Відбулася розширена зустріч Комітету з представниками Дніпровської райдержадміністрації
2.03.2015
26 лютого 2015 року у рамках проекту «Діалог з владою» у приміщенні по вул. Русанівська набережна, 18 протягом з 16 по 19 год. відбулася розширена зустріч ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка» з представниками Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації (далі – райдержадміністрація та РДА). Це була перший такий захід і у подальшому планується вже проводити спільний з Дніпровською райдержадміністрацією розширений прийом русанівців у кожний останній четвер місяця.
Від Комітету участь взяли 6 осіб – секретар Поплавська А.М., заступники голови Вересюк Л.О., Корецька Г.М. та Чунаєв О.Е., член Комітету Пономарьова О.А. та головний бухгалтер Злочевський О.В. Від Дніпровської РДА були присутніми 5 осіб – представник відділу містобудування, архітектури та землекористування Кравчук А.А., начальник відділу з питань виховної роботи управління освіти Лапіка І.О., головний спеціаліст відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Книш В.В., начальник ЖРЕО № 410 Найдьонова Г.А. та керівник групи цього ЖРЕО Недашківська І.Ю.
Першим питанням розглядалася ситуація на вул. Туманна, де вже знаходиться будівельна техніка і може розпочатися масштабна забудова прилеглої промислової зони. За результатами розмови прийшли до необхідності термінового залучення громадськості до з’ясування цієї ситуації і необхідності вжиття відповідних дій. Зокрема це може бути опрацювання звернення від неї до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві, який діє у складі Державної архітектурно-будівельної інспекції України.
Вересюк Л.О. та Чунаєв О.Е. порушили питання здійснення міськими органами влади фактично дискримінаційної політики щодо прав мешканців житлових будинків, які належать житлово-будівельним кооперативам (ЖБК) ТА об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) на отримання відповідних послуг, а саме на теплопостачання та відведення гарячої води. Вересюк Л.О. відмітив. що ПАТ «Київенерго» та ПАТ «АК «Київодоканал» у питаннях експлуатації внутрішньо будинкових мереж цих будинків зловживають своїм монопольним становищем і це може призвести до непередбачуваних наслідків. З метою врегулювання відносин між ЖБК / ОСББ та цими природними монополістами з надання вказаних послуг Комітетом мікрорайону «Русанівка» на ініціативних засадах були запропоновані їм 3 варіанти укладання відповідних договорів, але зазначені суб’єкти господарювання фактично продовжують наполягати на своїх монопольних умовах в порушення чинного законодавства. Тому Вересюком Л.О. та Чунаєвим О.Е. було запропоновано представнику Дніпровської райдержадміністрації Книшу В.В. проінформувати її керівництво про наявність цієї проблеми і підтримати висловлену ними позицію щодо укладання відповідних договорів на взаємоприйнятних умовах.
Найдьонова Г.А. проінформувала присутніх про наступні реорганізації у житлово-комунальній сфері Дніпровського району. З 1 травня поточного року у цій сфері розпочинає свою роботу керуюча компаній, а працівників існуючого ЖРЕО очікує значне скорочення.
Пономарьова О.А. порушила питання використання підвальних приміщень ЖБК «Дніпрові хвилі» (вул. Ентузіастів. 47), які зараз є об’єктом судового розгляду і кооператив не має можливості їх повноцінно використовувати для потреб своєї діяльності. Присутні після детального обговорення запропонували правлінню ЖБК подати позов на Київську міську раду як правонаступника райради, яка раніше прийняла рішення про їх приватизацію, і це може призвести у подальшому до скасування в установленому порядку відповідного договору купівлі цих приміщень.
Присутні обговорили проблему укриття у надзвичайних ситуаціях. Книш В.В. проінформував, що порушене питання розглядалося 6 лютого у Дніпровській РДА на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і на ній були надані усім членам комісії відповідні доручення. Лапіка І.О. у свою чергу проінформувала, що управлінням освіти надано доручення директорам шкіл вивчити питання виявлення таких укриттів і розміщення у них своїх учнів. Вітаючи розгляд владою цього питання, всі відмітили. що, наприклад, Русанівка побудована на насипному ґрунті і такі укриття не закладалися у проект її побудови. Тому для Русанівки це питання стає надзвичайно гострим, вирішення якого потребує особливого підходу.
Обговорення цих питань пройшло досить активно і присутні викладали своє бачення їх вирішення. Ми залишилися задоволеними таким спілкуванням, але подальше проведення вказаних прийомів потребує вдосконалення підготовки з їх проведення.
Комітет вважає, що прийом треба проводити у зручний для всіх без виключення русанівців час між 18 та 21 год. і тоді у ньому зможуть взяти участь працюючи мешканці. Це було б логічно та навіть справедливо по відношенню до останніх.
Олександр Чунаєв, заступник голови та головний редактор веб-сайту Комітету