Main menu:

Відбулося перше засідання Робочої групи з реалізації нового проекту КМО

 

8.06.2015

Відповідно до Плану реалізації проекту № 49444 «Підтримка розвитку місцевої демократії у столиці» передбачається утворення Робочої групи з підготовки та розгляду проектів локальних нормативно-правових актів у складі не більше 9 осіб. За результатами обговорення з низкою органів самоорганізації населення (ОСН) відповідна згода була надана керівником ОСН «Комітет мікрорайону «Сирець – 1» Світланою Крепчан (Шевченківський район), керівником ОСН «Комітет мікрорайону «Дачі Караваєві» Оленою Папушіною та секретарем ОСН «Комітет мікрорайону «Дніпровець» – представником партнерської організації у проекті Оксаною Коваленко (Дніпровський район). Згідно з наказом правління КМО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» від 18 травня 2015 року була затверджена Робоча група у складі 8 осіб – 5 членів правління осередку, 2 представників ОСНів та партнерської організації у цьому проекті в особі представника третього ОСНу.

Засідання Робочої групи проекту № 49444 відбулося 03 червня 2015 року вперше не на території Русанівки, а поза її межами на стадіонному приміщенні НСК «Олімпійський» (вул. Велика Васильківська, 55). У ньому взяли участь 6 з 8 членів Робочої групи проекту.

До порядку денного засідання увійшло 5 питань і стільки ж пропозицій з розгляду та опрацювання можливих проектів документів.

На початку засідання керівник проекту Валерій Гуманенко розповів про спрямованість проекту на підготовку низки проектів локальних нормативно-правових актів (НПА) з наступним лобіюванням їх розгляду та прийняттям міськими органами влади. Одним з напрямів нормотворчої ініціативи ним пропонується у рамках проекту опрацювати проект рішення Київради про надання ОСНам додаткових повноважень, але це має робитися на загальних підставах за можливості будь-якого ОСНу звернутися до неї з відповідним проханням. Разом з керівником організації Андрієм Нєстєрковим вони поділилися досвідом своєї участі у заходах нашої Всеукраїнської громадської організації, що дозволяє використовувати такий обмін документами для ефективної підготовки столичним осередком своїх проектів НПА. Заступник керівника проекту Олександр Чунаєв відмітив, що метою нашої роботи є розвиток міського законодавства у нових, розширених сферах побудови громадського суспільства і проінформував присутніх про прийняття зазначеного наказу Правління. Координатор проекту Алла Поплавська наголосила на необхідності об’єднувати у своїй роботі ті ОСНи, які здійснюють активну діяльність на виконання передбачених законодавством завдань і будуть готові опрацювати такі НПА для отримання нових можливостей. Член робочої групи Олена Папуша підтримала необхідність зазначеної нормотворчої ініціативи на столичному рівні де-юре і де-факто та виявила готовність опрацювати відповідні пропозиції до вже запропонованих на цей час проектів НПА та проектів цих актів, що будуть готуватися та розглядатися під час роботи Робочої групи.

За результатами обговорення присутніми були узгоджені такі рішення.

1. Підтримати текст Меморандуму про співпрацю між Київською міською радою в особі 2 її органів та Київським міським осередком Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення» і Громадською спілкою «Асоціація органів самоорганізації населення міста Києва» у сферах громадської участі, самоорганізації населення та місцевого самоврядування.

2. Опрацювання проекту Меморандуму про співпрацю з виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) у зазначених сферах визнати недоцільним.

3. При опрацюванні проектів Меморандумів про співпрацю з районними в місті Києві державними адміністраціями взяти за основу текст Меморандуму про співпрацю з Київською міською радою.

4. Опрацювання Меморандуму про співпрацю Київського міського осередку Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення» і Громадської спілки «Асоціація органів самоорганізації населення міста Києва» з Київським міським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної виконавчої влади органів місцевого самоврядування, державних підприємств. установ і організацій в рамках тематичного короткострокового семінару «Організація роботи органів самоорганізації населення» вважати недоцільним.

5. Проекту рішення Київської міської ради «Про контроль органами самоорганізації населення під час опалювального сезону якості подачі ПАТ «Київенерго» та ТОВ «Євро-Реконструкція» споживачам теплової енергії цього теплоносія» допрацювати до наступного засідання Робочої групи проекту.

6. Доручити опрацювання проекту рішення Київської міської ради «Про делегування органам самоорганізації населення міста Києва додаткових повноважень з питань їх діяльності» заступнику керівника проекту, заступнику голови РГ Олександру Чунаєву згідно з його ініціативою.

7. Доручити опрацювання проекту рішення Київської міської ради щодо використання визначеної суми штрафів за адміністративні правопорушення у сфері благоустрою для стимулювання роботи громадських інспекторів благоустрою від органів самоорганізації населення та покращення благоустрою території діяльності цих органів керівнику проекту, голові РГ Валерію Гуманенку за його згодою.

Засідання пройшло у жвавому обговоренні напрямів діяльності роботи КМО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» як у рамках проекту, так і в цілому. Дата другого засідання осередку буде визначена пізніше за домовленістю та станом підготовки проектів НПА до їх спільного розгляду.

Проект № 49444 «Підтримка розвитку місцевої демократії у столиці» здійснюється за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

Олександр Чунаєв,
заступник голови правління КМО,
заступник керівника
та голови Робочої групи проекту № 49444