Main menu:

У столиці очікується битва за демонтаж МАФів

 

8.11.2014

06 листопада 2014 року у Дніпровській районній в місті Києві державної адміністрації (далі – РДА або райдержадміністрація) відбулося перше із запланованих на листопад трьох громадських слухань щодо внесення змін до Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд (ТС) у районі. У цьому заході взяли участь голова Дніпровської РДА Ярослав Горбунов та його перший заступник Ігор Щербак, заступник прокурора Дніпровського району Андрій Максимов, директор департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА Дмитро Білоцерковець, заступник начальника управління ландшафтної архітектури, комплексного благоустрою – начальник відділу з питань реклами та тимчасових споруд міського департаменту містобудування та архітектури Олександр Горбач, завсектором із юридичних питань міського департаменту містобудування та архітектури КМДА Олександр Сіверський, 3 депутати-мажоритарники – Анатолій Велимовський, Олесь Маляревич, Віталій Росляков, численні представники малого бізнесу, громадських організацій, ОСНів та мешканці нашого району. Від нашого Комітету участь взяв я.

Захід розпочався з емоційних виступів представників МАФійного бізнесу і фактично був ледь не зірваний ними. Голові Дніпровської РДА Ярослав Горбунов вдалося вгамувати ці пристрасті і слухання перейшли у більш конструктивне русло.

На початку посадовцями була надана інформація про стан розміщення МАФів на сьогодні, яка примусила вкотре замислитися над її вирішенням. Новопризначений директор міського благоустрою підкреслив, що КМДА буде неухильно виконувати рішення Київради від 4 вересня 2014 року і підприємцям треба зрозуміти, що частину їх МАФів доведеться демонтувати безповоротно. А таке зачищення, здається, не буде безконфліктним, адже за бунтом стоять саме їх власники, які можуть втратити свої не зовсім маленькі прибутки. Волання про працівників, які вимушені працювати у них за копійки, потрібно їм виключно для прикриття своїх оборудок.

На цей час у столиці нараховується до 20 тис. споруд і на виконання цього рішення Київради має залишитися від 7 до 10 тис. МАФів. У Дніпровському районі нараховується до 2000 споруд і за даними Дніпровської РДА має залишитися 820-850 МАФів. На розгляд райдержадміністрації було 242 заявки на їх встановлення і щодо 40 з них було відмовлено – 36 через невірність адрес розміщення та 4 – на вимогу мешканців. Нею було отримано 936 скарг від мешканців щодо незаконного встановлення вказаних споруд. За результатами останньої інвентаризації МАФів у жовтні 2014 року у мікрорайоні маємо 78 споруд. У порівнянні з даними минулої інвентаризації (березень 2013 року) їх кількість зросла на 11 споруд або на понад 16%. І це при тому, що нами за участі громадськості та помічника народного депутата України по 214 виборчому округу Віктора Чумака протягом цього часу вдалося домогтися демонтажу до 6 МАФів. За орієнтовною оцінкою, загальна площа споруд сумарно дорівнює площі торгових залів супермаркетів Сільпо, Фуршета та АТБ. Наш Комітет мабуть чи не єдиний ОСН у столиці, який самостійно сформував такий реєстр і періодично проводить інвентаризацію відповідних споруд.

Більшість розташованих на Русанівці МАФів та майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства підпадають під вимоги їх демонтажу згідно з рішенням Київради від 4 вересня 2014 року. Аналіз нашого реєстру засвідчує, що умовно ці об’єкти можна розділити на 5 територій для відповідного демонтажу – біля зупинок громадського транспорту, біля перехресть вулиць, на зелених зонах мікрорайону та Русанівської коси, на схилах Русанівського каналу та в межах прибудинкових територіях житлових будинків різних форм власності на Русанівській набережній.

Відповіді та запитання також пройшли іноді бурхливо на фоні певної конфронтації підприємців та мешканців. Перші волали, що демонтаж споруд це скорочення робочих місць у сьогоднішній складній економічній ситуації, а мешканці стверджували, що вони мають право на гідне існування, коли деякі МАФи робіть їх життя нестерпним. У запалі пристрастей підприємці почали стверджувати, що заяви мешканців проти них є сфабрикованими і вони без проблем можуть зібрати такі заяви від громадян. Потім вони зрозуміли ідіотизм своєї поведінки і їх представник пізніше вибачився за ці емоції. Звідки підприємці взяли цифру про те, що внаслідок демонтажу споруд без роботи залишаться 100 тис. людей, незрозуміло.

Протягом громадських слухань виступили 9 осіб. Народний депутат України Наталія Новак запропонувала створити єдиний реєстр ТС, який має бути узгоджений з Київенерго, Київводоканал, Київавтодор, Зеленбуд за результатами їх внесення до Комплексної схеми розміщення цих споруд. На її думку, підприємець має отримувати лише передбачені рішенням Київради документи і йому треба надавати право на 3-річну діяльність, що викликало бурю овацій на підтримку.

І хоча мені передбачалося надати слово, але був момент, коли цього могло не відбутися. Лише особисті наполягання та дії представника нашого районного відділу Володимира Книша дозволили мені вклинитися у чергу виступаючих. Як виявилося, я виступив 7-им, після мене член ОСН «Будинковий комітет «вул. Бучми, 2» Валерій Власенко і останнім був керівник ОСН «Комітет мікрорайону «Березняки – Тельбін» Валерій Гуманенко.

Я запропонував включити ОСНи до участі в узгодженні паспортів прив’язки шляхом внесення відповідних змін до рішення Київради від 4 вересня поточного року, терміново провести позачергове засідання Ради з питань сприяння діяльності ОСНів району щодо їх участі у вирішенні питань розміщення тимчасових споруд і залучити ОСНи району до робочої групи. Голова адміністрації миттєво зреагував на мої пропозиції і їх підтримав.

Пристрасті вдалося перевести остаточно у спокійне русло через обговорення після виступів пропозиції щодо створення ініціативної групи з 3-х сторін – адміністрації, громадськості та підприємців на паритетних засадах. Врешті-решт зупинилися на кількості по 10 осіб від кожної сторони. Своїх представників до складу вказаної групи всі зацікавлені сторони мають подати до Дніпровської РДА до 16 год. понеділка 10 листопада поточного року. На середу 12 листопада заплановано її перше засідання. 13 листопада мають відбутися вже другі громадські слухання і з цієї дати робоча група розпочинає свою діяльність. Її пропозиції мають бути внесені на розгляд завершальних громадських слухань 20 листопада. З одного боку така оперативність радує, а ось наскільки вона буде продуктивною, є сумніви, адже підприємці будуть опиратися до останнього і не будуть церемонитися у своїй поведінці. Побачимо, які результати отримаємо протягом листопада.

На офіційному Інтернет-порталі Дніпровської райдержадміністрації є інформація про громадські слухання з розміщення тимчасових споруд та обговорення Комплексної схеми їх розміщення. Відеоматеріал можна знайти на сайті Youtube.

У п’ятницю 7 листопада поточного року рішенням Комітету мене делеговано до складу зазначеної групи як експерта з розміщення МАФів. Комітет займатиме у вирішенні цього питання активну позицію і надасть свої пропозиції, адже навалу МАФів треба припиняти. І тут для нас важливо отримати думку русанівців щодо розміщення цих споруд, що стане для нас вагомим аргументом при обговоренні відповідних пропозицій на робочій групі та наступних громадських слуханнях. Про результати своєї роботи у цьому напрямку ми проінформуємо як на нашому сайті, так і під час прийому громадян.

 

Олександр Чунаєв, заступник голови Комітету