Main menu:

Ситуація на автостоянці отримала новий розвиток

 

22.04.2014

Рішення Господарського суду міста Києва від 26 березня 2014 року по справі    № 910/282/14 за позовом заступника Прокурора міста Києва до товариства з обмеженою відповідальністю (далі – ТОВ або Товариство) «Сіті-Інвестгруп» про повернення земельної ділянки кардинально змінило правову ситуацію щодо її використання. ТОВ «Сіті-Інвестгруп» з 31 березня 2014 року перестало бути  користувачем земельної ділянки і відповідно укладені з нним договори користувачів цієї автостоянки не мають юридичної сили.

Товариство, відчуваючи свою поразку, вирішило закрити автостоянку з 1 квітня поточного року і продовжити незаконне використання земельної ділянки під свої цілі. Внаслідок її закриття понад 100 власників автомашин повинні були поступово залишити цю звичну стоянку. А якщо врахувати обмеженість місць для їх зберігання навіть у дворах, машини мали переміститися на газони і викликати протести вже мешканців будинків. Охоронцям було надана вказівка всіх випускати і нікого не впускати.

Тому Комітет разом з активом користувачів автостоянки розпочав ще з 31 березня активно обговорювати цю ситуацію для визначення відповідних дій. На цих зборах до 50 власників машин підтримали необхідність вжиття дій на захист свого права на користування у подальшому цією автостоянкою і були визначені чергові для контролю за діями забудовника.

5 квітня 2014 року навпроти колишньої поліклініки сімейного лікаря   відбулися збори небайдужих мешканців та користувачів автостоянки. На цих зборах взяло участь до 40 мешканців мікрорайону, 2 помічника народного депутата України Чумака В.В., голова Комітету Андрій Нєстєрков, заступник голови та представник Комітету у судових інстанціях Олександр Чунаєв, 2 члени Комітету Петро Корогодов і Сергій Обухов, меценат і майбутній кандидат до Київради від УДАРу Олесь Маляревич. Після коротких виступів з роз’яснення ситуації ми гуртом підійшли до автостоянки, яка була зачинена для входу. Тоді довелося викликати наряд міліції і вже на їх вимогу охоронець відкрив її ворота. Незабаром з’явилася оперативно-слідча група Дніпровського райуправління міліції, якій голова Комітету Андрій Нєстєрков надав пояснення, а я виступив одним з двох свідком. Нам було надано роз’яснення, що в’їзд та виїзд автомашин з цього дня буде безперешкодний. Тобто, проблема була позитивна вирішена прямо на очах присутніх і люди розходилися із задоволенням, вже не кажучи про нас самих. Зараз активом користувачів автостоянки самостійно здійснюється чергування та контроль за в’їздом – виїздом автомашин. Тобто маємо самоорганізацію громадян щодо зберігання їх власних автомашин на цьому місці, але питання має бути розв’язано врешті-решт відповідно до вимог чинного законодавства.

ТОВ «Сіті-Інвестгруп» скористалося передбаченою Господарським процесуальним кодексом України можливістю і подало 9 квітня 2014 року апеляційну скаргу  на рішення Господарського суду міста Києва від 26 березня про повернення земельної ділянки. До цієї скарги було додано документ про присвоєння поштової адреси розташованого на цій земельній ділянці об’єкту нерухомого майна. 18 квітня зазначена апеляційна скарга була зареєстрована у Комітеті. Відтепер нас очікує її розгляд у Київському апеляційному господарському суді. Чи буде тривалим цей розгляд, покаже час.

З врахуванням відзиву забудовника на позовну заяву Прокуратури міста Києва та його апеляційної скарги маємо цікаву інформацію щодо трансформації однієї нежитлової споруди. Товариством на базі колишньої будки, де знаходилася охорона та відмічалося в’їзд – виїзд автомашин, були розпочати будівельні роботи начебто першої черги центру і отримано в Інспекції ДАБК у м. Києві декларацію про початок їх виконання від 10.09.2012 за № КВ 08212160717. Після цього забудовник відповідно до рішення Київради від 22.05.2013 №337/9304 «Про деякі питання ведення реєстрів адрес, вулиць та інших поіменованих об’єктів у місті Києві» подав заяву про присвоєння поштової адреси цьому так званому будівництву до Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації. Наказом цього Департаменту № 483 від 19.09.2013 вказаному об’єкту нерухомого майна була надана поштова адреса – вул. Ентузіастів, 49-Б. Не зовсім зрозуміло. чому у наказі робиться посилання на декларацію вже про готовність об’єкту до експлуатації від 10.10.2013 № КВ 142132340859, яка чомусь прийнята на місць пізніше. І завершується епопея  отриманням товариством Свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 26.02.2014 за № 87103 та серією САК.

