Main menu:

Проект відновлення та благоустрою схили Русанівського каналу отримав підтримку КП «Плесо»

 

7.09.2015

4 вересня 2015 року зранку відбулося зустріч делегації з 4-х осіб від ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка», Школи ландшафтного дизайну «Оранта» та депутата Київради Олеся Маляревича з генеральним директором (далі – гендиректор) КП «Плесо» Пікаловим Д.О. За домовленістю з Олесем ми мали провести предметне обговорення з узгодження виконання проекту і досягти конкретного результату за його проведенням. Від Школи ландшафтного дизайну «Оранта» участь взяла Кликова Л.М. та Онікійчук О.М. І як виявилося, спільний візит у такому складі мав фантастично позитивний результат.

На початку зустрічі ми обговорили ситуацію з станом схилу, який і після проведення ремонтних робіт відповідним районним комунальним підприємством залишається у аварійному стані. І коли було показано фото з прокладеною трубою, гендиректор  КП «Плесо» визнав, що схил дійсно не може далі залишатися у такому стані і потребує негайних заходів. Потім до наради долучилася директор з будівництва Сєрєдіна В.О. і у ході подальшого обговорення наводилися різноманітні аргументи про те, що нами начебто будуть проводитися роботи капітального характеру, а потім, що підпірні стінки можуть не встояти. А ось спеціальна сітка з озелененням начебто є кращім варіантом для таких робот.

Коли у ході обговорення були розглянуті всі аргументи начебто щодо неможливості застосування на каналі запропонованих елементів ландшафтного дизайну і отримані на них фахові відповіді, гендиректор підприємства запропонував обговорити конструктивні за змістом пропозиції. Він підкреслив, що ми виграли конкурс з проектом укріплення схил Русанівського каналу і нам усім треба шукати спільні підходи до вирішення питання схилу.

Перехід від непорозуміння позицій до предметної розмови на тему як нам реалізувати цей проект дозволив отримати низку позитивних результатів.

І першим з них стало отримання того, заради якого ми й прийшли – керівництвом КП «Плесо» було погоджено здійснення дій з впровадження та благоустрій елементів ландшафтного дизайну у вигляді тих самих підпірних стінок. На прохання директора з будівництва КП «Плесо» керівник цієї Школи Кликова Л.М. має надати розрахунки фрагменту схилу на підтвердження міцності цих стінок, що буде зроблено у стислий термін.

А потім несподівано Сєрєдіною В.О. було запропоновано … ландшафтникам взяти участь у реконструкції всього Русанівського каналу шляхом відповідного озеленення усіх його схил. КП «Плесо» надасть їм їх проект реконструкції каналу на роздрукування і останні можуть там самостійно саджати кущі та дерева, на що ця ініціатива була із задоволенням сприйнята.

Далі більше. Пікалов Д.О. у ході розмови зацікавився можливостями залучення ландшафтників до участі у благоустрою наших пляжів, що може бути зроблено у робочому порядку. Безумовно, така ініціатива керівника комунального підприємства нами вітається і ми розглянемо таку можливість.

Ще гендиректор КП «Плесо» проінформував усіх нас про одну проблему. Виявляється, у них є система полива з готовими насосами, … яка вже багато років не працює через замикання і у них начебто немає грошей та можливостей на виправлення цього. Адже за словами Сєрєдіної В.О. всіх гідротехніков було звільнено і фізично немає кому провести такі роботи. Тоді депутат Київради Олесь Маляревич запропонував надати йому відповідні дані і він звернеться у відповідні інстанції для вирішення цієї проблеми. «Мене ще ніхто не відмовляв», сказав він з цього приводу.

І вийшло так, що у підсумку ми вийшли на можливість спільного вирішення питання ремонту, озеленення та благоустрою всього каналу. Така зустріч ще раз наочно показала, що коли виникає бажання влади співпрацювати з громадськістю, то можливе спільне бачення та узгоджене вирішення відповідних проблем Русанівки. Ми тільки вітаємо такі дії керівництва КП «Плесо» і з свого боку готові до активної співпраці у цих питаннях.

 

Олександр Чунаєв,
керівник проекту, заступник голови ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка»