Main menu:

28 серпня 2014 року відбулася спільна перевірка на дотримання суб’єктами господарювання природоохоронного законодавства

 

29.08.2014

На Русанівці зелена зона поступово перетворюється у зону розміщення на ній суб’єктами господарювання своїх торгових місць. Не уникла цього і зелена зона Русанівської набережної. За результатами проведеного Комітетом мікрорайону «Русанівка» рейду 24 липня 2014 року виявлені 4 об’єкти торгівлі, хоча дещо пізніше з’явилося п’яте місце такого незаконного розміщення (відкрита тераса).

Навпроти магазину «Фуршет» по вул. Русанівська набережна, 4 фізичною особою – підприємцем Яблунівською Юлиєю Олександрівною (вул. Драгоманова, 12, кв. 70, м. Київ, 02062, витяг з Єдиного реєстру № 348568 серія ААВ) здійснюється торгівля плодоовочевою продукцією. Неподалік від цього об’єкту торгівлі міститься тимчасова споруда ТОВ «Торговий дім «Укр-Продукт» (вул. Академіка Карпинського, 10, м. Київ, 03151) площею 24 кв. м, у якій знаходяться 2 орендаря – ТОВ М.С.Л.» з продажі лотерей «Лото-Маркет державні лотереї» (вул. Шовковична, 50-А, Печерський район, Київ, 01004) та невідома юридична особа з продажу чаю та кофе – «Passione Tea & Coffee».

Навпроти житлового будинку по вул. Русанівська набережна, 6 у тимчасовій споруді «Модний карапуз» на той час здійснювала торгівлю дитячим одягом фізична особа – підприємець на єдиному податку Пасічник Юлія Миколаївна (вул. Шевченка, 51, с. Парписи, Потильнянський район, Житомирська обл., 13536, виписка з Єдиного реєстру № 04352 серія ААВ).

Навпроти житлового будинку по вул. Русанівська набережна, 24/51 ФО-П Яблунівська Ю.О. має ще одне місце з продажу плодоовочевої продукції та баштанних культур.

На місці знаходження вказаних об’єктів торгівлі повністю знищена зелена територія Русанівської набережної, розташована між пішохідною зоною та автодорогою. Тим самим порушені природоохоронне законодавства та екологічні права русанівців на гідне довкілля та середовище свого проживання. Комітет мікрорайону «Русанівка» вважає неприпустимими здійснення торгівлі на зеленій зоні Руссанівської набережної і виступає за її звільнення від такої торгівлі.

Для досягнення цього Комітет мікрорайону «Русанівка» звернувся до Київського міжрайонного екологічного прокурора Чикшеєва Є.С. та начальника Державної екологічної інспекції у місті Києві Павленку В.В. з відповідними листами від 07.08.2014. На наше звернення виконувачем обов’язки Київського міжрайонного екологічного прокурора було направлено листом від 23.08.2014 звернення до директора департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА Роменського С.Я., директору департаменту земельних ресурсів КМДА Кулаківському Ю.П. та начальнику Державної екологічної інспекції у місті Києві Павленку В.В. про вжиття необхідних заходів. У свою чергу останньою структурою був виданий наказ № 1057 від 28.08.2014 про проведення перевірки фактів, викладених у нашому зверненні. І ось в цей же день відбулася спільна з інспекцією перевірка місць розміщення вказаних суб’єктів господарювання на зеленій зоні Русанівської набережної.

Перевірка виявила багато чого цікавого. Спочатку на одній точці, яка належить ФОП Яблунівській Ю.О. навпроти оптово-роздрібного магазину «Фуршет» по вул. Русанівська набережна, 4 продавець стверджувала про те, що господарка начебто виїхала з Києва на відпочинок, але вже незабаром після вимірювання займаної території цікавилася за її миттєвою вказівкою нашими даними. Результат вимірювання цієї точки такий – 19.38 кв. м  проти 10 кв. м відповідно до свідоцтва про функціональне призначення тимчасової споруди № 00525. тобто майже удвічі більше заявленої площі. Аналогічна ситуація була відмічена нами у другій точці, яка належить цій особі навпроти житлового будинку по вул. Русанівська набережна, 24/51. Але тут продавець виявився чесним і заявила, що її господарка знаходиться зараз у столиці. Результат вимірювання цієї точки такий – 15.75 кв. м  проти 10 кв. м відповідно до свідоцтва про функціональне призначення тимчасової споруди № 003227, тобто у 1.5 рази перевищує заявлену площу.

Фактично навпроти житлового будинку по Русанівській набережній, 6 знаходяться ще 2 об’єкти спільної перевірки. Вимірювання території, на якій знаходиться тимчасова споруда ТОВ «Торговий дім «Укр-Продукт» і прилеглої до неї території під терасою, показало набагато значну площу – 65.6 кв. м. Знову повторилася ситуація, що мала місце під час рейду – продавці суб’єкту господарювання «Passione Tea & Coffee» не змогли надати необхідні документи на здійснення своєї діяльності … через їх відсутність, як і телефон його керівника для спілкування з державним інспектором зазначеної інспекції, який ним їм начебто не був наданий.

А ось під час перевірки останнього об’єкту виявилися нові для Комітету обставини. По-перше, у споруді працював … вже новий орендар ФОП Петрова Ірина Валеріївна (вул. Незалежності, будинок № 26, с. Віта – Поштова, Києво-Святошинський район, Київська область, 08170). довідка про функціональне призначення не була надана, а свідоцтво про державну реєстрацію № 398461засвідчило про наявність майже 7 річного права на свою діяльність (дата проведення реєстрації 05.11.2007). По-друге, вдалося виявити власника споруди «Модний карапуз» – ТОВ «Київ Сіті Девелопмент» (директор Москалюк А.В.), який дійсно отримав в установленому порядку паспорт прив’язки на площу у 20 кв. м. Але це не дає їм жодних правових підстав для розміщення там, про що я вкотре звернув увагу державного інспектора. Та ще більше здивувала манера спілкування підприємця Петрової з державним інспектором, коли вона нас не визнавала, заявляла про те, що такого органу не існує взагалі, і просила його не звертати увагу на наше звернення до Київського міжрайонного екологічного прокурора. Вона, мабуть, розраховувала на те, що її бесіда не буде почута іншою особою. Тому цей стиль спілкування залишимо на її совісті.

Враховуючи такі результаи спільної перевірки, вирішив розмістити відповідну інформацію на веб-сайті Комітету для подальшого контролю за станом розгляду наших звернень до вказаних органів влади. Тепер Державна екологічна інспекція має писати відповідні листи на адресу Київської міжрайонної екологічної прокуратури, прокуратури Дніпровського району міста Києва та інших відповідних органів влади. Обіг документів запущено і просто так порушникам замилити правопорушення вже не вийде. Тепер ми маємо отримати відповідь зазначеної екологічної прокуратури і побачимо, чи будуть вони вживати дієві заходи, про які ми їх просили. Якщо ми отримаємо певні позитивні результати, це стане нам в нагоді при визначенні відповідних дій у боротьби з порушниками природоохоронного законодавства.

Ми займаємо у цьому питанні чітку позицію і будемо її дотримуватися й надалі, про що ще раз наголошуємо.

 

Олександр Чунаєв, заступник голови Комітету,
головний редактор веб-сайту Комітету