Main menu:

Історія з скандальним ДПТ має своє продовження

 

20.07.2015

Київський міський голова Віталій Кличко запропонував 2 липня 2015 року зняти з розгляду проект рішення «Про затвердження детального плану території в межах просп. Возз’єднання, залізниці, просп. Броварського, Русанівського каналу у Дніпровському районі м. Києва» на доопрацювання і ця пропозиція була підтримана депутатами Київради. Здавалося, що питання після цього почне розглядатися у повному обсязі і громадськість отримає можливість вплинути на процес детального планування.

Через кілька днів 7 липня 2015 року у приміщені СЗШ № 182 відбулися громадські збори 245 представників ГК «Русанівський 1», ГБ та ЕІГ «Русанівський-2», ГК «Русанівський-3», мешканців будинків по вул. М.Раскової 52-в і вул.Туманяна 15-а, мешканців житлового масиву Русанівка, житлового масиву Лівобережний за участі голови Дніпровської районної державної адміністрації м. Києві Горбунова Я.В., головного архітектора столиці Целовальника С.А. колективу архітектору з розробки цього плану та депутата Київради Маляревича О.В. Збори були надзвичайно гострими та часом бурхливими, але важливо те, що врешті-решт було досягнуто загального консенсусу. За їх результатом було сформульовано Резолюцію, витяг з якої надаю відповідно до оригіналу:

«В ході обговорення проблемних питань, які назріли у учасників зборів, до ДПТ в межах пр. Возз`єднання, залізниці, пр. Броварського, Русанівського каналу у Дніпровському р-ні м. Києва, було висловлено багато зауважень, основні з яких наступні:

  • Не проведення громадських слухань відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 25.05.2011 № 555 «Про затвердження Порядку проведення громадських слухань щодо містобудівної документації» та не проведення попереднього обговорення ДПТ з громадою району;
  • Планування території всупереч ст. 155 Земельного кодексу, з порушенням прав приватної власності, а саме зміна будівель на місці ГК «Русанівський-1» та ГБ та ЕІГ «Русанівський-2» без відома та згоди власників гаражів;
  • Будівництва частини дороги вздовж Русанівського каналу від будинку по     вул. М. Раскової 52В, вздовж будинку по вул. Туманяна, 15А і далі до вулиці Флоренції на місці попередньо спланованого скверу ім. Л. Бикова, спорудження якого погоджено, забюджетовано на 2015 рік та вже розпочато, викликає категоричне заперечення громад зазначених будинків.
  • Будівництво офісного центру по вул. Флоренції, 9 під вікнами вже існуючого будинку з порушенням норм будівництва;
  • Скорочення зон відпочинку та зелених насаджень при збільшені кількості житлових будинків;
  • Будівництва бізнес-центру на площі біля м. Лівобережна через велику кількість вже існуючих будівель і перевантаженість площі, а також з огляду на те, що район залишиться без ринку, а працівники ринку – без роботи.

Зважаючи на всі висловлені  зауваження, збори прийняли рішення:

  1. 1. Одностайно висловитися проти забудови Лівобережного масиву згідно запропонованого детального плану території (ДПТ).
  2. 2. Створити та затвердити склад ініціативної групи житлових будинків, гаражних кооперативів ГК «Русанівський 1», ГБ та ЕІГ «Русанівський-2», ГК «Русанівський-3», Орган самоорганізації населення “Комітет мікрорайону “Русанівка” (Список членів – додається).
  3. Доручити ініціативній групі розробити заходи реагування на неправомірні дії щодо незаконної реалізації плану забудови в межах пр. Возз`єднання, залізниці,      пр. Броварського, Русанівського каналу у Дніпровському р-ні м. Києва та внести інші пропозиції щодо протидії подібним фактам в подальшому з метою захисту законних інтересів мешканців району.».

На засіданні ініціативної групи 9 липня 2015 року, зокрема, обговорювалося прийняття зборами представників відповідної Резолюції і було прийнято рішення про її направлення до Київської міської та Дніпровської районної державних адміністрацій.

Та певні сили не захотіли програвати і включили свої тіньові можливості. 17 липня на другому засіданні ініціативної групи з розгляду цього плану несподівано для його учасників з’ясувалося … включення цього питання до порядку денного сесії Київради 23 липня 2015 року (абзац 3 підпункту 1 пункту 31). Доповідач все той же – головний архітектор Києва  Целовальник С.А. Тобто, було фактично перекреслено домовленості як з депутатами від УДАРу про сформування пропозицій громадськості до розгляду цього питання на сесії, так із міським головою Віталієм Кличком про формування спільної робочої групи з розгляду цього плану.

Громадськість обурена таким відношенням міської влади і збирається активно відстоювати інтереси мешканців 4–х мікрорайонів: Микільської Слобідки, Лівобережного, Русанівки та Березняків. Але не виключено, що треба готуватися до не зовсім приємного для нас результату – можливого прийняття Київрадою рішення і підготовки до вжиття передбачених законодавством інших заходів її впливу на владу.

Ці події вже призвели до активізації мешканців прилеглих до території цього плану мікрорайонів і всі налаштовані боротися до кінця. Тому, впевнений, що рано чи пізно громада відстоїть свої інтереси, а всі інші, хто виступає проти цього, програють. Перемога обов’язково буде за нами і хай наші опоненти на інше і не розраховують.

 

Олександр Чунаєв,
член ініціативної групи від Комітету,
головний редактор веб-сайту Комітету