звернулася до Господарську суду м. Києва з позовною заявою про повернення земельної ділянки на виконання зазначеного апеляційного рішення. 12 лютого 2014 року відбулося судове засідання і на ньому було задоволено наше звернення про участь у судовому розгляді як третьої особи на стороні позивача.

Для прийняття рішення судді знадобилося ще 2 засідання – 11 та 26 березня. Цікаво, що у всіх 3-х засіданнях Господарську суду м. Києва не взяв участь представник Київради.

У своєму виступах та поясненні ми звернули увагу судді на кілька обставин.

Згідно з рішенням Київської міської ради від 26.07.2007 № 73/1907 ТОВ «Сіті-Інвестгруп» отримало у короткострокову оренду на 5 років земельну ділянку площею 0,28 га для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельно-офісного центру з закладами культурно-розважального призначення та паркінгами загального користування на вул. Ентузіастів, 49 у Дніпровському районі м. Києва. Термін дії зазначеного рішення завершився відповідно 26 липня 2012 року і нових рішень Київською міською радою з цього питання не приймалося.

На виконання цього рішення між Київською міською радою та ТОВ «Сіті-Інвестгруп» було укладено договір оренди земельної ділянки площею 2584 кв. м. (кадастровий номер 8000000000:63:007:), який був зареєстрований Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 11.12.2007 за № 66-6-00438 у книзі записів державної реєстрації договорів. Договір було укладено на 5 років і його термін завершився 11.12.2012. Згідно з пунктом 11.6 цього договору Орендар (ТОВ «Сіті-Інвестгруп») повинен був не пізніше, ніж за 3 місяці до закінчення строку дії договору повідомити письмово Орендодавця (Київраду в особі Київського міського голови) про намір продовжити його дію. Та цього не було зроблено самим орендодавцем у визначений договором термін і тому мало місце ще й порушення його вимог.

Сам механізм такої оренди був пізніше затверджений рішенням Київради від 28.02 2013 № 63/9120 «Про Тимчасовий порядок передачі (надання) земельних ділянок у користування або у власність із земель комунальної власності в місті Києві». У своєму виступі на засіданні суду 26 березня 2014 року представник ТОВ «Сіті-Інвестгруп» повідомила про надання 24 березня поточного року пакету документів на поновлення вказаного договору згідно із зазначеним Тимчасовим порядком для використання земельної ділянки … під скандальне будівництво. Як бачимо. забудовник ніяк не може заспокоїтися і бажає досягти свого, незважаючи ні нащо. Як представник Комітету я звернув увагу судді на незаконність таких дій, оскільки це вже потребує окремого рішення Київради, а не продовження вказаного договору. Довелося ще раз наголосити, що русанівці категорично проти забудови цього місця.

Представник ТОВ «Сіті-Інвестгруп» намагалася посилати на здійснення Вищим адміністративним судом України касаційного провадження, але це не стало на заваді у ході розгляду справи. Суддя Ю.В. Цюкало відмітив. що наявність цього провадження  не створює перешкод для розгляду питання по суті та прийняття відповідного рішення.

І ось нарешті о 13.45 суддя оголосив про прийняття рішення – задовольнити позовну заяву прокуратури міста Києва від 09.01.2014 у повному обсязі. ТОВ «Сіті-Інвестгруп» може в установленому порядку подати апеляційну скаргу, а саме рішення  можна буде отримати 2 квітня з 2-ої половини дня.

Ми отримали вже другу судову перемогу і це є нашою спільною з русанівцями та народним депутатом України Чумаком В.В. перемогою. Безумовно, судовий марафон може продовжитися за наполяганням нашого забудовника, але це має стати для нього малоперспективним.

Ми сподіваємося тепер на завершення тривалого протягом 4 з половиною років судового розгляду  на користь русанівців. Комітет продовжуватиме контролювати ситуацію і буде й далі інформувати громадськість про її перебіг. Разом – ми сила і ніхто не зможе перемогти нас.

 

Олександр Чунаєв, заступник голови Комітету,

представник інтересів Комітету у зазначених судових органах