Main menu:

КМДА та КП «Плесо» розширюють торгові місця на Русанівці

 

23.06.2014

Розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 30.05.2014 № 673 затверджено новий адресний перелік об’єктів дрібнороздрібної торговельної мережі міських комунальних підприємств. До складу цих комунальних підприємств, як завжди, було включено КП «Плесо».

Згідно з вказаним розпорядженням підприємству у 2014 році виділено вже 10 торгових місць з продажу безалкогольних напоїв та морозива. У порівнянні з попереднім розпорядженням від 18.04.3013 № 572 їх кількість збільшена на 3 торгові точки, що засвідчує спробу підприємства розширення масштабів свого господарювання на нашій території. В обох розпорядженнях збережено місця їх розташування: канал Русанівський, вул. Ентузіастів, 1; протока Русанівська, набережна Русанівська (зона відпочинку «Русанівська коса») та протока Русанівська (зона відпочинку «Веселка»).

А щодо останнього місця, яке вкотре з’являється у таких документах, у мене одно запитання до цього підприємства – де воно знаходиться і чому там збільшено торгові місця з 3 у минулому році до 4 у цьому році ? Що це торговий новоявлений колондайк, про який ніхто з русанівців не знає ?

Згідно ще з одним адресним переліком таких об’єктів, затверджених розпорядження КМДА від 12.05.2014 № 577,  ми отримали ще 6 одиниць – по 3 на кожній адресі по вул. Ентузіастів за такими номерами: 7/2 та 37. Тобто, загальна кількість об’єктів дрібнороздрібної торговельної мережі у мікрорайоні складає 16 одиниць і, що викликає занепокоєння, такі масштаби вже зроблені начебто новою владою за її очільника Володимира Бондаренко.

І лише по одній позиції – розміщення сезонних засобів пересувної друбнороздрібної торговельної мережі з продажу безалкогольних напоїв, продовольчих товарів та квітів – зроблена поступка у порівнянні з минулим роком: з 2  штук залишено 1 одиниця за адресою вул. Ентузіастів, 39. Але й до цієї точки є запитання у частині можливості її встановлення, оскільки, скоріш за все, порушуватиметься обмеження наступного характеру: такі засоби розміщуються на відстані не менше 20 метрів від зупинок громадського транспорту. А саме на цьому місці ми маємо зупинку громадського транспорту по маршруту автобусу № 48 і ряд торгових місць, які оточили цю зупинку.

Наші міські керманичі ніяк не можуть збагнути, що Русанівка будувалася за компактним принципом і тут немає можливості для розміщення вказаних об’єктів в межах тротуару. Їх встановлення здійснюється у більшості випадків на зеленій зоні Русанівки і їх збільшення призведе до завдання значної шкоди довкіллю. А про спотворення обліку мікрорайону годі й казати.

Тому доцільно згадати про наші дії у минулому році, коли Київську міську державну адміністрацію очолював Олександр Попов. Тоді з метою створення умов для участі киян у вирішенні питань місцевого значення Комітет мікрорайону «Русанівка» провів серед жителів столиці підписну компанію. До підписного листа були включені такі вимоги:

«Ми, представники територіальної громади міста Києва з метою забезпечення сталого розвитку мікрорайону та участі громадян у вирішенні питань місцевого значення:

1) виступаємо за заборону розміщення у паркові зоні і на Русанівській косі тимчасових споруд, торгових місць та засобів пересувної дрібнороздрібної торгівлі;

2) вимагаємо вилучення з списку адресного розміщення об’єктів дрібнороздрібної торговельної мережі комунальних підприємств, затвердженого розпорядженням КМДА № 572 від 18 квітня 2013 року, торгових точок КП «Плесо» з продажу безалкогольних напоїв та морозива за такими адресами: канал Русанівський (вул. Ентузіастів, 1) – 2 од., протока Русанівська (зона відпочинку «Веселка») – 2 од., протока Русанівська (Русанівська набережна, зона відпочинку «Русанівська коса») – 3 од.;

3) вимагаємо вилучення з списку адресного розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торгової мережі, затвердженого розпорядженням КМДА № 668 від 30 квітня 2013 року, таких адрес: вул. Ентузіастів, 39 – 1 шт. та набережна Русанівська – 1 шт.».

За результатами підписної компанії зазначені вимоги підтримали 300 громадян і відповідний лист ми направили міському очільнику. У листі ми нагадали йому про довкілля Русанівки, порушені його розпорядженнями норми чинного законодавства і звернулися з відповідними пропозиціями – вилучити з вказаних списків зазначені об’єкти та не допустити у майбутньому прийняття КМДА рішень щодо розміщення у Парку відпочинку тимчасових споруд, торгових місць та засобів пересувної дрібнороздрібної торгівлі. А результат ми всі побачили – об’єкти не були вилучені, а Парк відпочинку та Русанівський канал у списку адресних розміщень залишилися.

Зазначеними розпорядженнями при затвердженні адресного розміщення низки об’єктів та засобів пересувної дрібнороздрібної торгівлі на Русанівці порушуються акти законодавства щодо заборони будівництва будь-яких споруд у прибережних захисних смугах уздовж р. Дніпра (статті 88 та 89 Водного кодексу України), використання земель рекреаційного призначення (статті 50-52 Земельного кодексу України), екологічних прав громадян та гарантій їх забезпечення (статті 9 та 10 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»), дотримання статусу Парку відпочинку (рішення Київради № 806/3381 від 19.07.2005 «Про затвердження Програми розвитку зеленої зони     м. Києва до 2010 року та концепції формування зелених насаджень в центральній частині міста» та № 714/2783 від 27.11.2009 «Про продовження чинності Програми розвитку зеленої зони м. Києва до 2010 року та концепції формування зелених насаджень в центральній частині міста»).

Як бачимо, КМДА та КП «Плесо» продовжують ігнорувати акти законодавства та думку русанівців. Цими незграбними рішеннями фактично провокується протести русанівців і підривається авторитет столичної влади. Нас дивує, чому вони  цього не розуміють.

Зрозуміло, що ми не будемо залишатися осторонь щодо таких дій з боку виконавчої влади. Комітет буде вживати відповідних заходів із захисту інтересів русанівців на гідне середовище свого проживання та оточуюче нас довкілля і інформувати про них мешканців мікрорайону.

 

Олександр Чунаєв, заступник голови Комітету,
головний редактор веб-сайту