Main menu:

Скандальне торгове місце на Русанівському каналі продовжує тримати оборону … від спроб Комітету мікрорайону «Русанівка» навести порядок у його розміщенні

 

4.08.2014

Скандальне торгове місце на Русанівському каналі навпроти житлового будинку по вул. Ентузіастів, 37 продовжує здійснювати свою діяльність в порушення водного, природоохоронного, екологічного та столичного законодавства.

Русанівський канал є складовою земель водного фонду і зазначене торгове місце встановлено в межах прибережних захисних смуг. Тому маємо порушення вказаним підприємцем норм Водного кодексу України в частині дотримання режиму експлуатації цих смуг.

На місці знаходження вказаного об’єкту торгівлі знищується відповідна зелена територія цієї частини Русанівського каналу. Тим самим порушені природоохоронне законодавства та екологічні права русанівців на гідне довкілля та середовище свого проживання. Комітет мікрорайону «Русанівка» вважає неприпустимими здійснення торгівлі на Русанівському каналі і виступає за звільнення зазначеної частини її території від такої торгівлі.

Його незаконне встановлення у цьому місці та функціонування викликає обурення русанівців, а бездіяльність міської та районної влади щодо наведення порядку просто вражає. А можливе за цим стоїть щось інше, про що рано чи пізно ми дізнаємося.

Комітет займає у цьому питанні активну позицію і постійно порушує перед органами влади питання наведення порядку щодо його місцезнаходження.

Згідно з розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) № 577 від 12.05.2014 було затверджено адресне розміщення об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі низки міських комунальних підприємств, зокрема  КП «Плесо». Цим розпорядженням передбачено встановлення торгових місць цього підприємства з продажу безалкогольних напоїв та морозиво за адресою: канал Русанівський, вул. Ентузіастів, 1. На його виконання підприємство уклало з фізичною особою – підприємцем на спрощеній системі оподаткування Слушною Іриною Сергіївною договір № 116/2014 від 27 травня 2014 року «Про надання послуг з використання торгових місць. Відповідно до п.1.1 цього договору зазначені місця передбачено встановити для організації роздрібної торгівлі і здійснення сезонної торгівлі з продажу морозива та безалкогольних напоїв загальною площею 6 кв. м за такими адресами у кількості 2-х одиниць: канал Русанівський, вул. Ентузіастів, 1 – 1 од. та протока Русанівська, набережна Русанівська (зона відпочинку «Русанівська коса») – 1 од.

В порушення зазначених вище документів 5 червня 2014 року фізичною особою – підприємцем Слушною І.С. було незаконно встановлено вказане торгове місце на іншій частині Русанівського каналу навпроти житлового будинку по вул. Ентузіастів, 37 під мостом у бік житлового масиву Лівобережний із значним перевищенням передбачені розпорядженням Київської міської державної адміністрації та договором площу території свого розміщення. Нею самовільно на цей час встановлено 3 навіси та павільйон з рекламою «Чернігівське», 1 навіс з рекламою «Рудь», 3 холодильника, 1 мангал та 1 біотуалет, що дозволяє здійснювати не передбачену цими документами господарську діяльність.

За активної позиції Комітету мікрорайону «Русанівка» 23 липня поточного року мав відбутися демонтаж цієї торгової точки. Проведення таких дій відповідно до розпорядження Дніпровської районної в місті державної адміністрації від 21.06.2013 № 346 покладено на КП «Керуюча дирекція Дніпровського району м. Києва». Але внаслідок різних причин цей демонтаж не відбувся, незважаючи на підтримку присутніх на ньому русанівців.

По-перше, цей демонтаж фактично не був організований керівництвом Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації, оскільки лише пізніше під тиском звернень до них на місце прибула техніка і працівники зазначеної керуючої дирекції. Чомусь не повірю, що її директор Новік С.М. (вул. Челябінська, 9-Г) міг самовільно не надати необхідну для демонтажу техніку, маючи попередньо всі доручення районного керівництва і факсограми районного відділу благоустрою на його проведення. Ці доручення на наші листи до голови парламентського Комітету Чумака В.В. та КУиївського міського голови Кличка В.В. мені особисто показав штатний інспектор райвідділу благоустрою.

По-друге, не було забезпечено належного порядку, адже не були присутні представники районного управління ГУ МВС України у м. Києві.

По-третє, на місце демонтажу зранку прибула досить чисельна група приватних підприємців, які своєю поведінкою не давали можливості провести відповідні дії. Вони поклали око на  Русанівський канал як єдине зараз вільне місце для розширення свого бізнесу і тепер маємо надзвичайно серйозну проблему можливого тривалого господарювання там та відповідно втрати русанівцями цієї частини нашого каналу,

Коли на місце події прибув перший заступник генерального директора КП “Плесо” Мепарішвілі Г.Н.То він визнав свій підпис під додатком 1 до договору та актом виконаних робіт. Цей додаток був долучений лише 5 червня поточного року і на відміну від місця надання послуг по вул. Ентузіастів, 1 визначає місцем санітарного очищення зовсім іншу адресу, вулю Ентузіастів, 37. Зазначений акт не містить дати, обсягу робіт та суми оплати їх проведення і стосується передбаченого договором № 116/2014 від 27 травня 2014 року місця надання послуг за першою адресою, тобто оформлений з порушенням законодавства.

Дніпровська райдержадміністрація листом від 25 липня поточного року до директора департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА Садового С.М. направила інформацію про те. що внаслідок спротиву та погроз працівникам КП «Керуюча дирекція Дніпровського району м. Києва» виконати роботи з демонтажу не було можливості. А далі повна тиша. Адміністрація не хоче піднімати це питання через побоювання повторення такого сценарію, а наш міський департамент як води у рот набрав. Та й ще призначено нового «старого» директора цього департаменту

Ось так підприємницька «братія» диктує владі фактично свої умови, а за цим показує, хто тут реальний господар. А пояснення маємо ну дуже просте – корупція та МАФійна мафія як її різновид у сфері малого бізнесу. І чого тоді вартий постулат перший Програми першочергових заходів Віталія Кличка – боротьба з корупцією?

 

Олександр Чунаєв, заступник голови Комітету