Історія з скандальним ДПТ має своє продовження
20.07.2015
Київський міський голова Віталій Кличко запропонував 2 липня 2015 року зняти з розгляду проект рішення «Про затвердження детального плану території в межах просп. Возз’єднання, залізниці, просп. Броварського, Русанівського каналу у Дніпровському районі м. Києва» на доопрацювання і ця пропозиція була підтримана депутатами Київради. Здавалося, що питання після цього почне розглядатися у повному обсязі і громадськість отримає можливість вплинути на процес детального планування.
Через кілька днів 7 липня 2015 року у приміщені СЗШ № 182 відбулися громадські збори 245 представників ГК «Русанівський 1», ГБ та ЕІГ «Русанівський-2», ГК «Русанівський-3», мешканців будинків по вул. М.Раскової 52-в і вул.Туманяна 15-а, мешканців житлового масиву Русанівка, житлового масиву Лівобережний за участі голови Дніпровської районної державної адміністрації м. Києві Горбунова Я.В., головного архітектора столиці Целовальника С.А. колективу архітектору з розробки цього плану та депутата Київради Маляревича О.В. Збори були надзвичайно гострими та часом бурхливими, але важливо те, що врешті-решт було досягнуто загального консенсусу. За їх результатом було сформульовано Резолюцію, витяг з якої надаю відповідно до оригіналу:
«В ході обговорення проблемних питань, які назріли у учасників зборів, до ДПТ в межах пр. Возз`єднання, залізниці, пр. Броварського, Русанівського каналу у Дніпровському р-ні м. Києва, було висловлено багато зауважень, основні з яких наступні:
- Не проведення громадських слухань відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 25.05.2011 № 555 «Про затвердження Порядку проведення громадських слухань щодо містобудівної документації» та не проведення попереднього обговорення ДПТ з громадою району;
- Планування території всупереч ст. 155 Земельного кодексу, з порушенням прав приватної власності, а саме зміна будівель на місці ГК «Русанівський-1» та ГБ та ЕІГ «Русанівський-2» без відома та згоди власників гаражів;
- Будівництва частини дороги вздовж Русанівського каналу від будинку по вул. М. Раскової 52В, вздовж будинку по вул. Туманяна, 15А і далі до вулиці Флоренції на місці попередньо спланованого скверу ім. Л. Бикова, спорудження якого погоджено, забюджетовано на 2015 рік та вже розпочато, викликає категоричне заперечення громад зазначених будинків.
- Будівництво офісного центру по вул. Флоренції, 9 під вікнами вже існуючого будинку з порушенням норм будівництва;
- Скорочення зон відпочинку та зелених насаджень при збільшені кількості житлових будинків;
- Будівництва бізнес-центру на площі біля м. Лівобережна через велику кількість вже існуючих будівель і перевантаженість площі, а також з огляду на те, що район залишиться без ринку, а працівники ринку – без роботи.
Зважаючи на всі висловлені зауваження, збори прийняли рішення:
- 1. Одностайно висловитися проти забудови Лівобережного масиву згідно запропонованого детального плану території (ДПТ).
- 2. Створити та затвердити склад ініціативної групи житлових будинків, гаражних кооперативів ГК «Русанівський 1», ГБ та ЕІГ «Русанівський-2», ГК «Русанівський-3», Орган самоорганізації населення “Комітет мікрорайону “Русанівка” (Список членів – додається).
- Доручити ініціативній групі розробити заходи реагування на неправомірні дії щодо незаконної реалізації плану забудови в межах пр. Возз`єднання, залізниці, пр. Броварського, Русанівського каналу у Дніпровському р-ні м. Києва та внести інші пропозиції щодо протидії подібним фактам в подальшому з метою захисту законних інтересів мешканців району.».
На засіданні ініціативної групи 9 липня 2015 року, зокрема, обговорювалося прийняття зборами представників відповідної Резолюції і було прийнято рішення про її направлення до Київської міської та Дніпровської районної державних адміністрацій.
Та певні сили не захотіли програвати і включили свої тіньові можливості. 17 липня на другому засіданні ініціативної групи з розгляду цього плану несподівано для його учасників з’ясувалося … включення цього питання до порядку денного сесії Київради 23 липня 2015 року (абзац 3 підпункту 1 пункту 31). Доповідач все той же – головний архітектор Києва Целовальник С.А. Тобто, було фактично перекреслено домовленості як з депутатами від УДАРу про сформування пропозицій громадськості до розгляду цього питання на сесії, так із міським головою Віталієм Кличком про формування спільної робочої групи з розгляду цього плану.
Громадськість обурена таким відношенням міської влади і збирається активно відстоювати інтереси мешканців 4–х мікрорайонів: Микільської Слобідки, Лівобережного, Русанівки та Березняків. Але не виключено, що треба готуватися до не зовсім приємного для нас результату – можливого прийняття Київрадою рішення і підготовки до вжиття передбачених законодавством інших заходів її впливу на владу.
Ці події вже призвели до активізації мешканців прилеглих до території цього плану мікрорайонів і всі налаштовані боротися до кінця. Тому, впевнений, що рано чи пізно громада відстоїть свої інтереси, а всі інші, хто виступає проти цього, програють. Перемога обов’язково буде за нами і хай наші опоненти на інше і не розраховують.
Олександр Чунаєв,
член ініціативної групи від Комітету,
головний редактор веб-сайту Комітету