4 квітня ми забрали у Господарському суді міста позитивне для нас його рішення. Матеріали судової справи дозволили нарешті трішки розібратися з тим, що собою представляє наш забудовник.

ТОВ «Сіті-Інвестгруп» має статутний або складений капітал у сумі 140 тис. грн. Її ідентифікаційний код – 33938561. Засновниками товариства є фізична особа – Ступак Олександр Анатолійович та юридична особа – ТОВ «ГЛД – ІНВЕСТ – УКРАЇНА» з адресою: вул. Саксаганського,  буд. 120, м. Київ, 01032. Статутний фонд складено цими особами навпіл і його формування чомусь закінчено 21 лютого 2007 року, тобто фактично за 3 місяця до прийняття Київрадою сумнозвісного рішення від 26 липня того ж року. Код ЄДРПОУ цього засновника – 33053709.

ТОВ «Сіті-Інвестгруп» зареєстрований у ДПІ Печерського району ГУ Міндоходів у м. Києві як платник податків (номер та дата взяття на облік – 39761 від 09.12.2005) та як платник єдиного внеску до Пенсійного фонду України (номер та дата взяття на облік – 10-044283 від 09.12.2005). Товариство зареєстровано у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 08.12.2005 за номером 10701020000015808.

Товариство зафіксувала 5 кодів КВЕДу – 41.20 «Будівництво житлових та нежитлових будівель», 42.99 «Будівництво інших споруд, н. в. і. у..», 43.29 «Інші будівельно-монтажні роботи», 64.99 «Надання інших фінансових послуг (крім страхування та пенсійного забезпечення), н. в. і. у. (основний)) та 68.10 «Купівля та продаж власного нерухомого майна».

Отримана інформація про юридичну особу – засновника нашого забудовника ще раз примусила повернутися до раніше оприлюдненої інформації про австрійську девелопментську компанію «GLD Invest Group Vienna – Budapest – Kiev», яка понад 10 років діє в Украйні у сфері нерухомості, має представництва у 3-х країнах і забезпечує своїм партнерам професійне управління об’єктами класу А (http://www.gld-invest-group.com, ukraine@gld-invest-group.com).

Адреса та телефони її київського представництва повністю співпадають з адресою для листування та телефонами ТОВ «Сіті-Інвестгруп», які зазначені у листах останнього товариства до судових інстанцій. Але показана у судовій справі адреса ТОВ «ГЛД – ІНВЕСТ – УКРАЇНА» чомусь не відповідає адресі цього товариства на сайті ДК «GLD Invest Group Vienna – Budapest – Kiev» і цікаво було з’ясувати, чому так було зроблено.

На сайті австрійської компанії розміщено макет та інформація про об’єкт можливого будівництва на Русанівці.

У стадії розробки знаходиться офісно-готельний комплекс загальною площею  24 000 м² (офіси – 14000 м² та готель 10 000 м²) та 2-поверховий гараж на 154 місця. За розміщеною інформацією місце можливого будівництва знаходиться за 10 хвилин від станції метро «Лівобережна». Центр міста всього за 15 хвилин, а міжнародні аеропорти Бориспіль та Жуляни – за 30-35 хвилин  їзди на машині.

Про іншого засновника ТОВ «Сіті-Інвестгруп» Ступака О. А. цікава інформація наведена у статті «У тендерного улюбленця попередньої влади забрали ділянку на Русанівці», розміщеної на сайті «Наші гроші» 16 квітня 2014 року.

Ми маємо кримінально-рейдерсько-корумповану схему, про яку я писав ще раніше, і зараз отримано важливі доповнення до неї. Тому стає зрозумілим опір ТОВ «Сіті-Інвестгруп», який триває  протягом 7 років і продовжується до цього часу.

Комітет контролюватиме ситуацію й далі і інформуватиме русанівців про її перебіг. Разом – ми сила і ніхто не зможе перемогти нас, хто б не стояв за сумнозвісним забудовником.

 

Олександр Чунаєв, заступник голови Комітету,
головний редактор веб-сайту