Main menu:

ВСЕУКРАЇНСЬКА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ
«АСОЦІАЦІЯ СПРИЯННЯ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ»
КИЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ОСЕРЕДОКПРОЕКТ
РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР “ЛІВОБЕРЕЖЖЯ”

___________________________________________________________________________________

«Громадський ресурсний центр «Лівобережжя»:
підтримка розвитку самоорганізації населення столиці»


25 лютого 2015 року о 14.30 протягом години у приміщенні УНІАН відбулася прес-конференція за результатами діяльності ресурсного центру «Лівобережжя» протягом 2014 року – лютого 2015 року.

На заході було представлено підсумки року діяльності першого в столиці України громадського ресурсного центру «Лівобережжя» з надання консультаційної, нормативно-методичної та правової допомоги органам самоорганізації населення (далі – ОСН), ініціативним групам з їх створення та активістам у їх діяльності у сфері локальної демократії. Учасниками заходу виступили:

Нєстєрков Андрій Євгенійович, заступник голови правління ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» (далі – Всеукраїнська Асоціація), голова правління КМО Всеукраїнської Асоціації, голова ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка»;

Чунаєв Олександр Едуардович, заступник голови правління КМО Асоціації, заступник голови ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка», директор РЦ «Лівобережжя» КМО Асоціації, керівник проекту;

Гуманенко Валерій Леонідович, член правління КМО Асоціації, керівник Громадської спілки «Асоціація органів самоорганізації міста Києва», керівник ОСН «Комітет мікрорайону «Березняки – Тельбін», виконавець проекту;

Галета Віктор Петрович, начальник відділу з питань місцевого самоврядування департаменту суспільних комунікацій Київської міської державної адміністрації;

– Крупник Андрій Семенович, голова Всеукраїнської Асоціації.

Модератором заходу виступив Нєстерков А.С. Відкриваючи прес-конференцію, Андрій Нєстєрков розповів про історію створення та діяльність КМО Всеукраїнської Асоціації протягом 2010-2015 років.

Андрій Крупник відмітив проблематику самоорганізації населення в межах України, функціонування і перспективи подальшої діяльності всеукраїнської мережі регіональних ресурсних центрів (РЦ) для ОСНів. Він зазначив, що станом на 1 січня 2015 року створено 1372 ОСНи із статусом юридичної особи і орієнтовно 12-13 тисяч цих органів легалізовано шляхом повідомлення. Ці центри, за його словами, мають стати ресурсними центрами з більш широкими функціями – з розвитку вже місцевої демократії і сприяти активній участі громадян у вирішенні питань місцевого значення. У той же час він відмітив громадську – публічну природу ОСНів і запропонував розглядати їх у новій якості – як складову безпосереднього народовладдя на місцевому рівні.

Андрій Крупник розповів про одеський досвід делегування ОСНам додаткових повноважень і запропонував у столиці розглянути доцільність запровадження оцінки дієздатності ОСНів для отримання таких повноважень та надати необхідну методичну допомогу.

Віктор Галета висвітлив стан самоорганізації населенні в столиці і охарактеризував відносини громадськості та міської влади у сфері самоорганізації населення. За його словами, департаментом суспільних комунікацій КМДА напрацьований механізм делегування столичним ОСНам додаткових повноважень і незабаром він буде винесений на їх розгляд. У березні цього року планується для них затвердити міській конкурс і у травні за його результатами розпочати реалізацію проектів – переможців.

Віктор Галета підкреслив важливість діяльності у столиці нашого громадського ресурсного центру і висловив бажання про продовження співпраці з ним для реалізації конституційних прав киян на управління місцевими справами.

Олександр Чунаєв розповів про діяльність Ресурсного центру «Лівобережжя» КМО Всеукраїнської Асоціації протягом 2014 року – лютого 2015 року щодо надання зазначеної допомоги. За цей час громадським ресурсним центром протягом 2014 року було проведено 9 заходів (3 навчальні, 4 дискусійні та 2 публічних) і взято участь у 20 інших заходах з актуальних питань подальшого розвитку самоорганізації населення киян. Протягом січня – лютого 2015 року було проведено 2 заходи і взято участь ще у 3 інших заходах. Відповідно зараз відбувається підсумкова перс-конференція як публічний захід. У зазначених заходах РЦ «Лівобережжя» взяло участь в цілому 161 особа, у тому числі: у навчальних заходах – 48 осіб, у дискусійних заходах  – 62 особи та у публічних заходах – 51 особа.

За його словами інформація про проведення заходів проекту та участь представників правління КМО в інших громадських заходах розміщена в Інтернеті на таких 10 інформаційних ресурсах: веб-сайтах КМО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка», «Самоорганізація в громаді» і «КИЕВVЛАСТЬ», Інтернет – порталах 4 райдержадміністрацій м. Києва, ресурсі «ПОЛИТИКАНТРОП» та продукті компанії Google «YouTube». З 12 червня 2014 року по 19 лютого 2015 року підготовлено 45 статей, прес-анонси та прес-релізи заходів проекту і за цей період на зазначених електронних ресурсах розміщено 86 публікацій.

Валерій Гуманенко зупинився докладніше на 4 ключових питаннях, які за участі правління КМО Всеукраїнської Асоціації вирішувалися районною та міською владою – початок запровадження з поточного року ОСНами столиці контролю за якістю ремонтних робіт, здійснення повноважень у сфері благоустрою, участь у складі Робочої групи щодо питань розміщення тимчасових споруд на території Дніпровського району столиці та об’єднання зусиль ОСНів цього району шляхом створення Ради з питань сприяння діяльності органів самоорганізації населення Дніпровського району.

Захід був проведений в рамках проекту «Ресурсний центр як шлях подальшого розвитку локальної демократії столиці» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».