Діяльність КМО та громадського Ресурсного центру продовжено у новій якості
8.06.2015
Із завершенням проекту № 48629 «Ресурсний центр як шлях подальшого розвитку локальної демократії столиці» діяльність Київського міського (КМО) Всеукраїнської громадської організації (ВГО) «Асоціація сприяння самоорганізації населення» та його Ресурсного центру «Лівобережжя» не лише не припинилася, а була продовжена.
Так, представниками КМО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» була проведена протягом березня – початку травня поточного року була взята участь у кількох громадських заходах і проведено активну роботу з постійною комісією Київради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків і робочою групою при ній щодо лобіювання своїх нормотворчих ініціатив. Про цю нашу діяльність вже були раніше розміщені на сайті КМО відповідні статті.
І одним із конкретних напрямів діяльності одночасно стала підготовка нового проекту в рамках оголошеного Міжнародним фондом «Відродження» (МФВ) конкурсу «Розвиток місцевої демократії: підтримка діяльності мережі ресурсних центрів». З цього року відбулася зміна підходів до раніше здійсненої протягом попередніх років підтримки органів самоорганізації населення (ОСН) до сприяння розвитку на місцевому рівні інших форм локальної демократії, «… таких як загальні збори членів територіальних громад за місцем проживання, місцеві ініціативи, громадські слухання тощо.». МФВ вважає, що така діяльність набуває особливої актуальності в контексті курсу керівництва держави на децентралізацію управління та реформу місцевого самоврядування та передбачає сприяння розвитку безпосереднього народовладдя. І у цьому процесі трансформації держави та суспільства мають взяти участь і громадські ресурсні центри.
КМО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» довелося у стислий термін переглянути підходи до своєї діяльності та роботи Ресурсного центру «Лівобережжя» і нами був підготовлений позаконкурсний проект «Підтримка розвитку місцевої демократії у столиці» з врахуванням нових завдань та умов конкурсу МФВ. Для нас було вкрай важливо отримати підтримку цієї поважної міжнародної донорської організації як для продовження своєї діяльності у звичній для себе сфері самоорганізації населення, так і для здійснення свого розвитку у нових сферах громадського та суспільного життя столиці.
Метою проекту визначалося сприяння спроможності киян реалізовувати передбачені законодавством України форми безпосереднього народовладдя на столичному рівні та місцевої демократії. Інструментом реалізації мети стане зміна формату діяльності Ресурсного центру «Лівобережжя» і перехід до роботи в масштабах вже самої столичної територіальної громади, а саме перетворення його у ресурсний центр з сприяння розвитку місцевої демократії у м. Києві.
У проекті зазначено, що його цільові групи проекту складатимуть активісти, члени ініціативних груп, ОСНи, інші ІГС міста Києва, депутати Київської міської ради (Київради), посадові особи та працівники Секретаріату Київради, її виконавчого органу (Київської міської державної адміністрації), районних в місті Києві державних адміністрацій.
У реалізації проекту візьмуть участь спільно з КМО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» у якості партнерських організацій зокрема Громадська спілка «Асоціація органів самоорганізації населення міста Києва» (далі – ГС «Асоціація ОСНів м. Києва») та ОСН «Комітет мікрорайону «Дніпровець» м. Києва.
8 квітня 2015 року було прийнято позитивне для нас рішення Експертної ради Програмної ініціативи МФВ про підтримку нашого проекту і пізніше 16 квітня нас було повідомлено про зазначене рішення відповідним листом по електронній пошті з пропозицією внести необхідні до нього правки. Він отримав у МФВ реєстраційний № 49444. Проект розрахований на 12 місяців і розпочав діяти з 5 травня поточного року.
Складовою цього проекту залишається нормотворча діяльність. Вже у рамках здійснення проекту нами був підготовлений і направлений листом від 19 травня поточного року до заступника міського голови – секретаря Київради фактично вже вдруге проект рішення Київської міської ради «Про деякі питання діяльності органів самоорганізації населення в місті Києві» з відповідною порівняльною таблицею
Цим проектом передбачається внесення змін до Регламенту Київської міської ради, Правил благоустрою міста Києва та 2-х міських цільових програм і у підсумку передбачають внесення 13 норм до зазначених актів законодавства. Прийняття Київрадою запропонованого рішення дозволить розширити. на наше переконання, столичне законодавствами нормами щодо участі ОСНів у роботі її органів, сферах торгівлі та благоустрою територій і здійснення контролю за виконанням зазначених цільових програм.
Наш лист отриманий Київрадою і буде знаходиться на розгляді її відповідних постійних комісій. Ми здійснюватимемо контроль за станом його розгляду для уникнення повторення ситуації, що мала місце раніше при розгляді наших нормотворчих пропозицій.
Таким чином, ми отримали можливість вийти на новий рівень своєї діяльності, за що ми щиро вдячні МФВ, і зробимо все можливе для його успішного виконання. Ситуація у столиці не зовсім сприяє цьому, але ми будемо наполегливо здійснювати його виконання. Адже громадська участь, самоорганізація та самоврядування у м. Києві є життєво важливими інструментами розвитку міської територіальної громади та громадянського суспільства столиці в цілому, і ми сподіваємося, що нам вдасться внести дещицю до їх розвитку.
Олександр Чунаєв,
заступник голови правління, головний редактор сайту КМО