Main menu:

Про деякі питання порядку денного засідання Київради та розгляд на ньому питання про сквер на бул. Давидова

 

6.05.2015

Проект порядку денного засідання ІІІ сесії Київради VII скликання, яке має відбутися 14 травня 2015 року, містить 3 цікавих питання:

«5. Про створення Комунального концерну «Центр комунального сервісу». (Доп. Пантелеєв П.О.).

9. Про повноваження окремих органів самоорганізації населення (пілотний проект). (Доп. Левада С.Я.)

28. Про надання статусу скверу земельній ділянці площею 0.46 га., розташованій на бульварі О. Давидова навпроти житлового будинку на бульварі О. Давидова, 6 у Дніпровському районі. (Доп. Маляревич О.В.).».

Заступник голови КМДА Пантелеєв П.О. висунув фактично вже третю ініціативу – після районних керуючих компаній та створення у складі КМДА Управління (Інспекції) самоврядного контролю. І якщо першу ініціативу по великому рахунку можна привітати, то вже друга здивувала і стала по суті суто бюрократичною за своїм змістом. А ось до третьої ще більше запитань.

Ініціатива депутата Левади С.Я. підходить до свого логічного завершення і скоріш за все буде сприйнята на цьому засіданні. Але я залишаюся противником таких підходів до делегування таким шляхом окремим ОСНам додаткових повноважень, які виходять за межі наданих їм повноважень і тим самим порушують норми відповідних актів законодавства. Є питання щодо того, чи готові самі ОСНи до виконання нових повноважень. А ще й такі рішення на практиці можуть мати корупційні складові з відповідними для них наслідками. Я вже не кажу про особисту зацікавленість у таких рішеннях, коли на базі ОСНів буде створюватися неформальна структура для забезпечення підтримки депутата та його команди на місцевих виборах.

І головне. На засіданні Київради може бути вперше проголосоване за рішення не просто про надання зазначеній території статусу скверу, а фактично чи не вперше з часу побудови мікрорайону про його розвиток. Адже до цього часу нам вдавалося сприяти скасуванню 2-х рішень Київради, хоча без цього не можна було обійтися. Тепер справа виходить на рівень голосування і всі русанівці з надією чекатимуть позитивного результату.

Висловлюю подяку нашому депутату Олесю Маляревичу за зусилля з внесення цього питання на фінішу пряму його розгляду!

 

Олександр Чунаєв,
заступник голови, головний редактор веб-сайту Комітету