Main menu:

Корупція у КП «Плесо» як складова їхньої роботи з підприємцями на Русанівці

 

15.06.2014

5 червня 2014 року невідомими особами на зазначеному місці були встановлені торгові місця – 2 навіси та споруда. Згідно з отриманою Комітетом інформацією ці дії були зроблені на виконання договору про надання послуг з використання торгових місць № 116/2014 від 27.05.2014, укладеного між КП «Плесо» в особі першого заступника генерального директора Мепарішвілі Г.Н. та фізичною особою – підприємцем Слушною І.С. Відповідно до п.1.1 цього договору зазначені місця передбачено встановити для організації роздрібної торгівлі і здійснення сезонної торгівлі з продажу морозива та безалкогольних напоїв загальною площею 6 кв. м за такими адресами у кількості 2-х одиниць: канал Русанівський, вул. Ентузіастів, 1 – 1 од. та протока Русанівська, набережна Русанівська (зона відпочинку «Русанівська коса») – 1 од. При цьому копія визначення цього місця під вказані торгові місця як додаток до п.1.1 договору чомусь має дату 5 червня поточного року.

Звертає увагу те, що посилання у договорі на розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) № 577 від 12.05.2014 «Про заходи щодо організації сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві в 2014 році» є неправомірним, оскільки у адресному переліку об’єктів такої мережі вказані адреси відсутні. Тому Комітет вважає цей договір незаконним і таким, що містить склад кримінального правопорушення та має ознаки корупційних дій з боку керівництва підприємства.

Зазначені торгові місця встановлені на зеленій зоні Русанівського каналу, що завдасть їй відчутної шкоди. Тим самим сторонами договору порушені Правила благоустрою міста Києва та природоохоронне законодавство в цілому.

Та навіть і цей незаконний договір став для горе-підприємця простим папірцем, бо навіть встановлення реклами пива «Чернігівське», вже не кажучі про його торгівлю, є порушенням умов цього ж договору. Бо лише воно буде приносити прибуток, оскільки п’яничок вистачає і вони залюбки будуть спускатися до них. А що це викликає обурення людей, які звикли прогулюватися вздовж каналу. новоявлених торгашів не хвилює.

Комітет мікрорайону «Русанівка» на підтримку позиції русанівців виступає за негайне звільнення від зазначених торгових місць цієї частини Русанівського каналу та притягнення до відповідальності першого заступника генерального директора КП «Плесо» за незаконне укладання вказаного договору.

Тому  Комітет направив два листи генеральному директору КП «Плесо» і прокурору міста Києва, а депутат Київської міської ради Олесь Маляревич по одномандатному мажоритарному округу № 28 – депутатське звернення до керівника цього підприємства. Питання знаходиться під спільним контролем і ми будемо наполегливо добиватися звільнення цієї частини Русанівського каналу від нового пивного місця. Особливо нас цікавить, яку позицію займе міська Прокуратура і чи спроможна воно розчистити у цій структурі корупційні «конюшні». Про реакцію на наші дії ми обов’язково інформуватимемо нашу громадськість.

 

Олександр Чунаєв, заступник голови Комітету