Main menu:

Відбулися другі громадські слухання у Дніпровському районі столиці щодо розміщення тимчасових споруд

 

21.11.2014

20 листопада 2014 року відбулися другі громадські слухання Дніпровського району щодо схеми розташування тимчасових споруд, які провів перший заступник голови Дніпровської райдержадміністрації, керівник Робочої групи Ігор Щербак. Він проінформував присутніх про результати роботи Робочої групи, яка провела 2 засідання 12 та 17 листопада поточного року. За її результатами сторони погодили Комплексну схему розміщення тимчасових споруд з 820 віртуальних точок. Завдяки цьому у 1.5 – 2 рази зменшиться кількість цих конструкцій у Дніпровському районі, яких зараз за даними адміністрації нараховується вже до 2 тисяч. На цих слуханнях підбиваються підсумки проведеної роботи, оформлюватиметься відповідний протокол і він направиться до Київської міської державної адміністрації.

Усі райдержадміністрації подадуть такі матеріали і КМДА їх узагальнить. До Нового року має бути прийнятий відповідний міський регуляторний акт, яким буде затверджена загальноміська схема їх розміщення. Ці точки будуть формальною основою для подання підприємцями відповідних заяв на розміщення своїх МАФів і отримання у КМДА відповідно до рішення Київради від 4 вересня № 62/62 визначених документів.

На його думку, це лише початок, відправна точка для їх значного зменшення у районі і приблизно через 2-3 роки маємо дійти до 500-600 МАФів. Безумовно, такий підхід Дніпровської райдержадміністрації нас тішить і цілком влаштовує.

У розміщенні пріоритети надаватимуться тим підприємцям, хто сплачував пайовий внесок і надавав достовірну інформацію про свої конструкції, адресу розміщення та іншу необхідну інформацію.

Важливо й ще, що до цієї схеми не увійдуть місця розміщення МАФів, щодо яких є скарги мешканців.

На слуханнях мешканцями мікрорайонів гаряче піднімалися питання незаконного встановлення цих споруд. На це керівник Ігор Щербак наголосив, що у разі спроби встановлення вночі такої конструкції, то завтра – післязавтра вона буде негайно демонтована. Заяв з боку районної влади рішуча, тепер справа за її дотриманням. Ми за такі дії, яких раніше чомусь не було.

Громадські слухання пройшли відносно спокійно і з боку підприємців протистояння не було. Як далі до кінця поточного року відбуватимуться події, покаже час. Якщо в цілому міській виконавчій влади вдасться задумане, це буде величезний прорив у наведенні порядку, благоустрою та чистоти у столиці. Київ тоді почне набувати риси столиці європейського рівня і ми будемо щиро вітати цей процес.

Згідно з Комплексною схемою на Русанівці передбачено 30 віртуальних точок, а за даними нашої другої інвентаризації (жовтень – листопад 2014 року) Комітетом нараховується орієнтовно 76 споруд. Тобто, ми наполягатимемо на негайному демонтажу до 46 споруд, а з іншими будемо розбиратися на предмет дотримання підприємцями вимог чинного законодавства. МАФи у мікрорайоні мають вписатися у наше середовище проживання та довкілля і ми будемо жорстко притримуватися цього принципу. Сподіваюся, що нас русанівці у цьому підтримають.

 

Олександр Чунаєв, заступник голови Комітету, член робочої групи