Main menu:

ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка» взяв участь у міському конкурсі проектів та програм місцевого самоврядування

 

13.07.2013

ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка» підготував на міський конкурс проектів та програм місцевого самоврядування проект «Укріплення схилів Русанівського каналу». Необхідність у підготовці такого проекту виникла у зв’язку з тим. що схили Русанівського каналу біля пішохідного мосту з бул. Давидова на вул. Флореція знаходяться у надзвичайно аварійному стані і у будь-який момент, наприклад через погодні катаклізми, може відбутися їх зсув з непередбаченими наслідками. Фахівці Комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) по охороні, утриманню та експлуатації земель водного фонду м. Києва «Плесо» (далі – КП «Плесо») при спілкуванні з ними під час підготовки цього проекту, зауважили, що це може бути зсув залишків земляної частини цих схилів, руйнація верхньої пішохідної асфальтової доріжки з розташованими на них тимчасовими спорудами і заблокування руху автомобілів на цій частини вул. Ентузіастів на невизначений час. Подолання можливої аварійної ситуації потребуватиме значних коштів з міського бюджету у наш нелегкий час.

Тому ми вирішили скористатися можливостями нашого конкурсу для вирішення цієї проблеми і при цьому зробити роботи з укріплення цих схилів у стилі ландшафтно-пейзажного дизайну. Відповідні консультації з можливістю здійснення вказаних новаторських робіт були проведені з керівником Школи ландшафтної творчості «Оранта» Людмилою Кликовою, ландшафтним архітектором, співзасновником та президентом Міжнародної громадської організації «Міжнародний Союз творців ландшафтів», членом Міжнародної експертної ради з ландшафтного дизайну від України.

Проект передбачав комплекс організаційних, демонтажних, підготовчих та цільових робіт в рамках 4 категорії (до 90 тис. грн.) на загальну суму 115600 грн., з яких 89800 грн. з міського бюджету.

На нашу думку, здійснення такого проекту дозволило б не просто укріпити ці схили, а й зробити їх окрасою Русанівського каналу і потім поширити цей стиль на іншу частину його схилів за відповідних умов. І ми начебто вклалися у необхідні норми. але не так сталося, як гадалося.

12 липня 2015 року у приміщенні Київської міської державної адміністрації (к. 512) відбувся третій за рахунком з 2012 року міський конкурс проектів та програм місцевого самоврядування для ОСНів столиці. 21 ОСН з усіх 10 районів столиці надали 22 проекти і чи не вперше всі без виключення проекти були визнані членами конкурсної комісії переможцями цього конкурсу. Конкурс розпочався о 15 год. і фактично завершився на початку п’ятої години дня. Загальна вартість усіх проектів передбачала 1423932 грн. (з міського бюджету 1203088 грн.).

Задовольнити усіх учасників конкурсу в межах запропонованих сум, зрозуміло, було неможливо і деякі проекти були підтримані у значно зменшених сумах. На жаль, нам була зменшена сума з 89800 грн. до 52000 грн., що потребуватиме перегляду бюджету та кошторису майбутніх витрат з виконання цього проекту. Але таке рішення було прийнято членами конкурсної комісії без запрошення мене як керівника проекту на його розгляд, як і більшу частину присутніх представників ОСНів – учасників конкурсу, яким за результатами засідання конкурсної комісії о 16.11 повідомили про визнання їх його переможцями. За підсумком її роботи загальне фінансування проектів – переможців з міського бюджету склало 952827 грн.

Це стало для нас другою спробою і тепер будемо визначатися з подальшими діями на виконання проекту. Участь у такому конкурсі має свою особливість і нами отримано певний досвід з його підготовки.

 

Олександр Чунаєв,
керівник проекту, головний редактор сайту Комітету