Main menu:

Столичне законодавство вперше отримало документ про участь мешканців в управлінні житлово-комунальним господарством багатоквартирних будинків

 

14.11.2014

Київська міська рада прийняла досить доленосне рішення від 09.10.2014 N 284/284 щодо затвердження Положення про уповноважену особу багатоквартирного будинку з питань житлово-комунального господарства.

Уповноважений багатоквартирного будинку з питань житлово-комунального господарства, на думку міської влади, допоможе перейти до ОСББ, оскільки рух до переходу у новий статус управління багатоквартирними будинками у столиці фактично припинився і такий механізм має надати йому новий імпульс. Проведення загальних зборів мешканців таких будинків з явкою понад 50 відсотків реально неможливо. І ось у Положенні з’явилася нова норма – загальні збори правомочні, якщо на них присутні більше 30 відсотків власників квартир (їх представників) від загальної кількості квартир багатоквартирного будинку, що підтверджується підписами в списку присутніх на загальних зборах власників квартир (їх представників) багатоквартирного будинку. Привертає увагу, що фактично меншість обирає свого уповноваженого, який і буде в першу чергу відстоювати саме їх інтереси. Щось на демократію не тягне, навіть більше – сприятиме системі групової зацікавленості.

В межах території відповідної житлово-експлуатаційної організації створюється Рада уповноважених осіб. Ця ініціатива спрямована на створення такої структури в першу чергу у межах території так званого муніципального житлового фонду. Але виникає запитання – а як ця структура буде працювати в умовах реформування ЖЕКів, коли замість них мають бути створені керуючі дирекції ? Наскільки буде ефективною робота цієї Ради, якщо будуть масово обиратися зазначені уповноважені особи ?

А як будуть працювати уповноважені особи та їх ради, якщо національним законодавством таких посад в управління житлово-комунальним господарством не передбачено взагалі і відповідно повноважень для здійснення цього. Адже потрібно спочатку прийняти законодавчий акт, на виконання якого Київрада і має у свою чергу приймати свої рішення. В іншому випадку її рішення може перетворитися у мертві рішення і майбутнього не матимуть.

Документ набув чинності з 1 листопаду 2014 року і незабаром міська виконавча влада має розпочати його виконання. Ось тут ми й побачимо, наскільки вона готова до зазначеного реформування у сфері житлово-комунального господарства і який результат ми отримаємо від таких новацій.

 

Олександр Чунаєв, головний редактор веб-сайту Комітету